Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#937
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
EO Freestyle (0.5€) a fost prelungita pâna pe 31/01/2012
Sursa = Webcare

#938
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005

View Postdanutz1, on 3rd October 2011, 22:47, said:

Am folosit si eu aceasta combinatie dar cu freestyle fara taxa. De cand cer 50 de centi pe ea am renuntat.
In schimb am optiunea 300+20 cu 2 euro fara alte taxe si extraoptiuni si 100+10 cu 1 euro, adica fix 3 euro si 2 luni perioada de valabilitate a celor 3 euro.
Pai cum reusesti sa incarci cu 3 euro cand cea mai mica valoare de reincarcare este de 4 euro la reprezentanta Cosmote si care iti da valabilitate de 2 luni?

#939
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Ai 2 luni valabilitate la 3 euro reincarcati de pe abonament.

#940
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sau de la automatele Zebrapay si QIWI.

#941
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005

View PostMajamuru, on 2nd October 2011, 17:50, said:

E deja a 2-a luna in care mi se duce traficul asa pur si simplu, imi dispar MB. Am ramas cu 0 MB la #123#6#, desi in contorizatorul de trafic al telefonului imi arata ca am consumat mai putin de 500 MB, il resetez de fiecare data cand reincarc. I s-a mai intamplat cuiva asta? Am verificat orice aplicatie, orice sursa care ar putea scurge acest trafic, dar nu exista, pur si simplu acei MB au disparut. Am extraoptiunea Smartphone cu 1GB trafic si pana acum in fiecare luna nu ii terminam niciodata. Ceva se intampla cu Cosmote.

Ha ha ha , acum am vazut si eu , in 4 zile s-au dus 500 MB , asta e jenant ...nici eu pana acum nu terminam 1 GB pe luna , doar un push de mail si ...ft rar un browsing , nu consumam 400 mb ...cinste voua  Cosmote !!

Attached Files



#942
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Nu uitati ca la extraoptiunea smartphone, unitatea maxima de taxare este 1 MB nu 1 kb. Eu nu inteleg, daca tot esti pe cartela, de ce nu renunti la smartphone si nu alegi o extraoptiune connect mobile la care tarifarea este la 1 kb nu la 1 MB...

Edited by SebyD, 05 October 2011 - 10:59.


#943
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005
@SebyD : Asa cum a scris si Majamuru , nu sunt la prima luna de smartphone si nu am folosit mai mult ca pana acum internetul insa 500 mb in 4 zile ....si pe telefon am 25 mb...ma bucur ca am cartela pot sa le dau flit cand doresc si controlul bugetului tot la mine este ;) .

#944
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005

View Postdanutz1, on 4th October 2011, 08:54, said:

Sau de la automatele Zebrapay si QIWI.
Apropo de Zebrapay, se poate reincarca cu 10 euro sa obtii 12 luni valabilitate a creditului, parca asa am vazut odata la un automat prin Kaufland acum vreo 2 luni, insa nu am reincarcat niciodata.

Edited by Costy-is, 05 October 2011 - 18:03.


#945
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
QIWI a revenit la pretul de 5 lei/Euro cu TVA. In continuare se poate reincarca 3 Euro cu 15 lei pentru care se primesc 2 luni valabilitate.
Un nou atomat a fost montat chiar la iesirea din statia de metrou Lujerului, langa floraria din fata statiei.

#946
Majamuru

Majamuru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.12.2009

View PostMajamuru, on 2nd October 2011, 17:50, said:

E deja a 2-a luna in care mi se duce traficul asa pur si simplu, imi dispar MB. Am ramas cu 0 MB la #123#6#, desi in contorizatorul de trafic al telefonului imi arata ca am consumat mai putin de 500 MB, il resetez de fiecare data cand reincarc. I s-a mai intamplat cuiva asta? Am verificat orice aplicatie, orice sursa care ar putea scurge acest trafic, dar nu exista, pur si simplu acei MB au disparut. Am extraoptiunea Smartphone cu 1GB trafic si pana acum in fiecare luna nu ii terminam niciodata. Ceva se intampla cu Cosmote.

OK, am înțeles ce și cum.

#947
Ambrosius

Ambrosius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.11.2008
Extraoptiunea Smartphone a fost cu taxare la 1MB de cand a aparut in oferta cosmote. Aruncati cu noroi cu foarte mare usurinta. Asta este suparator. :(

#948
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAmbrosius, on 17th October 2011, 12:16, said:

Extraoptiunea Smartphone a fost cu taxare la 1MB de cand a aparut in oferta cosmote. Aruncati cu noroi cu foarte mare usurinta. Asta este suparator. :(
Suparator este ca ne fura ca la drumul cel mare...mult mai suparator decat sa-i injuri nitel. Eu pentru asta am inchis un abonament. Mai am unul si dupa aceea, daca nu se schimba nimic, imi voi schimba eu culoarea. Nu de alta, dar daca tot dau un ban, vreau totusi sa stau in fata.
Le dau o bere celor care au permis portarea numerelor.

#949
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
eu nush mi-am activat si eu oferta cu 1 euro / luna , cu 1 cent in retea , 6 numar favorit si 9 alte retele dar mi se pare ca creditul meu scade dramatic de repede. wtf?!

#950
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAndreyAlejandro, on 23rd October 2011, 21:52, said:

mi se pare ca creditul meu scade dramatic de repede. wtf?!
Si daca "ti se pare" ai avut minimul interes sa compari creditul ramas cu durata convorbirii si tariful aferent?

#951
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

View PostMajamuru, on 2nd October 2011, 17:50, said:

E deja a 2-a luna in care mi se duce traficul asa pur si simplu, imi dispar MB. Am ramas cu 0 MB la #123#6#, desi in contorizatorul de trafic al telefonului imi arata ca am consumat mai putin de 500 MB, il resetez de fiecare data cand reincarc. I s-a mai intamplat cuiva asta? Am verificat orice aplicatie, orice sursa care ar putea scurge acest trafic, dar nu exista, pur si simplu acei MB au disparut. Am extraoptiunea Smartphone cu 1GB trafic si pana acum in fiecare luna nu ii terminam niciodata. Ceva se intampla cu Cosmote.
Sa înțeleg ca la aia cu 50 mb se tarifeaza altfel? Eu o am activa de când era cu 200 mb la 2 euro; pentru pushmail, ceva navigare si messenger, am consumat 100 mb într-o luna?!

#952
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postdanutz1, on 23rd October 2011, 22:00, said:

Si daca "ti se pare" ai avut minimul interes sa compari creditul ramas cu durata convorbirii si tariful aferent?
a fost doar o banuiala.
e interesant ca acum am vb. 30 sec aprox. cu cineva din cosmote si nu mi-a scazut acel cent am avut 4,26 inainte si acum tot 4,26.
am facut o proba cu numarul favorit si intr-adevar 6 centi ia.
mai ramane sa vad in alte retele, dar probabil ca si acolo e ok.

am avut eu senzatia. mi-am luat de 7 euro cartela, am dat 1 euro pe oferta, am mai dat 0,70 euro pe internet o zi si am mai si vb. un pic. probabil de asta am ramas cu 4,26. :)
ma gandeam eu ca n-are cum sa nu fie corecti.

#953
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAndreyAlejandro, on 24th October 2011, 10:23, said:

e interesant ca acum am vb. 30 sec aprox. cu cineva din cosmote si nu mi-a scazut acel cent am avut 4,26 inainte si acum tot 4,26.
Taxarea se face la secunda dupa primul minut chiar daca tariful este de 1 cent/minut.
Informatia de la info cost este rotunjita la cent pe cand creditul real din care se face taxarea contine si subdiviziunile creditului ramas din convorbirile peste 1 minut.
De exemplu ai 3,00 centi si vorbesti 1 minut si 40 de secunde in retea. Creditul ramas va fi de 1,33 centi dar creditul afisat va fi de 1 cent. Urmatoarea convorbire se va taxa din cei 1,33 centi. Asta am dedus eu din cele cateva luni de utilizare a acestei optiuni, gratuita in acea perioada.

Edited by danutz1, 24 October 2011 - 10:40.


#954
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
a...deci se compenseaza ulterior sa inteleg.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate