Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Informatii credit ipotecar

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
nu mi se pare un avantaj sa iti maresti perioada rambursarii de la 20 la 30 de ani. Ti se da o dobanda mai mica, dar platesti totusi 10 ani in plus. O gramada de bani.

#56
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postflaviand, on 11th February 2009, 01:44, said:

Cred ca ne racim gura degeaba... dar hai inca o incercare, poate mai salvam un suflet ratacit si-o sa ne multumeasca odata... :)

I - pe urmatorul an se prevad in ordine aleatoare: scaderea preturilor la imobiliare cu vreo 30-50%, un euro la 5 RON, ceva nationalizari de banci falimentare, miscari sociale etc. Numai de bine ca sa zic asa :)

II - cand cererea abia a prins miros de criza, scaderea abia a inceput sa bata la usa. Prabusire e cuvantul mai corect pentru ce va urma in imobiliare... :)

III - o sa iei in centru peste cateva luni la banii pe care ii dai acum pe mama dracului. Dar iti garantez ca n-o sa mai vrei sa-i dai nici pe aia :(

Chiria o mai poti negocia si schimba, dar cu rata nu te joci. Te speli pe cap cu sandramaua si platesti de-ti sar capacele. Ce rambursare anticipata speri sa faci daca tu acum te plangi ca n-ai nici bani de chirie ? De unde o sa scoti zeci (sute?) de mii de euro peste noapte in toiul crizei daca acum nu le ai ?

ma scuzati ca resuscitez topicul, da' imi aminteam vag de-un mafalda financiar cu care ma conversam ... cam acum un an :) deci "urmatorul an" a cam trecut. imobiliarele n-au scazut la jumate, nici euro nu-i 5 roni, bancile falimentare rog pe careva sa mi le spuna, fiindca pe la urechile mele n-a trecut vreo stire de genul asta, iar apartament in centru n-am gasit la banii pe care eram dispusa sa-i dau acu' un an pe "mama dracului". in schimb in curand ma mut ... la mama dracului  :D ... da' la 5 minute de birou.


semneaza: un suflet ratacit  :P

#57
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcharme, on 7th February 2010, 03:28, said:

ma scuzati ca resuscitez topicul, da' imi aminteam vag de-un mafalda financiar cu care ma conversam ... cam acum un an :) deci "urmatorul an" a cam trecut. imobiliarele n-au scazut la jumate, nici euro nu-i 5 roni, bancile falimentare rog pe careva sa mi le spuna, fiindca pe la urechile mele n-a trecut vreo stire de genul asta, iar apartament in centru n-am gasit la banii pe care eram dispusa sa-i dau acu' un an pe "mama dracului". in schimb in curand ma mut ... la mama dracului  :D ... da' la 5 minute de birou.


semneaza: un suflet ratacit  :P


Partenereul tau de conversatie macar a avut obraz si nu s-a dus la TV cu opiniile lui, spre deosebire de zilistenii aia care tot apar.
In rest, bafta si sa fie intr-un ceas bun mutarea!

#58
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcharme, on 7th February 2010, 03:28, said:

ma scuzati ca resuscitez topicul, da' imi aminteam vag de-un mafalda financiar cu care ma conversam ... cam acum un an :) deci "urmatorul an" a cam trecut. imobiliarele n-au scazut la jumate, nici euro nu-i 5 roni, bancile falimentare rog pe careva sa mi le spuna, fiindca pe la urechile mele n-a trecut vreo stire de genul asta, iar apartament in centru n-am gasit la banii pe care eram dispusa sa-i dau acu' un an pe "mama dracului". in schimb in curand ma mut ... la mama dracului :D ... da' la 5 minute de birou.


semneaza: un suflet ratacit :P

:)))

Mereu am protestat impotriva acestor predictii de doi lei, facute doar in mod ostentativ de unii oameni, doar pentru aduna ceva audienta. Imi pare bine ca in sfarsit se alege graul de neghina si sper ca toti acesti vestitori ai apocalipsei sa fie pusi la locul lor. Daca as putea as da amenzi pe prostie si vorbe necugetate. Democaratia nu inseamna iresponsabilitate si lipsa de consecinta a celor debitate pe cale orala.

Edited by floraur, 07 February 2010 - 21:14.


#59
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
din pacate chiar nu exista consecinte ale aberatiilor de genul asta. adica, daca io chiar as fi vrut acel apartament, nu aveam cum sa-l iau acum de guler si sa-l smotocesc nitel pe motiv ca acum gasesc doar unele ... sa le zicem care necesita renovare, in aceeasi zona, la pretul pe care-l avea ala anul trecut. mi-am asumat riscul cand am cerut sfaturi pe forum, si m-am bazat pe faptul ca stiu filtra informatiile si ca fac diferenta intre predictiile apocaliptice si sfaturi rezonabile sustinute de cifre obiective, cum mi-ai dat tu si altii (multumesc :) ). raman la parerea pe care mi-am exprimat-o si pe topicul care cerea interzicerea blogurilor sau ceva de genul asta: cine-si aranjeaza viata conform postulatelor vehemente are unora ce stiu ridica "tonul" pe net, merita sa suporte consecintele. chiar daca in aria asta consecintele pot costa destul de mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate