Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 

filtrare apeluri

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
justme2006

justme2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 13.08.2006
Stie careva cum as putea sa-mi filtrez apelurile pe care le primesc pe telefonul meu......mai ales cele cu necunoscut?
Exista ceva de genul software care sa-l descarc pe telefonul meu si sa-mi pot selecta eu numerele de la care vreau intradevar sa imi sune telefonul....iar celelate ....sa para inchis?

#2
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

 justme2006, on Mar 8 2009, 15:41, said:

Stie careva cum as putea sa-mi filtrez apelurile pe care le primesc pe telefonul meu......mai ales cele cu necunoscut?
Exista ceva de genul software care sa-l descarc pe telefonul meu si sa-mi pot selecta eu numerele de la care vreau intradevar sa imi sune telefonul....iar celelate ....sa para inchis?

E greu de spus dacă nu spui ce telefon ai.

Încearcă asta Best Blacklist

#3
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Daca ai telefon cu Symbian sau WM o sa gasesti o gramada de aplicatii ptr ceea ce vrei tu. Deci...ce telefon ai?

#4
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
eu am un htc s710, cu windows mobile.Am pe el un program call firewall, blocheaza toate apelurile cu nr necunoscut sau cele care le specific eu sau toate care nu sunt in contacte.Are filtru si pt sms

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 manea_razvanro, on Mar 8 2009, 16:43, said:

Daca ai telefon cu Symbian sau WM o sa gasesti o gramada de aplicatii ptr ceea ce vrei tu. Deci...ce telefon ai?
ia arata-mi si mie gramada aia de aplicatii in afara de cea de mai jos.

 aiptek, on Mar 8 2009, 19:42, said:

eu am un htc s710, cu windows mobile.Am pe el un program call firewall, blocheaza toate apelurile cu nr necunoscut sau cele care le specific eu sau toate care nu sunt in contacte.Are filtru si pt sms

exact...pe asta il folosesc si eu pentru deviceul WM si handy blacklist pt symbian

#6
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Call Firewall 1.3 folosesc si eu insa stiu sigur ca sunt mai multe aplicatii ptr WM in acest sens. Sigur mai am pe calculatorul de acasa si alte softuri asemanatoare cu acesta.

#7
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
eu am un Philips 330 si un nokia 6070, cum stiu daca am symbian, in detaliile lor nu se zice nimic. Si cum descarc acel program, banuiesc ca trebuie sa caut pe la "tigani" un cablu... care n-o sa mearga etc deci mai bine iau alt telefon cu optiunea de a bloca un numar... numai ca nici asta nu e simplu, la magazine nu te lasa sa-l probezi

Edited by bubu™, 10 March 2009 - 00:34.


#8
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
@bubu™ telefoanele tale nu au symbian.

#9
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

 bubu™, on Mar 10 2009, 00:31, said:

eu am un Philips 330 si un nokia 6070, cum stiu daca am symbian, in detaliile lor nu se zice nimic. Si cum descarc acel program, banuiesc ca trebuie sa caut pe la "tigani" un cablu... care n-o sa mearga etc deci mai bine iau alt telefon cu optiunea de a bloca un numar... numai ca nici asta nu e simplu, la magazine nu te lasa sa-l probezi

la 6070 ai Setari apeluri,submeniu Filtrare apeluri
introduci manual pana la 10 numere care vrei tu sa nu te mai sune,la fel si la sms
e cam simplist dar merita

#10
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
nu are asa ceva al meu

#11
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 manea_razvanro, on Mar 9 2009, 23:14, said:

Call Firewall 1.3 folosesc si eu insa stiu sigur ca sunt mai multe aplicatii ptr WM in acest sens. Sigur mai am pe calculatorul de acasa si alte softuri asemanatoare cu acesta.
acelasi lucru il face si alt program pt WM numit magic call

#12
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Normal ca nu are,asa cum nu tot ce zboara se mananca.
Filtrare apeluri in agenda inseamna ca numarul apelant apare pe ecran ca suna dar soneria si vibratiile nu intra in functiune.
Sunt rare aceste telefoane care au functia de blocare si de aceea ai nevoie de telefon cu sistem de operare cum e symbian,pentru a instala un soft special.

#13
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
stai putin deci nu e vorba de un blocaj total, astfel incat nenorocitului care suna in continuu sa-i apara ocupat ori ca nu e nr valabil? Deci pana la urma iti apare ca te-a sunat in memorie numai ca nu suna... Dar exista si tel ori prog care sa blocheze total?

Edited by bubu™, 10 March 2009 - 13:48.


#14
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 05.09.2007
Symbian - Advanced Call Manager, MCleaner, StopCall, Smart Call Manager (freeware), CallFilter (freeware)
Windows Mobile - MagiCall, NOVOSEC SMARTFilter, CallFilter (freeware)

In Advanced Call Manager daca alegi sa dea ton de ocupat nu iti apare in jurnalul de apeluri. Daca vrei totusi sa vezi cine te suna il setezi fara ton ca sa poti dormi linistit.

SE P1i are in Setari apelare - Acceptare apeluri de la: toti, din lista, din contacte, din numere rapide sau de la nimeni.

#15
justme2006

justme2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 13.08.2006
Salutare si multumesc de raspunsuri
O sa incerc si eu unul din toate softurile alea care mi-au fost recomandate...sper sa mearga
Nu imi dau seama ddaca am Windows Mobile sau Symbian...cum imi dau seama?
telefonul este destul de complicat samsung E200 - E 240

#16
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 justme2006, on Mar 10 2009, 18:04, said:

Salutare si multumesc de raspunsuri
O sa incerc si eu unul din toate softurile alea care mi-au fost recomandate...sper sa mearga
Nu imi dau seama ddaca am Windows Mobile sau Symbian...cum imi dau seama?
telefonul este destul de complicat samsung E200 - E 240
cauta pe gsm arena telfonul tau.Ala nu are nici symbian nici windows mobile.Eu am un htc s710 si am pt respins apeluri pe el call firewall si magicall.Call firewall lasa sa sune odata si apoi da ocupat, eu vad nu mai apelurile pierdute, iar celalalt da ocupat automat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate