Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Caut incarcator de PowerBook G3 de 45W

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ronline83

ronline83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.06.2004
Caut si eu un incarcator nou/SH (de preferinta nou) pentru un PowerBook G3 Pismo. Incarcatorul e modelul acela verzui de 45W si cu picior. Daca are cineva ... va rog sa ma cautati!

Caut de vreo 2 sapt. si tot ce am gasit sunt OZN-urile de la macgallery la preturi ce cam ard buzunaru' (la 83E imi iau trei si ajung la pretul la care am cumparat laptop-ul). Ma rog...stiti voi despre ce e vb.

Astept un msg de la voi....eventual pe PM.

Salutare,
ronline

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
daca mai ai mufa chargerului original iti pot vinde eu la pret redus un alimentator identic cu cel original ca parametri (24.5v 1.9A) cumparat de la adelaida.ro , dar pentru care n-am avut mufa sa-i pun in bot.

a fost nefolosit, si asa ramane pentru ca mi-am calcat pe portofel si-am luat unu de-ala de 83 E (de fapt 100 cu tot cu tva plus transport).

pe alimentator asta am dat 1mil dar sunt dispus sa il dau mai jos. am garantia si factura la el, dar trebuieste scormonit dupa ele.

#3
ronline83

ronline83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.06.2004
addicted, problema este ca am incarcatorul si acesta merge/functioneaza. Buba e ca mi s-a stricat mufa si nu mai incarca bateria. Intre timp am gasit niste tipi din timisoara care vand incarcatoare pentru G3. e cam scump si la ei (61E+tva) dar e mai decent decat la macgallery.

In continuare, daca aveti incarcatoare sub pretul specificat mai sus astept mesajul vostru.

Salutare tuturor MACniacilor.

#4
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
acum te pot ajuta.


am aflat si eu ulterior ca mufa e un banal jack stereo dar din acela mai mic decat cel "mic" uzual. imi scapa acum diametrul exact, dar gasesti sigur la magazine de electrice/electronice. iti mai trebuie un material din care sa faci shieldul, sau o banala antena tv la care ingustezi tabla de pe exterior.

daca e problema doar cu mufa nu cred ca te intereseaza si subiectul cu tensiunea de identificare dintre a2a sectiune a jackului si shield (tensiunea de lucru se aplica intre sectiunea dinspre cotor a jackului si shield.

chestia asta nici eu n-o stiam, am aflat acum 2zile de pe alt forum. too late for me.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate