Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Brichetele Zippo

- - - - -
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#19
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Bucuresti nu e in Timisoara din cite stiu eu :huh:

#20
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

Ninja, on Mar 3 2005, 19:43, said:

Bucuresti nu e in Timisoara din cite stiu eu :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


which is a shame.

anyway, pentru bucuresteni: gasiti consumabile in Mall Vitan la subsol sau la etajul 2, si in Unirea la parter aripa Splai.

edit: nu s-au fabricat inca brichete Zippo de dama, asa ca sunt fan Ronson:)

Edited by veverita, 05 March 2005 - 12:56.


#21
Mr. Black

Mr. Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 11.09.2004
Eu o am pe asta: http://www.smokerstu...m/65th/65th.htm
Pacat ca m-am lasat de fumat  ;) .

#22
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
[quote name='veverita' date='Mar 5 2005, 19:56']
edit: nu s-au fabricat inca brichete Zippo de dama[QUOTE]
Ce vorbesti? Poate nu le-ai vazut tu.

#23
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
S-au fabricat si brichete de dama, care arata chiar foarte bine! Singura problema ar putea fi cu vagul miros de benzina ce emana din ele si care nu ar prea cadra cu suavele parfumuri si alte maclavaisuri ce ingreuneaza poseta unei doamne.

Ar merita sa aruncati un ochi si pe accesoriile pentru brichete, sunt unele cu adevarat ingenioase si bine executate dar, din pacate, de negasit in RO.

#24
v3l0

v3l0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 13.07.2003
Irish Pub, constanta (am uitat data), bar de marmura ce imita lemnul si numai raceala caracteristica tradeaza materialul adevarat. Intra o blonda si se aseaza in coltul barului. Barmanul ii arunca o privire scurta si, sub okii shocati ai clientilor ia o sticla de bautura alcoolica (nu dam brand-uri), de-aia cu dozator, cu care executa o linie de alcool de la mijlocul barului (unde se afla el) si pana la 20 cm de blonda. Peste cateva secunde blonda scotoceste in poseta si scoate tigarile si continua sa ma scotoceasca in poseta, probabil dupa foc. Barmanul scoate un Zippo de sub bar, il aprinde si il arunca intr-un slide superb de-a lungul dungii de alcool, dunga care se aprinde instantaneu, bricheta oprindu-se pe muchia barului, la 10-15cm de "bariera de foc". Blonda cu greu sa abtine sa scape tigara din gura, ia bricheta si, in aplauzele frenetice ale clientilor, isi aprinde tigara.

Asta nu e de pe nici un site, e adevarata-adevarata!!!

#25
dykte

dykte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.03.2005
Da , am si eu o mica bijuterie, ZIPPO,pot sa zic ca e bijuterie deoarece este din argint925 ,am cumparat-o din korea de sud mai exact Masan se numeste orasul , imi pare rau ca nu pot pune o fotografie cu ia(acum cateva minute am dat ap foto unei prietene)dar in cateva zile ,cel mult 3 am sa pun si o fotografie cu ia ..
P.S.era sa uit e,B 03, si e nedespartita de al meu pachet de tigari..

#26
KeLoo80

KeLoo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2006
Va salut pe toti iubitorii de Zippo! Anul trecut mi-am cumparat o Zippo. Scrie pe fund J 05, asta inseamna ca a fost fabricata in noiembrie 2005, sau ce semnifica J-ul? Oricum mai tarziu de noiembrie nu avea cum pt ca in noiembrie am cumparat-o.

Edited by KeLoo80, 22 August 2006 - 14:03.


#27
mihneap

mihneap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2003
J in stanga si 05 in dreapta inseamna noiembrie 2005, corect.
Aici ai un link care te ajuta: http://www.zippoclic.../dateCodes.aspx

#28
KeLoo80

KeLoo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2006
defapt octombrie este, noi am luat in calcul litera î si nu trebuia. multumesc pentru link, dupa ce am intrebat l-am descoperit.

Edited by KeLoo80, 22 August 2006 - 15:03.


#29
KeLoo80

KeLoo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2006
Pentru toti iubitorii de Zippo va dau doua linkuri, doua brichete, care pt mine reprezinta opere de arta.
http://www.zippo.co....prod=525&css=15
http://www.zippo.co....prod=490&css=15
:coolspeak:

#30
axxx

axxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.11.2006

View Postmihneap, on Aug 22 2006, 15:14, said:

J in stanga si 05 in dreapta inseamna noiembrie 2005, corect.
Aici ai un link care te ajuta: http://www.zippoclic.../dateCodes.aspx
ai idee si diferentele intre o bricheta zippo originala si una facuta?am un zippo d`ala mic, si jos pe carcasa scrie C 2005 iar pe ea scrie J 04...din cate am inteles astea trebuie sa coincida,ce scrie pe capac cu ce scrie pe bricheta,asta vazand la vecinamiu care are luata una din zona libera..si sunt aceleasi date.M`am certat cu astea la magazin pe tema asta si le`am trimis si OPCu pe cap:)))am si probleme cu ea..ca nu tot timpul mi se aprinde si parca nici ermetic nu mi se inchide,si poate de asta scapa gazul!astept un raspuns daca ai idee!mersi

#31
tytic

tytic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2007
fratzilor am shi yo 2 bruchete zippo jtiu sigur k sunt originale da nu jtiu knd sunt fabricate......
una are A 05       iar cealalta are        J 01............am intrat pe site shi nu miam dat seama cum sa citesc dak ma putetzi juta ....suntetzi cei mai tari :coolspeak:     pls zicetzi shi mie din c an sunt ...k sa nu mor prost        :kisstogether: :kisstogether: :kisstogether:

#32
Carol_Davila

Carol_Davila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2007
caut un loc de unde pot cumpara benzina pt al meu zippo de care sunt foarte mandru.

am dat peste topic si am vazut ca si alti oameni pun pret pe aceste piese.

Tin sa spun ca am un zippo care este din 1937, si care a apartinut lui Kid Rock, si el mia dat'o mie in circumstante ciudate.

Este probabil cel mai de pret obiect al meu.

#33
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005

View PostCarol_Davila, on Sep 8 2007, 15:30, said:

caut un loc de unde pot cumpara benzina pt al meu zippo de care sunt foarte mandru.

am dat peste topic si am vazut ca si alti oameni pun pret pe aceste piese.

Tin sa spun ca am un zippo care este din 1937, si care a apartinut lui Kid Rock, si el mia dat'o mie in circumstante ciudate.

Este probabil cel mai de pret obiect al meu.
:)).....asta cu Kid Rock a fost tare..... :D

benzina zippo gasesti la orice stand de tigari dintr-un mall

#34
devilfish

devilfish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.01.2007

View PostCarol_Davila, on Sep 9 2007, 01:30, said:

caut un loc de unde pot cumpara benzina pt al meu zippo de care sunt foarte mandru.

am dat peste topic si am vazut ca si alti oameni pun pret pe aceste piese.

Tin sa spun ca am un zippo care este din 1937, si care a apartinut lui Kid Rock, si el mia dat'o mie in circumstante ciudate.

Este probabil cel mai de pret obiect al meu.

Daca esti din Bucuresti... e f. simplu. Foloseste google. Eu recomand supermarket NIK din p-ta Amzei. Tocmai azi mi-am luat flinte. Totusi m-as mira sa ai in posesie o asa bricheta cu care te lauzi... :(

#35
bossy

bossy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.05.2007
in Unirii la parter, vis-a-vis de magazinul Vodafone, e un magazin mai mic unde gasesti si asa ceva.

#36
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007
Astia de la Zippo chiar sunt incredibili , inafara de faptul ca sunt the best of the best in ceea ce fac , au si o traditie , iar mai nou am auzit ca daca cumva bricheta ti sa stricat , ti-a calcato masina sau alte accidente de genu , le-o poti trimite prin posta iar ei vor face tot posibilul sa ti-o repare GRATUIT !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate