Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Cat costa un banchet ?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View Postisabelap, on May 22 2009, 14:12, said:

buna! Vinerea trecuta am avut si eu banchetul de clasa a 12-a,in Iasi, la Onix(pt cine stie). Am fost 124 de persoane(elevi+parteneri +profesori) si meniul a fost 118ron(3 feluri de mancare,bautaura destula,tort,dj inclus si am stat pana cand am vrut noi).A fost super..iar pe elevi i-a costat 160 ron(meniul lor +meniurile profilor).Eu zic ca a fost destul de convenabil...chiar foarte...avand in vedere ca serviicile restaurantului au fost inreprosabile!Distractie placuta celor ce urmeaza sa aiba banchetul...si bafta la examene!
Eu tot din Iasi sunt si il facem la clubul medicilor (prin podul ros).

#20
frumosuuuuuu

frumosuuuuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 11.03.2008
Salut!Imi var si eu coada p-aici!Stiti ca se apropie Banchetul pentru clasa a 12-a..!Marturisesc ca nujiu cum sa ma imbrac..adica as avea niste idei dar nujiu daca voi fi in ton cu ceilalti.!Va rog sa va expuneti optiunile in legatura cu tinuta pentru mult-asteptatul banchet!Va multuemsc anticipat!

#21
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postmarele, on May 22 2009, 16:01, said:

Eh trece si bacu nu e asa greu ;)
zisesi tu din experienta.

#22
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007

View Postfrumosuuuuuu, on May 23 2009, 02:45, said:

Salut!Imi var si eu coada p-aici!Stiti ca se apropie Banchetul pentru clasa a 12-a..!Marturisesc ca nujiu cum sa ma imbrac..adica as avea niste idei dar nujiu daca voi fi in ton cu ceilalti.!Va rog sa va expuneti optiunile in legatura cu tinuta pentru mult-asteptatul banchet!Va multuemsc anticipat!

E un banchet, deci ceva oficial, tinutele clasice nu dau gres niciodata. De obicei baietii vin imbracati la costum iar fetele in rochii de seara, elegante. Te asigur ca nu vei vedea pe nimeni in blugi si tricou :P

Eu unul ma imbrac la costum. :)

PS: Noua ni s-au cerut 150 roni. :D

Edited by KenYa, 23 May 2009 - 13:41.


#23
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009

View Postfrumosuuuuuu, on May 23 2009, 11:45, said:

Salut!Imi var si eu coada p-aici!Stiti ca se apropie Banchetul pentru clasa a 12-a..!Marturisesc ca nujiu cum sa ma imbrac..adica as avea niste idei dar nujiu daca voi fi in ton cu ceilalti.!Va rog sa va expuneti optiunile in legatura cu tinuta pentru mult-asteptatul banchet!Va multuemsc anticipat!

Parerea mea este ca ai nevoie de un costum simplu,elegant,comod si cat de subtire ca e foarte cald! Ce e foarte important : camasa si gravata,neaparat asortate si evita culoarea alb..nu iti lua o camasa alba...e prea comuna! Daca merge si pretena ta cu tine ia-ti o camasa asortata cu rochia ei(daca nu e neagra/ceea ce nu as recomanda nimanui o rochie neagra la banchet)


Si acum sa ma laud si eu :D   pun o poza de la bancetul meu cu mine si prietenul meu...(cu camasa aleasa de mine B) :lol:  )

Attached Files



#24
frumosuuuuuu

frumosuuuuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 11.03.2008

View PostKenYa, on May 23 2009, 13:40, said:

E un banchet, deci ceva oficial, tinutele clasice nu dau gres niciodata. De obicei baietii vin imbracati la costum iar fetele in rochii de seara, elegante. Te asigur ca nu vei vedea pe nimeni in blugi si tricou :P

Eu unul ma imbrac la costum. :)

PS: Noua ni s-au cerut 150 roni. :D
Sa va dau niste repere ale fizionomiei mele:Ochi albastri,parul saten deschis-inchis,tenul balan.fara mustata sau barba,,1.75 m inaltime,62 kg!NU am de gand sa port cravata sau costum!Ce camasa mi s-ar potrivi avand in vedere atributele mele fizice????Si ce model de camasa...carouri,dungi...!Si pantalonii sa fie reiati,....Pantofii ce culoare.,..?Va multumesc anticipat!Am nevoie de o interventie mai permisiva!Va multumesc anticipat si totodata multumesc celor care au subscris la cererea mea anterioara POOP!:*

#25
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postmarele, on May 22 2009, 16:01, said:

Eh trece si bacu nu e asa greu ;)
Tu n-ai de unde sa stii, esti a 12a! :w00t:

View Postisabelap, on May 23 2009, 20:11, said:

Parerea mea este ca ai nevoie de un costum simplu,elegant,comod si cat de subtire ca e foarte cald! Ce e foarte important : camasa si gravata,neaparat asortate si evita culoarea alb..nu iti lua o camasa alba...e prea comuna! Daca merge si pretena ta cu tine ia-ti o camasa asortata cu rochia ei(daca nu e neagra/ceea ce nu as recomanda nimanui o rochie neagra la banchet)


Si acum sa ma laud si eu :D   pun o poza de la bancetul meu cu mine si prietenul meu...(cu camasa aleasa de mine  )
Foarte draguti sunteti amandoi, va si asortati.  :rolleyes: Dar cine e Marilyn Monroe wannabe din spatele vostru? :lol:

Ca sa nu fiu total offtopic, banchetul nostru de a 12-a a costat 150 ron/persoana, in Constanta la Hotel Doina acum 3 ani. Banchetul propriu-zis a tinut pana dimineata la 6 cand ne-am dus cu totii pe plaja. Noi am mai stat inca 2 nopti la hotel pt ca am avut discount.  :naughty:

Edit: asta de la facultate e 270 ron/persoana, in Turabo, bufet suedez si bautura nelimitata.

Edited by Jaqueline, 23 May 2009 - 21:30.


#26
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
noua ne-au luat 2 milioane de caciula.


in general la banchet si nu numai, sta cam asa situatia:
- multe grase care se simt sexi.
- unele cu aere. dupa ceva bautura incep sa socializeze si sa mai lase din basini.
- circarii. nelipsiti.
- circarii care se dau bautori, dar sunt pilaf inainte de ora 00:00. marea majoritate sunt trimisi acasa.
- cei care stiu ce-i ala banchet si pentru ce se afla acolo.

have fun! :P

#27
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
150lei + cheltuieli ulterioare.

#28
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Hei, mai sunt si fetele care se barfesc intre ele:
- Fata, ai vazut ce rochie are aia?
- Da fata, da ce sandale super ti-ai luat?

#29
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View PostJaqueline, on May 23 2009, 23:41, said:

Hei, mai sunt si fetele care se barfesc intre ele:
asta oricum o fac, prin natura lor ca fete :lol:

#30
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008
Eu ma gandesc sa inlocuiesc cravata cu un papion  ^_^  ce ziceti ?
Si as vreau un costum gen mafia anii 20-30  ar merge oare ? Si stiti vreo frizura buna care sa mearga la banchet ?
Si daca stiti vreun magazin bun prin iasi de costume .
Inaltime: 1,78
Greutate : 67 kg
para saten , ochi albastri + fata de puscarias

#31
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Poststrong_bear, on May 24 2009, 11:36, said:

para saten , ochi albastri + fata de puscarias
Wow, ce combinatie  :lol:

Edited by Jaqueline, 24 May 2009 - 10:42.


#32
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View PostJaqueline, on May 24 2009, 11:42, said:

Wow, ce combinatie  :lol:
Nimeni nu-i perfect  :D

#33
r3fugiatu

r3fugiatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 16.07.2006
Eu am banchet pe 4 Iunie. Ma costa 250 de lei dar suntem doar 4 clase in liceu deci cheltuielile se impart la 4..nu la 8-10 ca in alte licee. Pretul este ok zic eu tinand cont ca locatia este foarte ok (Complex Zamca) si la urma urmei odata ai banchetul..ca e 100 de lei sau ca e 200 nu conteaza asa mult zic eu. Acum 250 e banchetul ca daca mai adaug si pretul costumului si accesoriilor aferente :) mai adaug la cei 250 inca aprox. 500 de lei. Important e sa iasa bine, sa ne distram etc.

#34
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostJaqueline, on May 23 2009, 22:29, said:

Tu n-ai de unde sa stii, esti a 12a! :w00t:
Ultimele 2 generații știu că BAC-u-i deageaba. :P

#35
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Poststrong_bear, on May 24 2009, 11:36, said:

Eu ma gandesc sa inlocuiesc cravata cu un papion  ^_^  ce ziceti ?
Si as vreau un costum gen mafia anii 20-30  ar merge oare ? Si stiti vreo frizura buna care sa mearga la banchet ?
Si daca stiti vreun magazin bun prin iasi de costume .
bai nene, sunteti unii mai rau ca fetele. plm, parca v-ati insura. e un banchet, da-l in slob... ma-sa. :D

@methodman, dai fizica? (fac referire la semnatura ta :P)

#36
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009

View Postfrumosuuuuuu, on May 23 2009, 20:01, said:

Sa va dau niste repere ale fizionomiei mele:Ochi albastri,parul saten deschis-inchis,tenul balan.fara mustata sau barba,,1.75 m inaltime,62 kg!NU am de gand sa port cravata sau costum!Ce camasa mi s-ar potrivi avand in vedere atributele mele fizice????Si ce model de camasa...carouri,dungi...!Si pantalonii sa fie reiati,....Pantofii ce culoare.,..?Va multumesc anticipat!Am nevoie de o interventie mai permisiva!Va multumesc anticipat si totodata multumesc celor care au subscris la cererea mea anterioara POOP!:*

Poti alege o camas cu dungi(mie personal nu imi plac carourile ,dar depinde de gustul tau)   si poate ca si culoare...am pus o poza..ca sa mearga cu pantolon raiat...pantofi...eu zic ca cel mai bine ar fi negri...se potrivesc la orice... Sper sa iti fi fost de ajutor! aaa si nu ai raspuns..mergi cu prietena ta??

View PostJaqueline, on May 23 2009, 20:29, said:

Foarte draguti sunteti amandoi, va si asortati.  :rolleyes: Dar cine e Marilyn Monroe wannabe din spatele vostru? :lol:


In pret erau inculse si statui vii! A fost interesant sa stea aia la usa 2 ore fara sa se miste... :coolspeak:

View Postr3fugiatu, on May 24 2009, 11:03, said:

Eu am banchet pe 4 Iunie. Ma costa 250 de lei dar suntem doar 4 clase in liceu deci cheltuielile se impart la 4..nu la 8-10 ca in alte licee. Pretul este ok zic eu tinand cont ca locatia este foarte ok (Complex Zamca) si la urma urmei odata ai banchetul..ca e 100 de lei sau ca e 200 nu conteaza asa mult zic eu. Acum 250 e banchetul ca daca mai adaug si pretul costumului si accesoriilor aferente :) mai adaug la cei 250 inca aprox. 500 de lei. Important e sa iasa bine, sa ne distram etc.
Scapi ieftin....eu pe langa 160 cat a fost banchetul +rochia+coafat+celelalte pregatiri=900 ron....daca mai ceream un leu in plus ma fugarea mama de acasa!  
P.S. si noi tot 4 clase am fost...ca atata are liceul:))

View Poststrong_bear, on May 24 2009, 09:36, said:

Eu ma gandesc sa inlocuiesc cravata cu un papion  ^_^  ce ziceti ?
Si as vreau un costum gen mafia anii 20-30  ar merge oare ? Si stiti vreo frizura buna care sa mearga la banchet ?
Si daca stiti vreun magazin bun prin iasi de costume .
Inaltime: 1,78
Greutate : 67 kg
para saten , ochi albastri + fata de puscarias
daca te duce buzunarul...la Tatal si fiul gasesti ce costum vrei tu...desi nu te insori acum ar trebui sa cauti si prin alte magazine mai accesibile...Vezi prin Podul Ros, Cuza Voda...Hala, Moldova Mall etc..magazine de costume nu sunt...in plus la voi nu e problema ca "vai are costum ca al meu" cum e la fete cu rochia!

Attached Files


Edited by isabelap, 25 May 2009 - 09:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate