Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Make-up

- - - - -
  • Please log in to reply
696 replies to this topic

#19
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Ce primer folosesti?
Si ce pensule ?

#20
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Cateva modele si de-ale mele  :D

PS A doua si a treia par turtite..

Edited by crank_, 13 June 2009 - 21:16.


#21
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008

 nile, on 13th June 2009, 20:41, said:

Ce primer folosesti?
Si ce pensule ?
[ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09834.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Astea sunt pensulele pe care le am

[ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09826.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]iar creioanele astea crema le folosesc drept primer  (ajuta fardul sa stea mai bine pe pleoapa) dk vrei un primer special poti sa-ti iei de la Too faced dar e scump si dk ai pleoapele "uleioase" nu functioneaza pt mn una nu merge

HAi sa va arat o parte din fardurile mele ^_^
[ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09828.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09830.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09827.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09835.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
Primerul Too Faced este genial! Este unul din cele mai bune. Celalalt ar fi cel de la Urban Decay dar se găsește greu in Romanica. Testat si pe fard Ruby Rose care stim cu totii cum este.

#23
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

 kitty2008, on 12th June 2009, 21:18, said:

Bombonyco, cum ai aplicat glitterul??? :rolleyes:
Exista un gel special pentru glitter, eu am avut de la Seventeen, dar nu l-am folosit decat o data sa vad cum iese si mi s-a parut prea mult sclipici pentru gustul meu....dar ca idee e ok si se aplica rapid ;)

Ca baza de machiaj eu folosesc fie un fond de ten rezistent, fie un corector (de obicei ultimul) si mi se pare suficient, fardurile rezista pana dimineata, daca e cazul :)

#24
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
[ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09860.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09863.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09861.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] PURPLE

#25
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Apropo de machiaj, stie cineva daca fetele de la Sephora sunt ok? Ma bate gandul sa-mi fac programare la ele pt un machiaj de seara. S-a dus cineva, e ok? :huh:

#26
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008

 Jaqueline, on 15th June 2009, 21:38, said:

Apropo de machiaj, stie cineva daca fetele de la Sephora sunt ok? Ma bate gandul sa-mi fac programare la ele pt un machiaj de seara. S-a dus cineva, e ok? :huh:


Nu stiu cum makiaza fetele de acolo am vazut de cateva ori ca aveau "cliente"dar nu am vazut rezultatul final si eu am avut invitatie la gala Givenchy la un frantzuz sa ma makieze dar nu m-am dus LENEAAAAAA...:D
daca te duci fati niste poze sa te vedem si noi

#27
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Am vrut sa ma duc si trebuia sa merg si cu o prietena. Era 68 ron machiajul de seara, dar te machiau pana in ora 16. Si mai trebuia sa ajung si la coafor, si sa ma imbrac, plus ca ma gandeam ca de la 16 pana seara nu stiu cat de bine ar fi rezistat machiajul, asta sa nu mai zic ca ar fi trebuit sa fiu fresh pana dimineata.

#28
andira

andira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.08.2007
am incercat machiajul fetelor de la l'oreal. nu mi s-a parut a fi chiar ceva extraordinar. cam ce stiam si eu. baza de machiaj, fondul de ten, pe care eu il consider indispensabil, anticearcanul in cazul meu si in rest cat mai natural. eu in ultima vreme m-am indragostit de fondul de ten de la givenchy, dar vorbim aici de machiajul de zi. cel de seara e mai complicat. alte proportii. daca incercati ceva veniti si aici sa povestiti.

#29
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
cum se numeste f. d ten e cel nou Photo... nu stiu cum???? ca si eu am pus okiu p el dar nu eram sigura dk sa-l iau sau nu . eu sunt super indragostita de produsele de la Givenchy

#30
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Am o intrebare legat de machiaj,mai exact legat de fardul de ochi.Personal,imi place cele mate(am un singur fard de ochi mat- maro )dar  observ ca nu prea gasesc.Imi vinde si mie cineva un pont?
Unde gasesc eu fard de ochi mat?

Thanks

#31
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008

 Balalaika, on 26th June 2009, 23:42, said:

Am o intrebare legat de machiaj,mai exact legat de fardul de ochi.Personal,imi place cele mate(am un singur fard de ochi mat- maro )dar observ ca nu prea gasesc.Imi vinde si mie cineva un pont?
Unde gasesc eu fard de ochi mat?

Thanks

Cum sa nu fie farduri mate peste tot gasesti daca te duci la sephora sau la B&B collection tr a gaesti sau intreaba-le pe fetele de akolo ca te pot ajuta.
Tr sa stii care e diferenta intre fard mat si fard sidefat , fardul mat nu are proprietatea de a reflecta lumina pe cand cel sidefat cand te uiti la el in lumina are reflexii stralucitoare asa poti sa te orientezi singura in gasirea fardului care iti place . fardurile mate se potrivesc mai bine ziua iar cele sidefate noaptea insa nu e o regula scrisa asa cred eu poti purta ce vrei cand vrei daca tie iti place... :rolleyes:

#32
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Stiu si eu care-i diferenta intre un fard mat si unul sidefat ,de aceea intrebam ;) .

#33
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 Balalaika, on 27th June 2009, 11:53, said:

Stiu si eu care-i diferenta intre un fard mat si unul sidefat ,de aceea intrebam ;) .

Pai gasesti de la orice firma. Rimmel,Maybelline,L'oreal,Sephora,Ja-de etc etc si daca vrei mai ieftine cele de la Ruby Rose sunt destul de ok.

#34
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007

 Balalaika, on 26th June 2009, 23:42, said:

Am o intrebare legat de machiaj,mai exact legat de fardul de ochi.Personal,imi place cele mate(am un singur fard de ochi mat- maro )dar  observ ca nu prea gasesc.Imi vinde si mie cineva un pont?
Unde gasesc eu fard de ochi mat?

Thanks

Cel mai bun fard mat pe care l-am avut este cel de la stila. Eu am negru. Stai sa găsesc pe site la Sephora sa vezi cum arata:  Fard mineral Costa vreo 50 de lei și e mono dar face toți banii.

#35
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007

 amailhik, on 27th June 2009, 21:52, said:

Cel mai bun fard mat pe care l-am avut este cel de la stila. Eu am negru. Stai sa găsesc pe site la Sephora sa vezi cum arata:  Fard mineral Costa vreo 50 de lei și e mono dar face toți banii.


Multumesc Frumos. :kisstogether: .Voi lua in calcul si ma voi informa.

#36
tifffy

tifffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 30.10.2008
bombonyka, super machiajele. în pozele tale cu cosmetice am văzut ceva Mac. detalii? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate