Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Ai prieteni născuți odată cu tine ?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Fost coleg de 1-8. diferenta de vreo ora intre noi.

Ne-am inteles destul de bine si eram destul de multe similitudini intre firile noastre

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
am un prieten care e nascut in aceiasi zi, acelasi an, tot dupa-amiaza :) si eu ma inteleg cu el foarte bine :lol:

#21
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Si eu pe aici ... am si eu  vreo 2 prieteni nascuti in aceeasi zi cu mine

#22
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Prieten foarte bun,aceeasi zi,acelasi an,eu sunt mai mare cu 7 ore.

#23
prelude_to_agony

prelude_to_agony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 04.07.2008
tatal meu e nascut in aceeasi zi si aceeasi luna ca si mine.am si-un coleg din generala nascut pe exact aceeasi data(deci si acelasi an).dar observ ca asta nu inseamna ca si suntem asemanatori,suntem persoane f diferite,desi mi s-ar fi parut mai logic  sa avem si firi asemanatoare.

#24
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Nu in acelasi an, in aceeasi zi si luna, da, stiu 2 persoane.

#25
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
am un coleg nascut in aceasi zi si in acelasi an cu mine dar suntem complet diferiti :D

Edited by Volvo, 01 September 2009 - 19:26.


#26
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Da. Eu, nascuta pe 5 iulie 1978, la Cluj-Napoca. Ea, nascuta pe 5 iulie 1978, la Nasaud. Ne despart 3 ore. Am fost prietene f. bune si inca suntem. Am facut caminul si clasele I - VIII impreuna, liceul separat, in orase diferite, facultati diferite, dar in acelasi oras, am stat in chirie impreuna.

Si mai stiu un tip nascut tot pe 5 iulie, dar anul difera.

Edited by Deria_Leena26, 01 September 2009 - 19:46.


#27
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Coleg de liceu si de clasa, nascut in aceeasi zi, acelasi an. Am stat in aceeasi banca din prima zi de scoala, dar nu stiam de chestia asta. Eram buni amandoi la invatatura si cam atat. In rest nicio asemanare.

#28
angel_eyes

angel_eyes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.08.2007
Da,un coleg din generala..si actuala colega de liceu sunt nascuti odata cu mine.

#29
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009
Nu cunosc pe nimeni care sa fie nascut/a in aceeasi data cu mn!Eu sunt singurul din clasa care sunt in zodia berbec:)

#30
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

 InTech, on 31st March 2009, 21:16, said:

Eu am avut un coleg în liceu, încă sîntem prieteni.

Există vreo legătură specială între astfel de persoane ?
:lol:  ce tare!!! normal ca am cunoscut o persoana nascuta in aceeasi zi si an cu mine!
A fost colega mea de banca in liceu si ERA BUNA CU DRACI...  ca sa-mi faca in ciuda , a venit intr-o zi imbracata precum o c...a( nu stiu ce a fost in capul ei...) ; mai mult dezbracata decat imbracata :w00t:
Atunci am zis ca-i  de la hormoni  B)
N-am prieteni nascuti in aceeasi zi si an cu mine!
De fapt nu am multi prieteni!(nici nu-i recomandat mai multi de 2!) ;)

#31
Mihai1947

Mihai1947

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2010
am o prietena , 2 noiembrie 1992  :)) coincidenta  sau nu ! ...

#32
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Am avut in liceu, un coleg de clasa, nascut in aceeasi zi ca mine, in acelasi loc, practic la maxim citeva ore diferenta. Mamele noastre se cunosteau de la maternitate. Dar atita tot, nu aveam nimic in comun cu el. Pot spune chiar ca erau diferente mari intre noi.

Raspunsul este, da, totusi cred in astrologie.

#33
kicy_89

kicy_89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.05.2011
Incep asa sunt nascuta pe 17 iunie...1 varu e nascut tot pe 17 iunie doar ca e 8 ani diferenta intre noi...2 fratemo sa nascut tot pe aceias zi aceias ora cu mine el e mai mic cu 6 ani si nu ne intelegem deloc

Edited by kicy_89, 16 May 2011 - 01:35.


#34
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Azi am învățat un cuvânt nou: astrogemeni.
Adică persoane născute în aceeași zi, lună, an.
Am întâlnit mai demult un astfel de geamăn, în care m-am regăsit destul de tare.

#35
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 InTech, on 31 martie 2009 - 21:16, said:

Eu am avut un coleg în liceu, încă sîntem prieteni.

Există vreo legătură specială între astfel de persoane ?
Exista asta daca vrei sa o faci si tu speciala, inafara de harti. Posibil acele sinastrii dintre voi sa nu fie activate, ca sa dea ceva in viata, stil prietenie, casatorie etc. Oricum, asa cum aveti fiecare o amprenta diferita fata de toti ceilalti , asa si in astrologie fiecare HARTA natala, este diferita de toate celelalte si asta ptr. ca...chiar si nascuti odata cu voi, in aceeasi zi, localitate, ora...vor diferi GRADELE acestei ore. Dar mai exista si cei 7 ani de-acasa ptr. viata fiecarei persoane, adica la cit de speciali pot iesi in viata, prin ce au primit de la parinti.

 kicy_89, on 16 mai 2011 - 01:32, said:

Incep asa sunt nascuta pe 17 iunie...1 varu e nascut tot pe 17 iunie doar ca e 8 ani diferenta intre noi...2 fratemo sa nascut tot pe aceias zi aceias ora cu mine el e mai mic cu 6 ani si nu ne intelegem deloc
Minunea ar fi fost daca va-ti fi ...inteles. "Deloc intelegerea", este ...comuna.

Edited by Astro-Liv, 11 September 2014 - 19:04.


#36
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Suuuper tare de ziua mea anul asta.
Cu cel cu care sint astrogeaman am fost la KFC si ne-am platit fiecare meniul, pentru ca cinstitul se exclude mutual.
Cel cu care sint pseudo-astrogeaman ( e cu fix 1 an mai mare ca mine ) a mers la mine la un restaurant ieftin si bun din Galati ( suc gratis la pizza de 17 RON ), unde am avut fiecare cite un invitat iar nota am dat-o pe jumatate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate