Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Tulcea Pentru toti

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008

View Postmakuzza, on May 4 2009, 22:53, said:

Scuza-ma ca te intreb dar de cate zeci de ani nu ai fost in tulcea?Care piata civica,care papadie de pe faleza,care ciuperca?Vrei sa iti fac poze sa vezi cimitire sunt tot ceea ce tu enumeri?

Raspunsul meu cu filmul respectiv se adresa stric celui care a afirmat ca Tulcea este un oras jalnic si nu este in nici un caz un material publicitar gen -locuri de vizitat >de aici si modul in care a fost prezentat orasul in film .Dupa cum observi materialul e nou pe youtube .....

Ce, urmașii lui Ștefan cel Mare v-au secat și vouă fântânile și v-au otrăvit lacurile ? :D Măcar pe Mircea îl mai aveți în fața primăriei sau ați mutat primăria? :P
Eh, n-am mai fost de mult, da` se vede, nu?

p.s. Sincer, nu cred că aș vrea fotografii cu Tulcea din prezent. O prefer cum a fost.
Și nu știu ce caracter de noutate a avut filmul tău, pentru că am văzut aproape toate imaginile din primul film, cu excepția elicopterului. Ori eu am fost prea atentă. -_-

Edited by Versus76, 05 May 2009 - 17:24.


#20
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Post9porti, on May 5 2009, 09:37, said:

credeam ca numai in Rahova sunt blocuri portocalii!  :roflmaofast:
si ce e de ras?

decat culoarea trista stock a blocurilor mai bine un portocaliu

#21
makuzza

makuzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.07.2005

View PostVersus76, on May 5 2009, 17:19, said:

Ce, urmașii lui Ștefan cel Mare v-au secat și vouă fântânile și v-au otrăvit lacurile ? :D Măcar pe Mircea îl mai aveți în fața primăriei sau ați mutat primăria? :P
Eh, n-am mai fost de mult, da` se vede, nu?

p.s. Sincer, nu cred că aș vrea fotografii cu Tulcea din prezent. O prefer cum a fost.
Și nu știu ce caracter de noutate a avut filmul tău, pentru că am văzut aproape toate imaginile din primul film, cu excepția elicopterului. Ori eu am fost prea atentă. -_-
  
Filmul meu a venit ca un raspuns la afirmatia stimatului domn care a sustinut  ca Tulcea e un oras jalnic.Din acest motiv am cautat sa prezint mai mult partea "arhitecturala" a orasului in limita pozelor pe care le facusem eu in ultimile zile ( asa ploioase cum sunt ele ) , sa se convinga ca nu e chiar ultimul " sat" din Romania .Cand voi avea putin mai mult timp liber promit sa fac un film de prezentare a frumusetilor orasului si a Deltei Dunarii.

#22
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Pe toti cei care cred ca orasul arata jalnic ii sfatuiesc sa faca o excursie pana in tulcea si cred ca o sa-si schimbe radical parerea.Dupa mine,orasul s-a schimbat mult in bine in ultimii ani,iar cel putin partea de centru arata superb.

P.S. in Piata Civica se executa lucrari de modernizare,iar lacul Ciuperca a fost secat(n-am inteles exact de ce),insa nu cred ca va trece mult pana ce va fi reabilitat.Acum vreo 2-3 ani orasul tot era un santier,dar dupa ce s-au incheiat lucrarile si-a schimbat complet infatisarea.Intotdeauna vor exista carcotasi care sa aiba de comentat ceva.

Edited by tc2007, 08 May 2009 - 16:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate