Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

PROIECTUL MONTAUK: Experimente în timp

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mepaul

mepaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.02.2009

[b]PROIECTUL MONTAUK: Experimente în timp



„Proiectul Montauk: experimente în timp” expune cele mai uimitoare si secrete proiecte de cercetare din istoria omenirii.

Început cu Experimentul Philadelphia în anul 1943, unde grupul de cercetatori de la Biroul Naval au adoptat Teoria Câmpului Unificat enuntata de Albert Einstein în încercarea de a face distrugatorul USS Eldridge invizibil la radar. În mod uluitor, vasul a devenit invizibil nu doar pe monitoarele radarelor - el a disparut însa din timpul si spatiul cu care fiinta umana este familiarizata, fiind teleportat inclusiv echipajul de la bord. Experimentul Philadelphia s-a dovedit a fi un dezastru total pentru membrii echipajului de pe Eldridge. Efectele experimentului au fost perturbari psihologice grave, traume fizice si chiar decese. Au urmat apoi patruzeci de ani de cercetari intense, culminând cu misterioasele experimente de la Montauk Point, din statul New York, prin care au fost accesate forte si energii extraordinare, însusi timpul fiind manipulat.

„Proiectul Montauk” este relatarea lui Preston Nichols, care a lucrat ca director tehnic în cadrul proiectului. El a supravietuit nenumaratelor amenintari si încercarilor de spalare a creierului. Relatare fascinanta a acestor cercetari, acest volum contine descrieri ale unor aplicatii tehnice proiectate pentru operarea directa asupra timpului, notiuni prezentate pentru prima data; ele se îmbina armonios cu uluitoarea poveste personala a lui Preston.

Dupa cel de-al Doilea Razboi Mondial, a început un proiect de cercetare majora, cu scopul de a întelege ce s-a întâmplat cu exactitate în timpul Experimentului Philadelphia si de a descoperi secretele functionale ale Teoriei Câmpului Unificat. Cercetarile avansate si foarte secrete au culminat cu construirea actualului avion invizibil Stealth. Simultan, s-a realizat însa un studiu asupra fiintei umane care a condus la rezultate mult mai uimitoare.
Pentru a întelege cum pot supravietui fiintele umane în alte dimensiuni decât cele ale planului fizic, savantii au supus numerosi oameni unor experimente prin care acestora le-au fost bombardate mintile cu unde radio si programe virtuale prin intermediul computerului.

MONTAUK REVIZITAT aventuri în sincronicitate (vol. II din Seria Montauk)

„Montauk revizitat” demasca fortele oculte din spatele modalitatilor stiintifice si tehnologice folosite în cadrul Proiectului Montauk.
„Montauk revizitat” continua investigatiile initiate de Preston Nichols si de Peter Moon, dezvaluid o serie incredibila de noi personaje si informatii cutremuratoare. Este descris un scenariu uluitor care trece cu mult peste orizontul primei carti. Cartea patrunde înca si mai adânc în misterele de la Montauk, prezentând nenumarate relatari si istorisiri care demonstreaza ca proiectul a existat cu adevarat. Sunt descrise fortele oculte, extrem de puternice, care au stat în spatele întregului scenariu de la Montauk. Noi descoperiri ne vor conduce mult mai departe de tema atinsa în primul volum. Secretele revelate în continuare ne vor purta, în cele din urma, la însasi esenta creatiei.
„Proiectul Montauk” a deschis calea catre revelarea misterului tuturor misterelor. Aceasta continuare accelereaza intensitatea investigatiilor.


Download cartea : http://oricefilm.com...hp?showtopic=28


Posibil sa fi existat asa ceva ,oare aceste lucruri sunt adevarate ?

Inca un subiect interesant de vazut este documentarul,filmul nici nu stiu cum sa-l mai numesc http://oricefilm.com... socant-651.htm ce este un fel de documentar, ce are la baza ideea ca Dumnezeu a creat Raiul, iar omul s-a ocupat de restul;filmul e bazat pe fapte reale si nerecomandat minorilor sau celor slabi de inger !

Edited by mepaul, 10 March 2009 - 15:07.


#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Pentru a întelege cum pot supravietui fiintele umane în alte dimensiuni decât cele ale planului fizic, savantii au supus numerosi oameni unor experimente prin care acestora le-au fost bombardate mintile cu unde radio si programe virtuale prin intermediul computerului.

pe mine ma fascineaza cum traiesc atit de multi oameni in dimensiunea prostiei infinite

#3
radical-din-1-la-suta

radical-din-1-la-suta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.02.2009
Dupa ce am vazut filmul mi-am dat seama ca nu este nici un experiment despre vreo calatorie in timp, ci cum se chinuiesc niste oameni.

#4
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Apai tu chiar iti faci reclama mascata la site.

Quote

Domain Name: ORICEFILM.COM

Registrant:
    Bucataru Paul
    Bucataru Paul        *************@yahoo.com)

Luand in considerare si username-ul tau de aici ...
Ar trebui sa ma faca astia admin pe softpedia, ca vad ca ai lor sunt cam depasiti.

#5
mepaul

mepaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.02.2009

 manchimen, on Mar 10 2009, 15:34, said:

Apai tu chiar iti faci reclama mascata la site.


Luand in considerare si username-ul tau de aici ...
Ar trebui sa ma faca astia admin pe softpedia, ca vad ca ai lor sunt cam depasiti.


Eu postez ceva interesant , care merita citit pentru cultura noastra generala , o fi o forma de reclama cand postezi si tu un film de pe youtube (dar atunci nu e reclama ca doar e  un site cu renume ) nu stiu de ce sunteti atat de ingrijorati atat timp cat am postat ceva interesant si nu am exagerat cu " reclama  " am pus adresa site-ului respectiv ca acolo se gasesc mai multe informatii .

Ar trebui sa fii admin dar intr-o alta viata si mai usor cu critica ca toata lumea stie sa caute pe google .

Numai bine !

#6
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Bunica-ta nu stie. Mai ai ceva de zis ? Te direct in ca tenye parazitu ce mea injur. Tai tai.

#7
mepaul

mepaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.02.2009

 manchimen, on Mar 10 2009, 16:01, said:

Bunica-ta nu stie. Mai ai ceva de zis ? Te direct in ca tenye parazitu ce mea injur. Tai tai.



Inainte sa incep sa te jignesc,idiotule,daca ai ceva de comentat ,comenteaza despre mine nu despre altcineva ,ca eu nu m-am luat de mata sau de oricine altcineva din familia ta !

Pe langa faptul ca esti un idot te mai dai si mare expert in calculatoare,te rog fa un bine si paraseste acest forum ,adminule! :lol:

#8
randunel

randunel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 04.09.2005
de unde pana unde site cu renume? e doar reclama site-ului cu o imagine "tile" ca background, niste scripturi aruncate in pagina si mesaj
"Va rog sa dati un click pe reclama din partea dreapta,ca sa mentin site-ul online
Inregistrati-va pe forum! Cautam administratori : www.oricefilm.com/forum"

Las-o naiba, cica site cu renume. Facut de un scriptkid cu copy+paste in dreamweaver cracked.
Recomand stergerea threadului si sanctionarea userului.

#9
mepaul

mepaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.02.2009

 randunel, on Mar 10 2009, 18:46, said:

de unde pana unde site cu renume? e doar reclama site-ului cu o imagine "tile" ca background, niste scripturi aruncate in pagina si mesaj
"Va rog sa dati un click pe reclama din partea dreapta,ca sa mentin site-ul online
Inregistrati-va pe forum! Cautam administratori : www.oricefilm.com/forum"

Las-o naiba, cica site cu renume. Facut de un scriptkid cu copy+paste in dreamweaver cracked.
Recomand stergerea threadului si sanctionarea userului.


Mi se pare ca nu vezi bine sau nu stii sa citesti sau esti prea .... ! ma refeream la youtube.

Unii chiar au nevoie de ochelari.

Numai bine !

Edited by mepaul, 10 March 2009 - 18:54.


#10
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
puteti sa incetati cu offtopicul ?

la fel ca proiectul Montauk , mai esti si Proiectul Philadelphia (sau cum s`o numi ... )

#11
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Tot mai tare e Blue Beam b-)

Edited by 0, 04 August 2009 - 22:52.


#12
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

 From 4th August 2009, 23:52:

Tot mai tare e Blue Beam b-)

Mai tari sunt mayasi cu 2012 al lor.

#13
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Aia face parte din Blue Beam! Si asta. Tot face parte din Blue Beam!
Spoiler


#14
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
eu am citit toate cartile din seria Montauk.....si nu stiu ce sa cred.....tinand cont ca intr-un din carti se vorbeste si despre 2012 si bla bla...tind sa cred ca e doar o aberatie manipulatoare de factura new-age......

desi unele informatii ar putea fi credibile....ca de ex: cercetarea in secret a tehnologiilor antigravitationale.....pt a crea obiecte ce aparent sfideaza gravitatia si legile ' fizicii cunoscute' pana in prezent....eu stiam ca nazistii lucrau la astfel de proiecte....prin '40-'45

Edited by _raz_, 20 November 2009 - 17:22.


#15
ExpreSSed

ExpreSSed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.11.2009
Montauk, Philadelphia, HAARP, Blue Beam un singur proiect sub diferite denumiri, condus de niste proiectanti la fel de dubiosi ca si proiectele lor.

si intr-adevar se folosesc tehnologii ce depasesc cu mult unele filme SF. Din pacate omul devine victima din toate aceste experimente, fie sunt experimentatorii sau experimentatii sau chiar noi care vorbim si discutam despre lucruri care ne depasesc intelegerea.

Stewart Swerdlow care sustine ca este supravietuitorul priectului Montauk afirma ca intr-adevar aceste campuri exista, bombardarea creierului ptr fractionarea lui in mai multe personalitati independente a avut loc. exista individualitatea omului, e compusa din biocurenti, care la nivelulu creierului pot fi modificati, le poate fi modificata structura subtila, creand una noua, adica o indiviualitate noua. Ceea ce spune este ca prin aceste bombardamente fie iti pierzi identitatea ca om, sau ti-o schimba cu una noua, actiuni de brain-washing s.a.m.d. Impregnarea de amintiri false face parte la fel din aceste proiecte.  

http://www.bielek.com/stewart.htm

se prea poate sa fi avut niste intentii bune cu aceste proiecte, dar ele au scapat de sub control, si devin o amenintare ptr toti, chiar si ptr cei din cercurile apropiate acestor proiecte.

http://www.philadelp...l_Wormholes.htm

:argue:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate