Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...
 Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 

Formate 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Am niste cd-uri dts cu muzica trasa deci 5.1.Fac rip de pe cd in wav dts, il convertesc in dts curat si apoi il pot encoda in AAC 5.1, AC3 sau wav 5.1.din wav am facut MP3 surround. Marea mea problema nu e ca nu stiu sa folosesc softurile ci ca nu am 5.1(nici placa si nici boxe :( ) si fac incercarile astea pt a-mi salva cd-urile astea intrunul din formatele 5.1 amintite cu min de pierdere de calitate intr-un spatiu cat mai mic pt epoca in care o sa-mi permit si eu instalatie 5.1. Daca s-a ocupat careva cu asa ceva sa-mi zica si mie care merita cel mai mult. Am inteles ca AAC ar fi alegerea corecta(MP4). Astept pareri, merci mult.

#2
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
ai dreptate dar daca vrei sa-ti mearga si pe un dvd standalone foloseste wav dts!
folosesti cumba BeSweet?

#3
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005

djkrys5, on Apr 5 2005, 08:43, said:

ai dreptate dar daca vrei sa-ti mearga si pe un dvd standalone foloseste wav dts!
folosesti cumba BeSweet?

<{POST_SNAPBACK}>

Besweet, azidts, besplit, foobar 2000.....nu conteaza exact ce folosesti, rezultatul conteaza.
P.S. Nu ma intereseaza dvd player de sufragerie ....! Am calculator si daca vreau sa vad un film mai am si tv-out...........Oricum nu inteleg de ce se foloseste la un DVD-RIP in cazul in care se opteaza pt 5.1 formatul AC3 care se copiaza direct stream de pe DVD cand poate fi inlocuit (tot 5.1) cu AAC sau OGG care evident ocupa mult mai putin. Daca s-ar merge pe ideea asta cred ca s-ar putea vedea un RIP de pe DVD (xvid) pe un singur cd cu sunet 5.1......n-am vazut pina acum....Ma rog acum apar filme chiar si pe 2 DVD-uri (DVD5), se pare ca formatele astea comprimate fie ele audio sau video nu prea mai sunt preferate.
Cred ca mai bine imi postam parerile la sectiunea video....whatever...
Bafta mare!

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Besweet poate folosi in cazul AAC encoderul de la Nero.

enjoy,
Mtz

#5
radu6000

radu6000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 29.10.2004
Eu chiar as fi curios daca winamp-ul poate face acelasi lucru (mp3) selectand optiunea multichannel , poate cand oi face rost de un cd.

Edited by radu6000, 07 April 2005 - 18:48.


#6
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005

Mtz said:

Besweet poate folosi in cazul AAC encoderul de la Nero.
Stiam, am si folosit :)

Edited by sigma, 09 April 2005 - 17:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate