Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Mac Book

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mithnick

mithnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 09.09.2007
Fratilor am si eu o intrebare! Merita sa imi iau un Mac Book? Cei care aveti ce impresii v-a facut?il iau pt webdesign si programare dar si pt home usage! Ma intereseaza cateva aspecte :
*cum se misca in comparatie cu windowsul
*vi se pare mic  13 inch sau se poate lucra cu usurinta la fel ca pe unul de 15?
Am zis mai bn sa cumpar un Mac original decat sa merg pe softuri piratate gen x86. Merita sa trec pe Mac ?

#2
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
frățioare...
da' te dor okii să citești posturile de mai jos?
sunt cel puțin 7 discuții pe tema asta B)

#3
mithnick

mithnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 09.09.2007
da dar nu am vazut sa se discute despre mac-ul de 13 inch si cel de 15. in fine.

#4
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

 mithnick, on Apr 12 2009, 09:52, said:

da dar nu am vazut sa se discute despre mac-ul de 13 inch si cel de 15. in fine.
Cel mai bun sfătuitor e experiența proprie. Du-te la un centru Apple (cum ar fi istyle) și joacă-te o zi. Apoi vei putea hotărî singur.

#5
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
Cam tarziu dar poate ajuta la ceva.Eu am un MacBook de 13 si sunt multumit de el.I-am marit memoria la 4GB si se misca foarte bine.
Intrebai cum se misca in comparatie cu Windowsul si daca merita sa treci pe Mac. Parerea mea e urmatoarea:Mac este calculatorul adevarat,iar Windows este doar copia chinezeasca a acestuia.De ai aici si raspunsul:merita sa treci pe Mac din aproape toate punctele de vedere.

#6
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
:))

Imi place commentul lui alfaromeo. Ca idee, am un netbook pe Windows XP.

Eram plecat, departe de orice civilizatie, si in mijlocul naturii imi distruge driverele pentru 3G. Nu i-am facut nimic, nu l-am injurat de mama, pur si simplu le-a corupt.

Incearca reinstalari, imi da erori la install shield, etc. Pana la urma m-am lasat pagubas.\


Asa ca da, cumpara Mac. A sa traiesti mai mult, a sa faci sex cu mai multe femei (pentru ca vei fi mai calm in general), a sa ai productivitate marita.
Windows-ul ... e doar o gluma buna. Dupa 8 ani de cand a ajuns la maturitate, tot pare un Beta.

Daca ai noroc, iti merge. Daca nu, nu. Pe Mac n-am patit asa ceva niciodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate