Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Skype parole

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
metalshrine

metalshrine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.03.2009
E posibil oare ca Skype sa fure parole? Eu cred ca da incepand de azi !
Am avit niste probleme in sensul de ciudatenii cu laptopul, adica intruziuni in casuta de mail pe google si chiar un restart de windows. Si numai in timpul cat nu eram pe acolo prin zona. Azi imi veni sa mai schimb parolele de la diferite conturi de e-mail sau de utilizator pe pc. Am schimbat la gmail si deodata activitate marita la procesor... Deschid windows task manager si vad ca skypePM.exe folosea la greu procesorul. Inchid skype considerand ca are o problema interna. SkypePM.exe ramane insa activ. Il ignor si dau sa schimb o parola. Desi scriam in casuta respectiva nu aparea nimic decat dupa ceva vreme...
Poate ca sunt eu paranoic insa am gasit pe net multe plangeri facute de utilizatori chiar la skype cum ca le-ar fi furat parole de carduri si alte chestii care ustura la buzunar. Intre timp am dezinstalat skype de tot si nu-l voi mai folosi pana cand nu stiu ceva sigur.
Astept si alte experiente similare sau poate chiar lamuriri.

#2
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
cred ca ai un exploit in calculator, daca zici ca ti sa mai intamplat cu casuta de mail de la google dar si cu calculatorul restartandu-se. Pot fi troieni care sati fure parolele de pe calculator( keyloggers). Ce antivirus folosesti? Sunt virusi care preiau numele unor aplicatii/procese din sistem pentru a putea trece nevazuti( de antivirus sau de utilizator) Recomand sa dai un full scan cu antivirusul
Citeste si aici

Edited by robby95, 21 April 2009 - 13:42.


#3
metalshrine

metalshrine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.03.2009

 robby95, on Apr 21 2009, 14:41, said:

cred ca ai un exploit in calculator, daca zici ca ti sa mai intamplat cu casuta de mail de la google dar si cu calculatorul restartandu-se. Pot fi troieni care sati fure parolele de pe calculator( keyloggers). Ce antivirus folosesti? Sunt virusi care preiau numele unor aplicatii/procese din sistem pentru a putea trece nevazuti( de antivirus sau de utilizator) Recomand sa dai un full scan cu antivirusul
Citeste si aici

Am AVG free edition care ruleaz o data pe zi full scan. Am mai scanat cu bitdefender online si nimic.
De asemenea am citit pe forumuri ca Skype a fost hackuit de un indian. Se pare ca am avut parte si de el pentru ca l-am gasit in lista de pretini :lol:
Momentan merg fara skype si vedem daca se mai intampla ceva neobisnuit.

#4
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
daca nu se mai intampla de la ala, inseamna ca aia a fost problema!

#5
metalshrine

metalshrine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.03.2009
Mda...tre sa revin asupra Skype. Se pare ca problema era in alta parte. Skype doar fusese mesagerul unui virus sau asa ceva. Am reinstalat tot inclusiv skype si nu mai sunt probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate