Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum scot un cip antifurt de pe o pijama?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Am cumparat acum o luna o pijama set pusa intr-un saculet special, acum cand am scos-o sa o vad acasa fiind am descoperit ca si bluza si pantalonii au un cip din plastic antifurt ( plastic cu fier ) , care in mod normal am vazut ca in magazin se scot cu magnetul, acum eu nu reusesc nicicum sa le scot , are cineva vreo idee? Nu am magnet pe acasa.


Attached File  14032009_005_.jpg   162.12K   128 downloads

#2
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
te duci la magazinul respectiv si rogi tanti vanzatoare sa iti scoata aia ca a uitat.

Totusi cand ai iesit cu respectiva pijama din magazin ar fi trebuit sa bipaie sistemul de alarma.

#3
valentincryss

valentincryss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2009

 Flegmatic, on Mar 15 2009, 03:26, said:

te duci la magazinul respectiv si rogi tanti vanzatoare sa iti scoata aia ca a uitat.

Totusi cand ai iesit cu respectiva pijama din magazin ar fi trebuit sa bipaie sistemul de alarma.
nu si daca o trece pe banda

#4
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
chiar daca o trece pe banda tot scoate magnetelul. Ei refolosesc magnetii aia pentru urmatoarele produse!

#5
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Si eu am cumparat de la un magazin, acum un an, o pereche de jeansi si cand am ajuns acasa am vazut ca aveam acel antifurt. La usa, cand am iesit, nu a sunat nimic. M-am chinuit vreo 10minute sa scot acel antifurt si pana la urma am reusit. Daca ai un cleste, un patent, etc, te vei descurca. Spor!

#6
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Eu eram odata intr-un magazin si m-am uitat la o curea si pac, ii cade pe jos antifutul ala pe care va chinuiti voi sa il scoateti. Am pus-o la loc si am continuat plimbarea prin magazin, cu bodyguardul la 5 pasi de mine nescapandu-ma din ochi, pentru ca a crezut ca eu am scos intentionat antifurtul ala ca sa fur articolul. Isi facea si el treaba, dar mi-e mi-a stat in gat plimbarea prin magazinul ala. A trebuit sa ies urgent ca nu-l mai suportam pe "vigilentus" in ceafa mea.

#7
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003

 Flegmatic, on Mar 15 2009, 03:26, said:

te duci la magazinul respectiv si rogi tanti vanzatoare sa iti scoata aia ca a uitat.

Totusi cand ai iesit cu respectiva pijama din magazin ar fi trebuit sa bipaie sistemul de alarma.

Nu am cumparat de aici din tara, nu stiu cand mai merg la magazin respectiv din Londra , aici daca ma duc la un magazin crede ca i-am furat.

A sunat atunci cand am iesit din magazin insa avand mai multe cumparate de acolo toate inntr-o plasa mare am crezut ca nu a sunat nimic de la mine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate