Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Ai prieteni născuți odată cu tine ?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Eu am avut un coleg în liceu, încă sîntem prieteni.

Există vreo legătură specială între astfel de persoane ?

#2
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Da, coleg de clasa, in acelasi an, luna, zi, ora, minut, spital. Stiu sigur ca mi-a zis maicamea ca o cunoaste pe maicasa si au nascut in acelasi timp. ;)

#3
Kedarlaomer

Kedarlaomer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 08.03.2009

 InTech, on Mar 31 2009, 22:16, said:

Există vreo legătură specială între astfel de persoane ?

Hmm...  grea întrebare...  poate că au aceiași zodie?

#4
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Am avut o colega de in generala.

#5
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Bunicul meu era notar, proaspăt repartizat într-o localitate, și din registrele de stare civilă a aflat întâmplător că în localitatea respectivă există o femeie născută în aceeași zi - lună - an cu el. A căutat-o, a cunoscut-o și a cerut-o de nevastă, ea a acceptat - și-au fost căsătoriți peste 40 de ani, până a murit bunica :(

#6
kdia504

kdia504

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.01.2009
1. pe mama... am fost cadoul de ziua ei de nastere :)

2. intre mine si ea nu sunt foarte multe asemanari. mai mult seamana sora-mea cu ea. insa uneori ii pot citi gandurile si o pot intui destul de bine. sunt chestii pe care si eu le gandesc la fel probabil. inafara de asta, suntem destul de diferite!

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
da, un coleg de facultate
cu el m-am certat in prima zi cand am inceput facultatea legat de locul in banca :)

#8
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Am un fost coleg de liceu, nascut in aceeasi zi si aceeasi luna, dar cu 3 ani mai mare ca mine.  :D

#9
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
O prietena din copilarie (mai mica decat mine cu vreo 2 ore) - nu mai stiu nimic de ea de foarte mult timp.
Sotul unei verisoare - au plecat in Canada.
Deci nu, nu (mai) am prieteni nascuti in aceeasi zi cu mine.

#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006
Si eu am avut un coleg de clasa de liceu mai mic cu vreo 4 ore decit mine. Cind vorbeam despre asta zicea, invariabil - ia uite cit ai crescut in alea 4 ore! Eu fiind mai inalt cu vreo 10 cm decit el. Nu eram prieteni, nu ne vedeam in afara scolii si nici de atunci nu l-am mai vazut (adica de 12 ani jumate). Aveam in comun faptul ca eram amindoi rockeri. Fara sa aiba legatura cu ziua de nastere. Oricum, pe vremea aia jumatate din liceeni erau rockeri.

In facultate am avut doi colegi de grupa nascuti unul cu o zi inaintea mea, celalalt cu un an si o zi. Si astia sint rockeri. Cu ei sint prieten, ne vedem destul de des. Unul imi e de altfel nas de cununie. De citeva ori ne-am sarbatorit ziua impreuna.

In generala aveam 2 colege nascute in aceeasi zi si acelasi an, cu 2 zile inaintea mea. La gradinita nu stiu.

Mai am un prieten nascut la 4 zile dupa mine, dar cu doi ani inainte (mai corect spus cu doi ani fara 4 zile inainte). Asta e bine - indeseste ocaziile de sprit.

In gasca largita din timpul liceului, adica considerind toti amicii, de la scoala, cartier sau de aiurea, aveam 3 amici nascuti in aceeasi zi, dintre care doi si acelasi an, si alti doi in aceeasi zi, dar nu acelasi an. Problema era ca nu puteai participa la toate spriturile (chiar daca se cunosteau intre ei, nu faceau zilele impreuna). (Asta am patit acum 5 sau 6 ani si cu nuntile - am avut invitatie la 3 nunti in aceeasi zi, 2 in Bucale si una la Constanta - asa ca n-am mers la niciuna).

Edited by abancor, 01 April 2009 - 13:39.


#11
iuli_badila

iuli_badila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 30.09.2007
Am doi prieteni,si amandoi sunt in aceeasi zii si luna ca si mine, doar anii difera.

#12
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Nu mai cunosc nicio persoana nascuta pe 20 august. :(



Adica ba da, o fata pe care am vazut-o de vreo 2 ori si care nu poate sa mearga. Nasol.

Edited by kastor, 01 April 2009 - 18:52.


#13
test123

test123

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.09.2008
N-am.

#14
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am un fost coleg de liceu, la 2 ore distanță :D Avem și același al 2-lea prenume :D

Nu e nicio legătură specială... suntem total diferiți! Am fost prieteni buni în liceu, acum mai vb dar rar!

#15
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Sora-mea: cu 9 secunde mai mica :P

#16
CTH

CTH

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.07.2008
Eu m-am nascut de ziua lu' bunicu. :)

#17
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
o am pe mama care e nascuta in aceeasi zi cu mine,deh difera anul clar!
cunosc doua tipe care sunt nascute in aceeasi zi cu mine: una e nascuta chiar in acelasi an,suntem foste colege de liceu( ne-am inteles ca nuca-n perete) si o alta tipa care nu o cunosc personal,dar care s-a casatorit cu un cunoscut de-al meu (tipul inainte de relatia cu ea avusese o incercare de relatie cu mine dar n-a mers  :rolleyes: )

#18
neuchatel

neuchatel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.08.2009
hey,

si eu - o fosta colege din generala si inca un prieten (difera anul, el e mai mic decat mine), amandoi mi-au fost fff dragi si m-am inteles fff bine cu ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate