Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Make-up

- - - - -
  • Please log in to reply
696 replies to this topic

#37
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Ce de ochi frumosi p-aici  :blush:  .

O intrebare : Cam cat va costa pe voi "ustensilele" alea ? Vreau sa fac un cadou si nu stiu cam cat sa economisesc sau poate daca aveti alta idee decat chestii de machiaj , tipa isi face majoratul si nu prea stiu ce sa-i iau  . Mentionez ca e doar o relatie de amicitie intre noi si ne cunoastem cam de 3-4 ani (poate asta ajuta )   ^_^

Edited by jazzu, 30 June 2009 - 01:22.


#38
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008

View Posttifffy, on 30th June 2009, 02:06, said:

bombonyka, super machiajele. în pozele tale cu cosmetice am văzut ceva Mac. detalii? :)


DA ce ai vazut tu acolo e pudra compacta de la Mac am luat-o din Italia asta iarna(36€) insa iti zik un lucru pote fi inlocuita cu succes si de alte pudre .e singurul produs mac pe care il am ,sunt cam expensive si din pct   meu d ved. nu se merita, plus ca la noi nu gasesti, dk vrei ceva asemanator iti recomand Makeup forever sau Benefit (au aparut si la noi) dk te duce buzunaru' Guerlain ,Chanel ...

View Postjazzu, on 30th June 2009, 02:11, said:

Ce de ochi frumosi p-aici :blush: .

O intrebare : Cam cat va costa pe voi "ustensilele" alea ? Vreau sa fac un cadou si nu stiu cam cat sa economisesc sau poate daca aveti alta idee decat chestii de machiaj , tipa isi face majoratul si nu prea stiu ce sa-i iau . Mentionez ca e doar o relatie de amicitie intre noi si ne cunoastem cam de 3-4 ani (poate asta ajuta ) ^_^


SAL. poi depinde ce produse vrei sa-i iei poti sa economisesti si 100 ron sau 1000 ron depinde de magazinul de unde cumperi si ce vei sa cumperi ,dk te referi la accesorii pt machiaj (ex. pensule ,ustensile... etc)sunt cam scumpe (vre-o 50 ron o singura pensula, mica) farduri si alte chestii gasesti la orice pret ;da o tura pe la sephora si informeaza-te inainte . Sfatul meu e sa-i cumperi un parfum ...

#39
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View Postjazzu, on 30th June 2009, 02:11, said:

Ce de ochi frumosi p-aici  :blush:  .

O intrebare : Cam cat va costa pe voi "ustensilele" alea ? Vreau sa fac un cadou si nu stiu cam cat sa economisesc sau poate daca aveti alta idee decat chestii de machiaj , tipa isi face majoratul si nu prea stiu ce sa-i iau  . Mentionez ca e doar o relatie de amicitie intre noi si ne cunoastem cam de 3-4 ani (poate asta ajuta )   ^_^

O trusa micuta de machiaj ar fi asta : http://ieftin.net/13...cu-oglinda.html si e foarte accesibila ca pret (75 ron). Daca vrei ceva mai de firma dar tot micuta, http://www.envy.ro/f...chiaj-small-598 de la Deborah 87,5 ron.
Pentru truse mari si de firma ,costurile trec de 250 ron  :lol:

@ bombonyka E greu sa cumperi parfum pentru ca nu stii ce ii place si ce nu.. :huh:

Edited by crank_, 30 June 2009 - 13:06.


#40
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
atata timp cat a zis ca o cunoaste de 3-4 ani cred ca ii cunoaste "mirosul" poti sa te ghidezi spre un parfum asemanator cu ce foloseste ea ... mai dulce mai clasic ... zic si eu ...

Edited by bombonyka, 30 June 2009 - 13:10.


#41
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
In general barbatii nu sunt prea buni la chestii d-astea .Shhhtt  :D

#42
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
asta asa e dar poate sa cera ajutorul unei femei cu experienta :)):D;)) sau poate el face exceptie:P

#43
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005

View Postbombonyka, on 30th June 2009, 14:04, said:

..dk te referi la accesorii pt machiaj (ex. pensule ,ustensile... etc)sunt cam scumpe (vre-o 50 ron o singura pensula, mica)...

Asa scumpe is pensulele?...eu i-am cumparat la prietena mea de ziua ei o trusa de 21 de pensule(cea din poza) cu 100 si ceva de lei

Attached File  fraulein.jpg   258.84K   192 downloads

#44
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostDr^^Dree, on 30th June 2009, 14:33, said:

Asa scumpe is pensulele?...eu i-am cumparat la prietena mea de ziua ei o trusa de 21 de pensule(cea din poza) cu 100 si ceva de lei

Attachment fraulein.jpg

Ce misto sunt  :inlove:

#45
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostDr^^Dree, on 30th June 2009, 14:33, said:

Asa scumpe is pensulele?...eu i-am cumparat la prietena mea de ziua ei o trusa de 21 de pensule(cea din poza) cu 100 si ceva de lei

Attachment fraulein.jpg
Eu nici macar nu stiu pentru ce sunt toate pensulele alea.  :lol:
Am vazut trusa pe e-bay la 10 lire si ceva.

#46
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostJaqueline, on 30th June 2009, 15:01, said:

Eu nici macar nu stiu pentru ce sunt toate pensulele alea.  :lol:
Am vazut trusa pe e-bay la 10 lire si ceva.

Sincer,nici eu. Dar merita sa le incerci  B)

#47
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
WOW de unde ai luat-o vreau si eu ...au si la sephora o trusa dar are putine pensule aia le vand separat si sunt scumpe rau

#48
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005

View Postbombonyka, on 30th June 2009, 15:25, said:

WOW de unde ai luat-o vreau si eu ...au si la sephora o trusa dar are putine pensule aia le vand separat si sunt scumpe rau
De pe ebay de unde zicea si Jaqueline ca a vazut

#49
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
So...ma uitam eu pe youtube la epilarea cu zahar si am vazut o reclama la o firma de cosmetice. Intru, ma uit, toate bune si frumoase pana cand gasesc o trusa cu 66 de nuante de rujuri. Nimic anormal pana aici, dar sa vedeti si ce rujuri :w00t:
Attached File  66colorlippalette.jpg   150.69K   191 downloads
Pe penultimul rand sunt 6 nuante de albastru si verde! Wtf! :w00t: Acum imi imaginez ca poate alea s-or folosi in combinatie cu alte nuante ca sa-ti faci tu o nuanta noua, sau ceva de genul, dar totusi...

Edited by Jaqueline, 30 June 2009 - 14:42.


#50
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
DA suer tare dar faza e ca iti tr card ca sa cumperi d p ebay si eu nu sunt detinatoare de card :( m-am uitat si eu p ebay si am vazut o gramada de chestii dar... cum as putea sa le achizitionez ... ?? eu am cumparat nimic de pe net pana acum si habar nu am cu ce se manank eu cand am nevoie de ceva ma duk la magazin :D

#51
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Multumesc pentru sfaturi fetelor, sper ca am sa aleg ceva potrivit placerii ei  ^_^

#52
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005

View Postbombonyka, on 30th June 2009, 15:48, said:

DA suer tare dar faza e ca iti tr card ca sa cumperi d p ebay si eu nu sunt detinatoare de card :( m-am uitat si eu p ebay si am vazut o gramada de chestii dar... cum as putea sa le achizitionez ... ?? eu am cumparat nimic de pe net pana acum si habar nu am cu ce se manank eu cand am nevoie de ceva ma duk la magazin :D

Si in plus trebuie sa ai grija de la cine cumperi de pe ebay ca is si multe tzepe...oricum sunt multi care fac comenzi de pe ebay pentru un mic comision sau pot comanda si eu...daca te intereseaza poti sa imi lasi un pm si vorbim.

#53
bombonyka

bombonyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.09.2008
Sa mai postez niste poze ... :rolleyes:
[ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09918.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09917.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i662.photobucket.com/albums/uu342/bombonyka2806/DSC09916.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] COLORFUL (88Palette)

#54
tifffy

tifffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 30.10.2008

View Postbombonyka, on 30th June 2009, 14:04, said:

DA ce ai vazut tu acolo e pudra compacta de la Mac am luat-o din Italia asta iarna(36€) insa iti zik un lucru pote fi inlocuita cu succes si de alte pudre .e singurul produs mac pe care il am ,sunt cam expensive si din pct   meu d ved. nu se merita, plus ca la noi nu gasesti, dk vrei ceva asemanator iti recomand Makeup forever sau Benefit (au aparut si la noi) dk te duce buzunaru' Guerlain ,Chanel ...
eu am doar farduri, gel-linere și câteva pensule MAC, dar sunt f mulțumită de ele. fardurile se blenduiesc ușor și rezistă toată ziua chiar fără eye primer. eu speram să ai fdt compact căci eram tare curioasă cum e.  sincer de la Make-up forever nu am nimic momentan dar mă tentează fardurile lor cremoase  :rolleyes: le-ai încercat?  :) iar de la Benefit am primit de la iubi Posie-tint pe care mi-l doream de multișor, doar că nu mă prea încântă  <_<
oricum felicitări pt machiaje, iți ies wow. genele ți le întorci cu ceva, sau așa stau de la rimel?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate