Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Nokia 6230i

- - - - -
  • Please log in to reply
654 replies to this topic

#37
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
@yeu: Eu ti-as sugera totusi Nokia 6230i pentru ca are absolut tot ce vrei. Ecranul e mic doar ca marime, el e 208x208 pixeli. Parerea mea este ca Nokia este MULT mai configurabil decat Samsung si asta este un mare plus. Video-ul lui E720 e bun, dar parerea mea este ca nu are rost, ca e mult mai scump ca 6230i si singurul lui atuu este video-ul, dar daca ai o camera digitala k-lumea nu cred ca e mare nevoie. Oricum 3GP e prost si sunetul tot la fel de prost e.

#38
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Din ce am observat la o prima butonare, meniul este vizibil mai lent ca la 6230!
Ecranul este foarte bun (contrast luminozitate) si se observa si o usoara crestere in dimensiuni. Meniul are un sistem de icoane animate iar pozele sunt salvate mai greu (probabil si din cauza rezolutie maxime mai mari la care sunt facute fotografiile).

#39
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Tocmai ce m-am jucat cu el ieri seara.
Comentarii ar fi multe...din ce am retinut eu.
- Meniu mai lent
- Ecran EXCELENT 208 x 208, se vede IMPECABIL
- Culori foarte vii
- Teme
- Poze foarte bune
- Greutate mai mica
- Joystick-ul este acum excelent
- Marimea identica
- Pretul foarte bun

#40
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

Jarrive, on Apr 19 2005, 13:40, said:

Tocmai ce m-am jucat cu el ieri seara.
Comentarii ar fi multe...din ce am retinut eu.
- Meniu mai lent
- Ecran EXCELENT 208 x 208, se vede IMPECABIL
- Culori foarte vii
- Teme
- Poze foarte bune
- Greutate mai mica
- Joystick-ul este acum excelent
- Marimea identica
- Pretul foarte bun

<{POST_SNAPBACK}>

Jarrive ar fi exceptional micul tau review daca 6230i are avea un joystick :) sau daca chiar ar fi mai usor decat 6230 (cu acesta presupun ca il compari) (99g - 6230i vs 6230-97g!!).

#41
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Valentine?? Pai cum numesti tu chestia aia cu patru sageti si buton in mijloc? Eu i-am spus joystick...alta denumire nu mi-a fost la indemana. Cat despre greutate...eu am tinut 6230-ul meu in mana dreapta si 6230i-ul in mana stanga... Asa am constatat eu ca e mai usor 6230i-ul. Si am fost 2 persoane cand l-am butonat. Amandoi acelasi feeling...

#42
georgerc

georgerc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.02.2004

Jarrive, on Apr 20 2005, 07:57, said:

Amandoi acelasi feeling...

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.nokia.com...230i&phone=6230

Vezi mai sus... A fost doar un feeling... :)

Conform Nokia 6230i e mai greu decat 6230 cu 2 grame (ma indoiesc ca diferenta de greutate e sesizabila).

#43
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Tot ce se poate... Eu am spus ce am simtit.

#44
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

georgerc, on Apr 20 2005, 09:33, said:

Conform Nokia 6230i e mai greu decat 6230 cu 2 grame (ma indoiesc ca diferenta de greutate e sesizabila).

<{POST_SNAPBACK}>

Eu ce am spus mai sus?!  :huh:
Jarrive, daca ai tinut vreodata un k700, 6600, k500 in mana ai fi stiut ce e aia un joystick. Ce are 6230(i) in nici un caz nu poate fi numit joystick. Cea mai apropriata denumire este un 5-pad.

#45
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Spune-i tu 5-pad eu ii spun joystick.... fata de SE si de ceea ce numesc ei "joystick" este o diferenta sesizabila si care inlina balanta in favoarea Nokia din toate punctele de vedere.
parerea mea

#46
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

Jarrive, on Apr 20 2005, 12:46, said:

Spune-i tu 5-pad eu ii spun joystick.... fata de SE si de ceea ce numesc ei "joystick" este o diferenta sesizabila si care inlina balanta in favoarea Nokia din toate punctele de vedere.
parerea mea

<{POST_SNAPBACK}>

Asta e o gluma foarte buna. O iau ca atare. Si "chestia" aia de la 6600 cum o numesti tu?  :D   :lol:

#47
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Ok, mi-am luat si eu unu, dar acum citeam pe aici si ma tot gandeam

IL MAI LAS LA FORMATAT ORI BA?

#48
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Ar fi bine sa cauti posturi lui Speedo pe tema asta.
Incearca sa o incarci cand e aproape descarcata, si sa o incarci full de vreo 2-3 ori. Nu dureaza mult un incarcat full, doar vreo 1,5 ore.

#49
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Am citit postul ala lung despre formatare si despre acumulatori, dar pana la urma am ramas cu impresia ca nu are rost sa-l mai lasi la asa zisu "formatat".

Desi nu eram asa sigur, si baiatu de la flamingo mi-a zis ca nu are rost, asa ca acum l-am pus stans la incarcat, ca sa se incarce mai repede sa-l butonez  :w00t:, si nu o sa-l las numai vreo 2 ore

Edited by florinn, 20 April 2005 - 18:28.


#50
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Intr-o ora jumate se incarca... poti sa-l scoti dupa aia ca oricum nu mai baga curent in el incarcatorul.

#51
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

yeu, on Apr 20 2005, 14:42, said:

la se joistick se strica usor si nu merge bine cateodata si cel de la nokia e mai bun decat la se

<{POST_SNAPBACK}>

Vorbesti din experienta ta de ani de zile sa inteleg? Nu o sa inteleg de ce vorbesc fanii Nokia tot timpul fara sa aiba nici o cunostiinta in domeniu.

Daca ar fi sa facem o comparatie intre 6600 si k700 ca si joystick, cred ca de fapt nu prea avem ce sa comparam. 6600 este o tentativa nereusita (si abandonata in final!) de la Nokia. Ar fi pur si simplu o rusine sa incercam sa comparam joystickul de pe 6600 cu ala de pe k700 (si viitor pe k750 :) ).

#52
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
SE K700 are joystick, la fel ca si Siemens S65. Nokia 6600 nu are joystick.  :naughty:

Ca sa revenim la subiect, m-am jucat si eu cateva minute cu 6230i si meniul se misca greuceanu', lag, rezolutia marita si-a spus cuvantul cu litere de tipar. Probabil ca urmatoarele versiuni de soft vor remedia aceasta problema. Insa exista 3 frati: "probabil", "poate" si "daca", toti prieteni buni.

Chiar daca pixelii s-au inmultit, tot nu se face economie de scroll fata de predecesorul sau. Normal ca s-a pastrat meniul astfel ca pentru afisarea mai multor submeniuri odata necesita upgrade-uri omenesti de la ochi la binocluri.

Din punctul meu de vedere display-ul putea sa aiba rezolutie de 320x320, atata timp cat marimea fizica a display-ului este mica, upgrade-ul este minim. Si cu toate astea vanzarile sunt deja pe viteza a 5-a, urmand sa bage intr-a 6-a...

Strategia Nokia functioneaza excelent, target-ul se loveste direct in punctele erogene, nu conteaza plasticul ieftin al carcasei care este robusta ca o cutie de chibrit.  :naughty:  Si punctul acela central de culoare argintie este foarte atractiv pentru "baietii bine". Un adevarat up-grade, acum cu Nokia 6230i nimeresti pe centru din prima!  :D

Edited by Zvastrici, 21 April 2005 - 00:14.


#53
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@Zvastrici  I couldn't have said it better :coolspeak:
Ma amuza insa toti "eXpertii" care isi dau cu parerea, cand ei nici macar nu stiu sa-si seteze alarma la ultimu lor nokia cu "sistem de operare".

Edited by Zvastrici, 21 April 2005 - 10:40.


#54
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Da,ati gasit raspunsul acestei dileme universale.Clientii nokia sunt tampiti si telefoanele lor sunt nasoale...va rog sa nu jigniti,sa va limitati la pareri nu la concluzii universale.Nu va obliga nimeni sa renuntati la telefoanele voastre super-robuste si sa va luati 'cutii de chibrit' facute pentru oameni prosti.
Mie imi place n6230,a fost tel ideal pt mine,nu m-am plictisit de el desi il am cam de 9-10 luni.Vreau sa-mi iau 6230i,pt ca si acesta mi se pare interesant.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate