Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Probleme cu sunetul la Power DVD

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
vily28

vily28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 15.03.2005
Am si eu o problema cu sunetul la Power Dvd.Am o placa audio SB live 5.1 , setarea la Power Dvd este pe 2 speakere.Daca incerc sa setez pe 5.1 speakere nu se mai aude.
Are cineva vreo idee ? Mentionez ca toate cele 5 boxe functioneaza .

#2
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.643
  • Înscris: 06.03.2005
Daca ai setat din speaker control la placa de sunet 5.1 si la Power dvd la fel se va auzi Dolby Digital adica 5.1 .
Totusi trebuie sa mai indeplinesti niste conditii :
1.Discul dvd redat trebuie sa aiba sunetul inregistrat si selectat din meniu audio 5.1
2.Varianta de Power DVD 5 care reda 5.1 este cea oficiala pe bani nu cea crackuita si nu chestiile gratuite care se dau bonus la diverse componente hardware.

#3
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 27.12.2004
E dubios ceea tare ce spui tu ceva ar trebui sa se auda... dar nimic... Oricum si eu am avut probleme cu 5.1 si i-am dat de capat dar greu.La mine Power DVD vers 4 se aude cam incet pe 5.1.
Incearca in AC3 Filter sa setezi si acolo 5.1 canale si in Sounds and audio devices bifeaza tot 5.1 daca nu ai facut-o inca.Altceva nu stiu... poate doar tot placa de sunet.Tre sa faci milioane de combinatii in unele cazuri pana iti reuseste.
Bafta si mai spune-ne ce si cum!

#4
vily28

vily28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 15.03.2005
Deci Dvd-ul are sunet 5.1 . Eu am  Power DVD 6 varianta crackuita, nu varianta originala.Deci ai dreptate nu merge.Am bagat oricum si alt serial si tot nu se aude 5.1 . Acelasi lucru mi se intampla si la WinDvd nu se aude 5.1 .Am tot varainta crackuita.  
La Ac3 am setat acolo 5.1 . da nu sa schimbat nimik. Inca o faza: setez la Power DVD 5.1 nu se aude si il las asa.Ma duc la setarile placi de sunet  dau test si se aude si sunetul de la DVD, doar pe durata testului. NU mai inteleg nimik

Editat de vily28, 21 martie 2005 - 00:15.


#5
Belupozaru

Belupozaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 21.03.2005
Si eu am tot Power DVD 6 varianta crackuita.... dar imi lipsesc problemele

#6
gabitza

gabitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 23.04.2003
In PowerDVD pui outputul la sunet pe S/PDIF si o sa ai 5.1 adevarat.

#7
vily28

vily28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 15.03.2005

gabitza, pe Mar 28 2005, 12:53, a scris:

In PowerDVD pui outputul la sunet pe S/PDIF si o sa ai 5.1 adevarat.

<{POST_SNAPBACK}>


Am pus sunetul la S/PDIF cum zici tu si degeaba ca nu se aude nimik, se aude numai la 2 speaker

#8
gabitza

gabitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 23.04.2003
Lasi pe S/PDIF dar mai trebuie inactivat CMSS din Media Centerul Creative si activata configuratia boxelor in windows la 5.1

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate