Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

bancnota 200 euro rupta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
stai linistit...daca ii cheltui afara nu e nici o problema....
acolo se accepta....

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
1) de ce dracu schimbati bani la banci? nu numai ca au un curs imbecil, dar mai si umbla cu teoria asta a bancnotelor perfecte
2) daca ai nevoie de ei in spania, nu inteleg de ce dracu ai luat o bancnota de 200 de euro. cu cit e mai mare bancnota cu cit se uita aia mai chioris la tine
3) daca vrei sa-i spargi in spania, nu fa prostia sa-i schimbi aici cu comision, ca sa fii "sigur" :lol:

#21
gicos

gicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMosotti, on Apr 22 2009, 19:40, said:

1) de ce dracu schimbati bani la banci? nu numai ca au un curs imbecil, dar mai si umbla cu teoria asta a bancnotelor perfecte
2) daca ai nevoie de ei in spania, nu inteleg de ce dracu ai luat o bancnota de 200 de euro. cu cit e mai mare bancnota cu cit se uita aia mai chioris la tine
3) daca vrei sa-i spargi in spania, nu fa prostia sa-i schimbi aici cu comision, ca sa fii "sigur" :lol:
asta e...s-a intamplat..am recunoscut am fost prost...deh e prima oara cand cumpar euro si am comis-o...macar asa invat din experienta ceva...:))..in spania (adik in afara) zici ca o dau usor?

#22
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
eu nu inteleg ce au astia de la noi cu bancnotele mai uzate. La un coleg nu a vrut sa-i schimbe euro la casa de schimb valutar pentru ca lipsea putin dintr-un colt, dar era foarte foarte putin lipsa, aproape ca nu se observa.

in Italia mi-a dat rest 20 euro aproape rupt in 2 si mi-a lipit bancnota cu scotch si mi i-a acceptat in alta parte fara probleme.

#23
gicos

gicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.12.2006

View PostSkelet, on Apr 23 2009, 16:48, said:

eu nu inteleg ce au astia de la noi cu bancnotele mai uzate. La un coleg nu a vrut sa-i schimbe euro la casa de schimb valutar pentru ca lipsea putin dintr-un colt, dar era foarte foarte putin lipsa, aproape ca nu se observa.

in Italia mi-a dat rest 20 euro aproape rupt in 2 si mi-a lipit bancnota cu scotch si mi i-a acceptat in alta parte fara probleme.
da, dar bancnota asta e de 200...nu e doar dureros sa fii prost uneori, ci si costisitor :))

#24
gicos

gicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.12.2006
am rezolvat! am vb cu persoana la care merg acolo si o skimb la banca fara probleme..multam de sfaturi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate