Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Autorizatie magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
djluc

djluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.09.2006
Buna ziua.
In cazul in care doresc sa dau drumul la un magazin online de electronice/electrocasnice am nevoie de ceva autorizatii?
Trebuie sa-l inregistrez undeva ca pe o firma?
Ce acte ar trebui sa am inainte de a-l posta pe internet?

Multumesc!

#2
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
Pai trebuie sa ai o firma ca sa poti face comert. In obiectul de activitate al firmei trebuie sa ai comert online. Daca nu dai factura, cine crezi ca va cumpara de la tine? La electrocasnice oamenii vor garantie.

#3
djluc

djluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.09.2006
SCUZE, nu cred ca am postat la categoria care trebuie. Poate ar trebui mutat la sectiunea "Generalitati" ....

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
Aceleasi autorizatii/acte ca orice magazin cu punct de vanzare fizic.

#5
djluc

djluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.09.2006

View Postkevinro, on Mar 16 2009, 15:57, said:

Pai trebuie sa ai o firma ca sa poti face comert. In obiectul de activitate al firmei trebuie sa ai comert online. Daca nu dai factura, cine crezi ca va cumpara de la tine? La electrocasnice oamenii vor garantie.

Am inteles. In primul rand sa fac o firma, apoi lansez site-ul pentru firma respectiva. Daca firma este in regula cu toate actele, banuiesc ca nu mai trebuie lucruri suplimentare (acte, autorizatii, etc.) nici pentru site. Asa este?

Va multumesc!

#6
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
trebuie sai iei o autorizatie sanitara pentru spatiul in care pui fisierele PHP si s-o lipesti la vedere (adica pe ecran), sau sa faci un efect in fotosop care sa emuleze o autorizatie lipita pe rezolutie...

fii serios my friend, pune-te in regula in ce priveste comertul online (cu firma sau cu persoana fizica autorizata) si da-i drumu' la treaba...

#7
djluc

djluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.09.2006

View Postsoul4blade, on Mar 16 2009, 16:20, said:

trebuie sai iei o autorizatie sanitara pentru spatiul in care pui fisierele PHP si s-o lipesti la vedere (adica pe ecran), sau sa faci un efect in fotosop care sa emuleze o autorizatie lipita pe rezolutie...

fii serios my friend, pune-te in regula in ce priveste comertul online (cu firma sau cu persoana fizica autorizata) si da-i drumu' la treaba...


Am inteles, multumesc frumos pentru informatii!

O seara frumoasa in continuare!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate