Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Zodia berbec

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#37
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Sunteti ahtiati dupa bani.

#38
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
am o problemă...sunt născut pe 20 aprilie si in unele emisiuni tv spune ca sunt berbec in altele taur, pană la urmă ce sunt ca staaaaauu și mă uit ca boul  :D

#39
kdia504

kdia504

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.01.2009

 Tidusss, on Apr 18 2009, 14:32, said:

Sunteti ahtiati dupa bani.
ba nu :P


 sandybell, on Apr 18 2009, 14:55, said:

am o problemă...sunt născut pe 20 aprilie si in unele emisiuni tv spune ca sunt berbec in altele taur, pană la urmă ce sunt ca staaaaauu și mă uit ca boul  :D
uita-te ca berbecu pentru ca asta esti :P ... 20 e ultima zi din zodie ...

#40
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 Tidusss, on Apr 18 2009, 14:32, said:

Sunteti ahtiati dupa bani.
Depinde. Probabil, in unele cazuri..  -_-

#41
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Toata lumea e "ahtiata" dupa bani,mai mult sau mai putin..De-asta ne mai si ducem la munca.Altii astepta sa termine o facultate tot in ideea sa gaseasca o slujba bine platita.Oricum banii conteaza ,dar nu primeaza in viata tuturor.
Eu una nu sunt ahtiata decat dupa cotletzel de porc la gratar :P

#42
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Hai ca voi n-ati reactionat atat de rau ca si taurii...totusi, cu berbecii ma inteleg destul de bine (si in principiu cu zodiile de foc).

Cu toate astea, am avut niste prietene care numai dupa deniero erau...plus bunica mea care e monument de zgarcenie, avaritie si goana dupa bani. Da in rest e femeie de treaba.

#43
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008

 Tidusss, on Apr 19 2009, 18:59, said:

Hai ca voi n-ati reactionat atat de rau ca si taurii...totusi, cu berbecii ma inteleg destul de bine (si in principiu cu zodiile de foc).

Cu toate astea, am avut niste prietene care numai dupa deniero erau...plus bunica mea care e monument de zgarcenie, avaritie si goana dupa bani. Da in rest e femeie de treaba.


Draga Tiduss,pe berbeci e bine sa nu ii contrazici prea des..Daca ei vor sa faca ceva sau daca spun ca laptele e negru,mai bine lasa-i in pace sa creada asta...multi berbeci au idei fixe,sunt destul de zgarciti,dar niciodata cu familia lor.
Uneori apara cauzele pierdute,de foarte multe ori sar in apararea celor slabi,poti spune ca sunt "un fel de Maica Theresa". :notangel:

#44
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

 miha_pinkcat, on Apr 19 2009, 21:05, said:

Draga Tiduss,pe berbeci e bine sa nu ii contrazici prea des..Daca ei vor sa faca ceva sau daca spun ca laptele e negru,mai bine lasa-i in pace sa creada asta...multi berbeci au idei fixe,sunt destul de zgarciti,dar niciodata cu familia lor.
Uneori apara cauzele pierdute,de foarte multe ori sar in apararea celor slabi,poti spune ca sunt "un fel de Maica Theresa". :notangel:
Na ca in cazul meu, berbecul este zgarcit si cu familia lui :D

Oricum nu e singura zodie care are ambitie (uneori prosteasca)/incapatanare. Aici s-ar mai incadra si taurii, si scorpionii, si leii...cand le intra ceva in cap nu dau inapoi (chiar daca 99% le spune ca nu e bine, sau ca ar mai trebui sa se gandeasca in privinta asta).

In ceea ce ma priveste, obisnuiesc sa nu ma contrazic cu nimeni decat in momentul in care vreau sa fac misto de acea persoana/entitate. Si cand e vorba de o chestie la care stiu sigur ca sunt bun...ii prezint toate argumentele logice (evident cand stiu ca am dreptate), apoi las persoana sa asimileze. Daca intelege - bine, daca nu - e pierdere de timp sa incerc sa-i mai explic pentru ca oricum nu va pricepe nici in vecii vecilor.

#45
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 miha_pinkcat, on Apr 19 2009, 21:05, said:

Ai dreptate. Nu-mi place sa fiu contrazis. Deeelooc!  ^_^ Si da, din pacate multi si de multe ori incercam sa-i ajutam pe ceilalti.  -_- Care de altfel nu merita acest ajutor in majoritatea cazurilor.  :thumbdown:

#46
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008

 Tidusss, on Apr 19 2009, 22:26, said:

Na ca in cazul meu, berbecul este zgarcit si cu familia lui :D

Oricum nu e singura zodie care are ambitie (uneori prosteasca)/incapatanare. Aici s-ar mai incadra si taurii, si scorpionii, si leii...cand le intra ceva in cap nu dau inapoi (chiar daca 99% le spune ca nu e bine, sau ca ar mai trebui sa se gandeasca in privinta asta).

In ceea ce ma priveste, obisnuiesc sa nu ma contrazic cu nimeni decat in momentul in care vreau sa fac misto de acea persoana/entitate. Si cand e vorba de o chestie la care stiu sigur ca sunt bun...ii prezint toate argumentele logice (evident cand stiu ca am dreptate), apoi las persoana sa asimileze. Daca intelege - bine, daca nu - e pierdere de timp sa incerc sa-i mai explic pentru ca oricum nu va pricepe nici in vecii vecilor.


AS VREA SA STIU CEVA...LEGAT DE BERBECI
Cati dintre voi sunteti diplomati? Cati stiti sa va tineti gura inchisa ,chiar daca stiti ca aveti dreptate,doar ca sa va scapati pielea?
Cati dintre voi sunteti lingusitori de dragul de a obtine ceva?
M-ar interesa ca statistica.Dar vreau raspunsuri sincere.
Eu mai am un defect,nu stiu daca toti berbecii il au in "dotare"...curiozitatea,bagatul nasului chiar si acolo unde nu-mi fierbe oala.Voi?

#47
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 miha_pinkcat, on Apr 20 2009, 01:04, said:

Pot fi diplomat, pot fi lingusitor, de tinut gura pot dar mai greu. :P Totul depinde de la caz la caz.
Ohoo, si curiozitatea asta chiar este o "problema" si la mine. :)

P.S:  :proud:

#48
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 miha_pinkcat, on Apr 20 2009, 01:04, said:

AS VREA SA STIU CEVA...LEGAT DE BERBECI
Cati dintre voi sunteti diplomati? Cati stiti sa va tineti gura inchisa ,chiar daca stiti ca aveti dreptate,doar ca sa va scapati pielea?
Cati dintre voi sunteti lingusitori de dragul de a obtine ceva?
M-ar interesa ca statistica.Dar vreau raspunsuri sincere.
Eu mai am un defect,nu stiu daca toti berbecii il au in "dotare"...curiozitatea,bagatul nasului chiar si acolo unde nu-mi fierbe oala.Voi?
io sunt foarte diplomat
si mi se trage de la indiferenta si ignoranta, cand ma doare-n c-r, pai ma doare bre :))))))))
plus de asta sunt de o comoditate iesita din comun, iar de pupat in fund niciodata zic eu, nu-mi place si nu-mi sta in caracter, poate doar cu familia, in rest nu
si nu e din orgoliu, pur si simplu sunt eu si imi place de mine

iar cu defectul... sunt curios cand e vorba de dreptate si situatiile cand sunt implicat direct, in rest iar ma doare-n cot
un lucru e probat, indiferenta doare, mai ales cand e vorba de femei, sa nu le bagi in seama e cel mai frumos... i mean :wub: niiiiiiiiiiiceeeeeee  :lol:
la puscarie

Edited by Cutzu, 20 April 2009 - 00:42.


#49
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

 miha_pinkcat, on Apr 20 2009, 01:04, said:

AS VREA SA STIU CEVA...LEGAT DE BERBECI
Cati dintre voi sunteti diplomati? Cati stiti sa va tineti gura inchisa ,chiar daca stiti ca aveti dreptate,doar ca sa va scapati pielea?
Cati dintre voi sunteti lingusitori de dragul de a obtine ceva?
M-ar interesa ca statistica.Dar vreau raspunsuri sincere.
Eu mai am un defect,nu stiu daca toti berbecii il au in "dotare"...curiozitatea,bagatul nasului chiar si acolo unde nu-mi fierbe oala.Voi?
Difera de la caz la caz, de regula ma implic destul de mult in ceea ce fac, caz in care ma intereseaza si spun chestii pe fata. Cand e vorba de persoane mai distante/cunostinte/necunoscuti sunt foarte diplomat si politicos. Dar asta apare atunci cand persoanele arata respect, asadar pot foarte usor sa faca exceptii tiganii, cocalarii, persoanele de pe forum care scriu prostii in loc sa taca etc.

Nu sunt lingusitor, n-am fost niciodata. Cel mai mult pe lumea asta urasc bagarea in seama (am mai zis-o in 18927589172895 threaduri cum sta treaba), lingusirea si complimentele ieftine pentru a obtine ceva.

Sau stai asa, intrebarea era adresata numai berbecilor? :D

#50
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Cutzu

"un lucru e probat, indiferenta doare, mai ales cand e vorba de femei, sa nu le bagi in seama e cel mai frumos".
Indiferenta nu doare daca nu te intereseaza persoana careia ii esti indiferent.
Doare in cazul casatorie/loc de munca/amici.
In rest,ca femeie,iti spun ca ma lasa rece daca ii sunt indiferenta lui x sau lui y.
Nu poti fi pe placul tuturor.



TIDUSS

Nu cumva tu ai ascendentul in berbec? :lol: Ai destul de multe in comun cu ac. zodie.
Ia uita-te la harta ta astrala....

#51
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 miha_pinkcat, on Apr 20 2009, 02:04, said:

Cutzu

"un lucru e probat, indiferenta doare, mai ales cand e vorba de femei, sa nu le bagi in seama e cel mai frumos".
Indiferenta nu doare daca nu te intereseaza persoana careia ii esti indiferent.

nu vreau sa ma contrazic cu matale bre
ideea suna bine.. e foarte adevarata, doar ca
sunt foarte multe exceptii de care te lovesti zi de zi
n-are rost sa le insir aici

#52
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

 miha_pinkcat, on Apr 20 2009, 02:04, said:

TIDUSS

Nu cumva tu ai ascendentul in berbec? :lol: Ai destul de multe in comun cu ac. zodie.
Ia uita-te la harta ta astrala....

Persoana nascuta la data 25.9.1985, ora 12:00 este in zodia Balanta (decada 1), cu ascendent in Sagetator.

Eu asa stiu, ca m-am nascut la ora 12 :\

Sincer HAHAHHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHA:

La nativul cu Ascendent in Sagetator, dorinta de a-si pune mereu fortele la incercare este si mai mare decat la nativul din zodia Sagetatorului. Nativul cu Ascendent in Sagetator este increzator in fortele sale, entuziast si energic, capabil sa ii mobilizeze pe cei din jur.

In general este echilibrat, lipsit de prejudecati si are o gandire sanatoasa. Pe de alta parte, tendinta de a se repezi cu capul înainte, fara sa stea prea mult pe gânduri, îl poate împiedica uneori sa îsi fructifice la maximum calitatile.

Pentru nativul cu Ascendent in Sagetator, provocarile intelectuale sunt foarte importante, atât in activitatea profesionala cât si in relatiile personale. In plan sentimental, nativul cu Ascendent in Sagetator este pasional si are un apetit sexual debordant.

Nativul cu Ascendent in Sagetator se plictiseste repede atunci când ii lipsesc provocarile. Este chiar predispus la depresii, din care cu greu reuseste sa iasa.

Astia au masluit, e adevarat in proportie de 80% (ce am bolduit) :rolleyes:

De pe alt site:

Ascendentul dumneavoastra este la 5° 9? in Sagetator

Nativul cu ascendent sagetator este o persoana flexibila care datorita dorintei de libertate si independenta se intreapta singura spre diferite schimbari de circumstante si de mediu. Aceste persoane pot amana chiar si casatoria pana tarziu cand gasesc o persoana care sa nu fie posesiva si careia sa nu trebuiasca sa i se destainuie.
Desi sunt plini de entuziasm, acest entuziasm nu este obligatoriu insotit si de energia necesara realizarii diferitelor obiective. Se poate spune chiar ca ascendentul sagetator este o persoana lenesa daca nu este puternic motivata.
Ascendentul in sagetator ofera posibilitatea nativului de a se indrepta spre filosofie, si ii confera o curiozitate intelectuala deosebita.
Ascendentul in sagetator este un iubitor de teatru, drama, bauturi si mancaruri bune, dans, sport si ca regula, nu pierd niciodata o ocazie de a calatori.

Da, deci sigur am ascendent in sagetator dupa chestiile pe care mi le spun astia :D

Edited by Tidusss, 20 April 2009 - 10:27.


#53
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

 amonra_71, on Apr 16 2009, 11:49, said:

Berbecii sunt fascinanți, după părerea mea.
/
Asa-i...fascinant de rai, de instabili psihic, fascinant de certareti! Sefa mea e o berbeaca care poseda deosebitul si remarcabilul talent de a minti ordinar cu zambetul asternut pe portelanul arcadei dentare superioare si de a scarbi iremediabil de servici personalul din subordine.
Semnat:
Un taur scos din sarite.  :D

Rog berbecii sanatosi la cap sa nu ma bage in seama!

Edited by jderjerpelit, 14 May 2009 - 18:08.


#54
Da1n

Da1n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2009

 Tidusss, on 18th April 2009, 14:32, said:

Sunteti ahtiati dupa bani.

si inca ceva ... mi se par  foarte slabi si reci in relatiile cu familia , eu zic sa mai lasati grpul de prieteni si iesirile in discoteci si sa invatati sa intretineti o noapte romantica

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate