Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

depozite negarantate cu dobanda negociata

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bogdan_iasi

bogdan_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.02.2007
Salut, cred ca 1/3 dobanzile pentru depozite oferite in Romania, sunt dobanzi negociate. Am un depozit negociat, daca falimenteaza banca pierd banii?

Depozite ale persoanelor fizice si juridice, inclusiv entitãÑi fãrã personalitate juridicã care au
obÑinut, pe bazã individualã, rate de dobândã si concesii financiare1 care au contribuit la
agravarea situaÑiei financiare a instituÑiei de credit

#2
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

 bogdan_iasi, on May 13 2009, 23:05, said:

Salut, cred ca 1/3 dobanzile pentru depozite oferite in Romania, sunt dobanzi negociate. Am un depozit negociat, daca falimenteaza banca pierd banii?
Statul garanteaza depozitele persoanelor fizice pana la limita de 50.000 euro.
Pentru restul te sfatuiesc sa inchei contracte de garantare, in genul celor pe care le pretinde banca la creditare  :lol:

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006

 bogdan_iasi, on May 13 2009, 23:05, said:

Salut, cred ca 1/3 dobanzile pentru depozite oferite in Romania, sunt dobanzi negociate. .........

cum ai ajuns la procentul ala?
eu cred ca numai 1.877743% din depozitele din romania au dobanzi negociate

#4
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Si alea negociate sunt garantate.  :rolleyes:

#5
ledzeppelin

ledzeppelin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.01.2007
Din cate stiu eu, nu. In caz de ceva, ramane la alegerea fondului daca despagubeste sau nu.

#6
bogdan_iasi

bogdan_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.02.2007

 ledzeppelin, on May 14 2009, 08:59, said:

Din cate stiu eu, nu. In caz de ceva, ramane la alegerea fondului daca despagubeste sau nu.
Pai s ao luam asa, daca cineva are o suma de bani, sa spunem 50.000 de lei, si ajunge la o bansa pentru un depozit, atunci daca suma ajunge la urechea unui fnctionar, el trebuie sa faca orice ca persoana in cauza sa nu iasa din institutie cu banii, ci sa ii depuna, ... si cum face asta, sa oferindu-i o dibanda mai mare decat cea inscrisa pe fluturasi (prin cerere directa la trezorerie) si astfel, multe depozite sunt negociate. Bine sper ca banca mea sa nu se rupa si sa imi pierd banii, desi o alta sansa mai e sa sper cat pot de mult inca 2 luni pana expira depozitul ca sa scoap de stres si sa pun banii intr-un depozit cu dobanda standard

#7
mihaimilk

mihaimilk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 18.06.2007
si cu cat e mai mare dobanda asta 'negociata'?

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
depinde de suma, de cat de mare are nevoie banca de lichiditati, de cel/cea cu care discuti.

daca e o suma mare, poti obtine cateva procente in plus fata de oferta publica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate