Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#919
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

 Seattle, on 26th September 2011, 21:51, said:

Am primit si eu aceasta oferta acuma cateva zile, in 21 septembrie. Deocamdata nu pot verifica , am o extraoptiune de date activa pe cont. In webcare apare la exact fel ca si la tine. Am cartela Cosmote nu Frog.  Posibil sa difere apn-ul daca nu merge cu "broadband". Incearca "internet" parca asta era apn-ul la care taxau cu 80 de centi/MB. Cu grija sa nu te ruineze.

Azi am sunat la RC.. habar nu aveau de optiunea aceasta.. le-am spus ca si in webcare imi scrie despre oferta.. a verificat si mi-a spus sa trimit sms la 6381 cu textul setari si sa aleg broadband.
Am trimis, mi-au venit setarile... aceleasi ce le-am facut si eu manual.. si pauza tot nu se conecteaza!
Eu cred ca trebuie sa activez serviciul.. asa cum activez si apelul video si doar asa va merge!

Gata am sunat iar la RC si tipa asta parca era mai dezghetata.. la fel nu stia de oferta.. ma pus sa citesc sms-ul primit de la ei apoi asteptare... mi-a zis ca imi va activa Connect Mobile 50MB si cand se va termina traficul inclus voi fi taxat cu 3ct/MB, dar cum eu nu aveam cei 2 euro in cont o sa pot folosi internetul direct cu 3ct/MB.
Zis si facut... nu trec 5 minute si vine un mesaj de la 638 ce scrie: Pentru a activa optiunea Connect Mobile 50MB trebuie sa ai in cont 2 eur credit. Reincarca apoi trimite sms gratuit la 638 (net) cu textul A CM50 pentru activare.

Concluzie:
Netul inca nu sa activat si nu se va activa doar daca activez o optiune Connect Mobile... asta data viitoare cand incarc.. oricum am net gratuit pe DigiMobil.

#920
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Informatii utile pentru cei cu reincarcari rare si mici.

Am avut activata EO 320 cu 2 euro. Pe webcare si la *100# imi spunea ca se va reinnoi automat pana la 31.12.2011.
Ieri a fost ultima zi de valabilitate si pentru ca terminasem minutele si mai ramasesem cu 1 euro am activat EO 110.
Spre deosebire de EO 320 aceasta se va reinnoi pana la 30.09.2011. Deci cine are vreun euro ratacit prin cont si nu are ce face cu el, pana maine mai poate activa aceasta optiune.

Cele mai ieftine EO disponibile:

100+10 - 1 euro -> SMS la 710
150+150 - 1 euro -> SMS la 755
300+300+20 - 2 euro -> SMS la 720

Edited by danutz1, 28 September 2011 - 23:59.


#921
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Salut,

Se prelingeste cumva optiunile de date mobile cu trafic dublu?
Azi este ultima zi cu trafic dublu?

PS: din auzite,am inteles ca dupa terminarea optiunii se poate naviga cu 3 centi pe Mb. este adevarat?

#922
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006
Daca ati sti ce va pregateste bunul vostru prieten "T-Mobile" ca oferta .... :rolleyes:

#923
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
In rau,in bine?
Pt date sau pt voce?
Incepand de cand?

#924
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Adio cu "darurile" de la greci! De cand a pus FMI-ul saua pe ei, au taiat ofertele, marind extraoptiunea 75 nationale +1000 in retea de la 5 euro la 6 euro, niste magari! Cand toata lumea are acea extraoptiune la 5 euro -concurenta, numai ei o maresc la 6 euro si alta care sa cuprinda si minute nationale nu mai ai de ales, ca a ramas doar cea de 4 euro (2000 sms +2000 minute in retea). :death:
Va dati seama, cu 1 euro in plus la extraoptiunea asta, inseamna ca ne fura o reincarcare la fiecare 5 luni!

#925
Majamuru

Majamuru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.12.2009
E deja a 2-a luna in care mi se duce traficul asa pur si simplu, imi dispar MB. Am ramas cu 0 MB la #123#6#, desi in contorizatorul de trafic al telefonului imi arata ca am consumat mai putin de 500 MB, il resetez de fiecare data cand reincarc. I s-a mai intamplat cuiva asta? Am verificat orice aplicatie, orice sursa care ar putea scurge acest trafic, dar nu exista, pur si simplu acei MB au disparut. Am extraoptiunea Smartphone cu 1GB trafic si pana acum in fiecare luna nu ii terminam niciodata. Ceva se intampla cu Cosmote.

#926
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,903
  • Înscris: 10.06.2008
Magari, credeam ca 500 MB cu 4 euro e ok. De unde...au scazut iar la 250...magari!

#927
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Aboneaza-te! Cu 3,7 Euro (tva inclus) ai nelimitat,dintre care 250 mb la viteza maxima.

#928
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

 boy4ever, on 2nd October 2011, 22:08, said:

Aboneaza-te! Cu 3,7 Euro (tva inclus) ai nelimitat,dintre care 250 mb la viteza maxima.
Nu Nu....s-a terminat cu traficul nelimitat....ce depaseste 250 MB, se plateste acum cu 0,0372 euro/MB, la abonament cu extraoptiunea Mobile S.

#929
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stati sa vedem cati clienti au mai pierdut pe semestrul III, abia astept rezultatele. Pacat ca-si dau cu tesla-n talpa singuri (tipic romanesc!) dupa ce acum cativa ani au reusit sa creasca la 7 milioane dupa achizitia Cosmorom ca viteazul din poveste. :( Chiar reprezentau o alternativa la concurenta, acum insa lumea se va gandi de doua ori inainte sa mai porteze la ei sau daca va mai sta in reteaua lor.

Edited by duculeana, 03 October 2011 - 11:22.


#930
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Citez ce am scris pe alt subiect din aria Cosmote

Quote

Asta inseamna sa nu ai abonament. Pentru cei care sustin ca nu mai e niciun avantaj sa ai abonament, iata unul din contra argumente. Eu ca si abonat am acum avantajul de a beneficia de internet cu adevarat nelimitat pe un abonament de voce. Dupa ce depasesc cei 3 GB, nu sunt taxat pentru traficul suplimentar. Cel putin 2 ani de acum inainte nici nu voi fi taxat pentru ca extraoptiunea activata atunci cand a aparut, nu am dezactivat-o, iar acum o saptamana la reinnoire am atasat-o contractual la abonament, asa ca daca pe oferta comerciala se va scumpi sau se va micsora traficul inclus, eu nu sunt afectat. De fapt, in oferta actuala nu mai este nelimitat, pentru ca depasirile sunt taxate.
Cine vrea o oferta permanenta, sa isi faca abonament. Cine nu, nu prea are motiv sa se rascoale sau sa fie nemultumit. Serviciile fara contract nu vin cu nicio garantie sau obligatie. Cum clientul nu are nicio obligatie fata de operator, nici operatorul nu are nicio obligatie fata de client in afara de a furniza serviciile atata timp cat cartela este reincarcata.

Plus de asta, eu zic sa fim recunoscatori. Cosmote iti da voie ca abonat sa prelungesti contractul pe abonamentul pe care il ai, chiar daca acesta a fost retras de mult din oferta comerciala. Valabil si pentru extraoptiuni.

Edited by SebyD, 03 October 2011 - 12:40.


#931
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Sa vedeti ce mi-au facut astia de la Cosmote: Aveam Freestyle de 0.5 euro/luna, activ, cu reactivare la 3 oct. totodata aveam si ontop2 activata de la data de 23 septembrie cu minute valabile atat timp cat am activa freestyle.
Sa vezi surpriza, astazi am pierdut minutele care le aveam neconsumate activate in data de 23 oct. Acum s-a activat freestyle si am 0 minute + 0 sms uri + 0 minute nationale, din optiunea ontop activata in 23, care teoretic este pentru 30 zile.
Sa sun la relatii clienti, obtin ceva, minutele neconsumate si anulate? aseara?

#932
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Nu rezolvi nimic. Au anuntat ca de la 31.08.2011(?) on top are valabilitatea eo freestyle (in cazul tau, 3 oct), si ca nu va ramane activa pe cont chiar daca freestyle se reactiveaza. Trebuie sa consumi beneficiile in acele 30 de zile de valabilitate a eo freestyle, altfel le pierzi.

#933
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Am studiat mai cu atentie toate prevederile extraoptiunilor Freestyle si On Top si ai dreptate. In ziua cand expira Freestyle pierzi toate minutele neconsumate din On Top indiferent cand ai activat-o pe aceasta din urma, asta este de curand, oricum mie mi se intampla prima data cand pierd minutele neconsumate din On Top, la reactivarea Freestyle.Se pare ca noi cei care vorbim mai putin trebuie sa scoatem tot mai multi bani din buzunar. Deocamdata cu 2.5 euro + tva / luna am Freestyle+ On Top2 = 400+400+20, e bine, inca....

#934
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Din ce am citit pe site-ul Cosmote, optiunea Freestyle de 0.5 euro se putea reactiva doar pana la 30 septembrie 2011, daca poate sa confirme cineva reactivarea dupa aceasta data, il rugam sa ne spuna si noua.

#935
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Pai eu asta am scris mai sus, mie astazi 3 octombrie mi s-a reactivat optiunea Freestyle de 0.5 euro, si in schimb am pierdut minutele neconsumate din On Top 2 ( activata de 22 septembrie ) care le mai aveam.
Am activat din nou On Top 2, totusi este cea mai avantajoasa oferta in zona ~ 2 euro, care sa contina atat minute in retea + mesaje in retea cat si ceva minute nationale si internationale

Edited by Costy-is, 03 October 2011 - 21:31.


#936
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Am folosit si eu aceasta combinatie dar cu freestyle fara taxa. De cand cer 50 de centi pe ea am renuntat.
In schimb am optiunea 300+20 cu 2 euro fara alte taxe si extraoptiuni si 100+10 cu 1 euro, adica fix 3 euro si 2 luni perioada de valabilitate a celor 3 euro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate