Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Script cinemarx, cinemagia, moviehouse ...

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Salut, stie cine scriptul folosit de cei de la cinemagia, cinemarx, moviehouse ?
As putea sa fac si eu unul in wordpress? Tot ma gandeam la alternative dar nuu am prea gasit :( Stiti voi ceva? sau cum asa putea face rost de acel model de script?

Mersi mult

#2
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
wordpress este destul de bun

#3
georgejipa

georgejipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 13.11.2008
Acele aplicatii sunt custom made.

#4
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 OnShop, on Mar 21 2009, 01:15, said:

wordpress este destul de bun

Ok atunci, daca tu zici ca e bun, atunci mai am cateva intrebari :P :

1. Vreau sa creez mai multe pagini, cum ar veni meniul principal format din: Filme, Stiri, Topuri, In curand, etc.

De exemplu la paginile gen Topuri si In curand post sa folosesc pagini statice, dar pentru cele de gen Stiri si filme noi, as avea nevoie de mai multe wordpressuri? Adica pentru fiecare sectiune un wordpress separat? Dupa mintea mea, asta ar fi cea mai buna solutie :P, insa daca am mai multe wordpressuri, cum fac legatura intre ele, ca de exemplu cum pot sa fac sa arate un elemnt comun, de exmplu sa am in lateral, la fiecare pagina, din fiecare wordpres o sectiune cu "Most Rated" sa zicem asa.

Cam atat momenta, am sa mai revin cu niste intrebari :P

Ca sa fie mai usor si sa vedeti despre ce e vorba aicie situl la care vreau sa fac aceste modificari ;)

Edited by mr_ady_bmw, 24 March 2009 - 17:19.


#5
silverdrop

silverdrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.02.2009
De ce sa faci dubluri la Wordpress ?
Adica din ce am inteles eu ca vrei poti sa faci cu categorii si subcategorii si sa afisezi pe o pagina doar posturile din categoria/subcategoria respectiva.
De exemplu:
- Home (cat)
-- Actiune (subcat)
-- Animatie (subcat)
-- etc
- Stiri (cat)
- In curand (cat)
....

#6
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 silverdrop, on Mar 24 2009, 19:52, said:

De ce sa faci dubluri la Wordpress ?
Adica din ce am inteles eu ca vrei poti sa faci cu categorii si subcategorii si sa afisezi pe o pagina doar posturile din categoria/subcategoria respectiva.
De exemplu:
- Home (cat)
-- Actiune (subcat)
-- Animatie (subcat)
-- etc
- Stiri (cat)
- In curand (cat)
....

Ok, as putea sa fac asa, dar la posturile de la filme vreau un anumit format, la cele de stiri un alt format :( Se poate face aceste modificari intr-un singur wordpress?

#7
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
In ce sens alt format?

#8
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 netul, on Mar 25 2009, 00:42, said:

In ce sens alt format?
Adica, spre exemplu, la posturile pentru filme, am un rating la fiecare post, iar la posturile gen stiri, nu ma gandeam sa pun asa ceva :D
In al doliea rand la posturile film, nu imi apare nicaieri cine a postat si la ce data, pe cand la stiri vreau sa imi apara acest lucru ;)

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Multi folosesc Joomla cu componenta aia ajax de movies.

#10
georgejipa

georgejipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 13.11.2008
Wordpress-ul se poate modifica sa faca ce vrei tu @mr_ady_bmw, intrucat se pot crea template-uri predefinite pentru orice categorie/post dintr-o anumita categorie. Citeste codex-ul.. daca ai rabdare.

#11
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 georgejipa, on Mar 26 2009, 12:25, said:

Wordpress-ul se poate modifica sa faca ce vrei tu @mr_ady_bmw, intrucat se pot crea template-uri predefinite pentru orice categorie/post dintr-o anumita categorie. Citeste codex-ul.. daca ai rabdare.

Ok, mersi mult pentru raspuns, am sa incerc sa imi fac timp sa citesc codex, insa pana atunci am dublat wordpress-ul si am adaugat o noua sectiune la site.
Intrebarea mea este acum, ce as putea folosi (script, plugin, iframe, sau altceva) pentru a putea pune pe o pagina separata ultimele stiri, ultimele filme, etc?

Am gasit un plugin, dora ca acela imi arata doar ultimele posturi dintr-un singur wordpress, adica de acel de care apartine si pagina pe care este pus, iar ultimele posturi de pe un altwordpress cum as putea sa le pun?

Mersi mult. :P

#12
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Dar nu e mai simplu sa-ti faci propriul tau script?

Gandeste-te cat de simplu e...are rost sa te complici cu wordpress and stuff like that? :)

#13
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 RCG, on Mar 27 2009, 17:40, said:

Dar nu e mai simplu sa-ti faci propriul tau script?

Gandeste-te cat de simplu e...are rost sa te complici cu wordpress and stuff like that? :)

Poi...ar fi mai simplu, dar avand in vedere ca nu sunt cunoscator a limbajului "php" nu ma simt in stare sa il fac :D, asa ca am recurs la acest wordpress :P

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
:)

http://demo.gavickpr...omla10/dec2007/

#15
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 mr_ady_bmw, on Mar 27 2009, 14:16, said:

Ok, mersi mult pentru raspuns, am sa incerc sa imi fac timp sa citesc codex, insa pana atunci am dublat wordpress-ul si am adaugat o noua sectiune la site.
Intrebarea mea este acum, ce as putea folosi (script, plugin, iframe, sau altceva) pentru a putea pune pe o pagina separata ultimele stiri, ultimele filme, etc?

Am gasit un plugin, dora ca acela imi arata doar ultimele posturi dintr-un singur wordpress, adica de acel de care apartine si pagina pe care este pus, iar ultimele posturi de pe un altwordpress cum as putea sa le pun?

Mersi mult. :P


Nici un ajutor? Nu stie nimeni nimic? :(

#16
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
ai dat click pe linkul de la @lord_ice?
e facut cu joomla, la fel de gratis ca si wordpress-u

#17
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
De fapt e un skin comercial (~ cativa $ per 12 templaturi), componenta parca era free (sau donatie de 10$ ), modulele la fel ...

Deci? Te fac 190 de lei? Daca da, atunci cum te astepti sa faci bani din net? :) Cu trash? Cu trash obtii doar trash ;)

again prietene, sigur a crezut ca e un live site :) Credeam ca toata lumea stie de Robert Gavick si creatiile sale.

#18
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

 lord_ice, on Apr 1 2009, 17:13, said:

De fapt e un skin comercial (~ cativa $ per 12 templaturi), componenta parca era free (sau donatie de 10$ ), modulele la fel ...

Deci? Te fac 190 de lei? Daca da, atunci cum te astepti sa faci bani din net? :) Cu trash? Cu trash obtii doar trash ;)

again prietene, sigur a crezut ca e un live site :) Credeam ca toata lumea stie de Robert Gavick si creatiile sale.

Se pare ca aproape toata lumea :), desi nu e din punctul meu de vedere in top 3.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate