Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

cine a mai cumparat ultimul curs al lui Tudor Andrei de pe site-ul profitpenet.com?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
116 replies to this topic

#1
tudorcrack

tudorcrack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2008
a mai cumparat cineva cursul lui andrei tudor? eu l-am cumparat in decembrie anul trecu cand s-a lansat prima oara. Si ghici ce? Am primit cursul acasa asa cum a spus, insa pagina de update-uri nu are nici un update si habar nu are ce e acela customer service. I-am trimis mailuri si nu mi-a raspuns la nici unul, cu scuza ca primeste sute de e-mailuri pe zi. Apoi trimite e-mail ca a mutat pagina de update, insa nu spune care este. :))))) total idiot

hai frate ma lasi? daca tot ai invatat sa faci bani ca americani, de ce nu ai si customer support ca americanii?? ma indoiesc ca cei mai mari "marketieri" au un customer support asa inexistent ca al tau.

Prost sa fiu sa mai cumpar ceva de la tine. Si mai si spune, ca nu poate sa ofere mai mult de 500 sau 200 de locuri(cat spune in noua si marea lui relansare) pentru ca trebuie sa ofere suport clientilor. Total bullshit.

Eu am incercat metoda care o spune el acolo, si in afara de faptul ca am cheltuit banii pe adwords, nu am facut nici un leu. El stie niste lucruri(cred) pe care nu le-a spus in curs.

Pe scurt, e un mincinos.

NU cumparati de la el. ceea ce invata el, deja stiti si voi(probabil) :D

#2
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Dupa ce am citit postarea ta, m-am dezumflat total!!!! :curse:
Trebuie sa primesc si eu zilele astea "cursul"....
Sincer, ma gandeam ca ceva e la mijloc, si ca e putin probabil sa functioneze treaba asa cum zice tipul. Ce sa fac? Sa mai ridic coletul???? :naughty:

#3
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
Oricum pe "Gogu" nu am gasit nimic despre aceasta persoana, ceea ce ma duce cu gandul la faptul ca e un sarlatan!!!!

#4
tudorcrack

tudorcrack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2008
sincer sa iti spun, nu stiu ce sa zic...

acu eu sa fiu in locul tau nu as mai cumpara, pentru ca nu te invata nimic nou, crede-ma... in afara de faptul ca iti spune de site-ul www.freeproxyserver.net, care te ajuta sa vezi reclame adwords care sunt afisate in america, pentru ca iti ascunde ip-ul, si niste metode a folosi adwords-ul nu are nimic nou si special.

el foloseste niste metode despre care nu spune in curs, pe care noi nu le stim, insa pe el il ajuta sa castige bani, din prostia noastra, ca avem incredere in el.

metodele mai bune decat te invata el sa folosesti adwords-ul gasesti aici...

http://www.stompernet.com/universe/# - momentan cand dai click pe unul din filme o sa te duca catre un al site- care apartine tot de stompernet, insa site-ul acela nu va mai fii mult timp, asa ca fii pe faza.

Toate cele bune

P.S. Faci cum crezi, e alegerea ta daca cumperi sau nu cursul, insa crede-ma pe cuvant ca nu ai nimic de pierdut; eu l-am cumparat si imi pare rau.

#5
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
A ajuns coletul si l-am luat! Ce-o fi, o fi...... In seara asta incep sa "vizionez filmul".
Wish me goodluck!!!
Te voi tine la curent!

#6
SilverGhost

SilverGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.04.2005
Parerea mea este ca adevaratul "secret" al succesului pe net este ... sa vinzi cursuri cu "secretul" succesului pe net :) Cam asta fac majoritatea celor care vand asa ceva. In timp ce voi incercati sa intelegeti ce va explica nenea ala ... el isi mai adauga un 100 lei sau cat costa cursul, la averea sa. Site-ul profitpenet.com are arhicunoscuta structura a scrisoricii kilometrice, cu testimonials, chestii revolutionare, etc. Daca nenea asta castiga cat spune el ... era cu burta la soare in Dubai, nu vindea cursuri pe net.

Si ca sa nu fiu gica-contra total ... va dau si eu un sfat, gratuit. Creati o resursa de care oamenii au nevoie ( de la informatii la produse, orice ), ceva care sa fie CHIAR util, nu neaparat revolutionar sau unic. Un secret referitor la tot ce este online: trebuie sa fie user-friendly. De asemenea codul trebuie sa fie corect, curat, sa puna in valoare informatiile necesare. Cea mai buna metoda de a aduce trafic este ca alti bloggeri, site-uri, etc. sa scrie si sa vb despre dvs. Si daca ati creat o resursa valoroasa ... nu vad de ce nu s-ar intampla asa ceva. In final tot traficul si efortul se vor concretiza in venituri de pe reclamele afisate ... daca nu cumva intre timp dati peste metode mai bune de a scoate un ban. Referitor la user friendly, cod semantic corect, etc., va recomand sa angajati persoane specializate, webdesigneri, programatori, care isi petrec zilele citind si fiind la curent cu toate noutatile si metodele din domeniu si care au studiat atat empiric cat si citind ... regulile si metodele de a crea un site bun. As da si exemple ( pe care le cunosc personal ) dar nu stiu daca se va considera reclama, deci nu ma risc. Daca imi dati un PM va pot oferi exemple de site-uri si oameni ( care, culmea, nu isi petrec timpul vanzand reteta succesului ci ... aplicand-o ). Personal nu am cunoscut niciodata oameni care s-au imbogatit din "secretul" pe care il vand, ci, cel mai probabil, din vanzarea "secretului" efectiv. Si desi dansii promit sume de 5000 - 10000, mii si mii de dolari ... se chinuie sa vanda cu 100 lei carti, materiale, etc. :)

Cam atat am avut de spus. O zi buna si bafta la facut banuti.

Edited by SilverGhost, 04 February 2009 - 14:43.


#7
tudorcrack

tudorcrack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2008
marselci pana la urma esti multumit de curs?

#8
cezar2007

cezar2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.04.2007
Salutare tuturor!

Am cumparat cursul lui Andrei G Tudor la "relansarea" din 28 ianuarie. Sincer, dintre romanii pe care i-am gasit in bransa mi-a placut modul cum isi prezinta tehnicile. Am luat coletul de la posta, prima dezamagire. Un fisier text si un fisier video. Dupa ce m-am calmat am inteles ca urmatoarele module vor apare pe rand pe pagina "secreta". Conform scrisorii de vanzare incepand cu 4 februarie trebuiau sa apara primele module. Asa cum se intampla la noi, NU AU APARUT!

Revenind la "curs", sincer eu am inceput imediat din 1 februarie o campanie pe Adwords pentru MMM prin ClickBank ca afiliat cu un blog. Rezultatul 2 vanzari, una pe 03.02 si una pe 05.02.

Sistemul functioneaza dar ma enerveaza NESERIOZITATEA romanilor care transforma totul intr-o ocazie de a INSELA lumea.

Nu-i reprosez lui Andrei G Tudor productivitatea metodelor, prospetimea informatiei, originalitatea lor sau alte aspecte de acest gen, dar il acuz public de INSELACIUNE prin nerespectarea scrisorii de vanzare. Daca ridica pe site si celelalte module promise, cred ca treceam peste lipsa de suport tehnic si-mi vedeam de treaba, dar asa sunt foarte tentat sa ma interesez cum il pot reclama la politie, macar sa rarim internetul romanesc de astfel de specimene.

Recomand celor care au avut curaj sa inceapa aventura marketingului online sa nu abandoneze, dar sa ne facem datoria si sa reclamam prezenta acestor indivizi care "polueaza" totul, atat online cat si offline.

Concluzie: Andrei George Tudor este un escroc online. Feriti-va de el !

Toata stima pentru toti ceilalti.

Cezar

#9
tudorcrack

tudorcrack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2008
Salut Cezar,

In primul rand vreau sa-ti spun bravo. Eu am incercat ceea ce spune el sa facem acolo cu blogging to the bank 3.0, insa dupa 2 saptamani nu am scos nici un leu, ci numai mi-am irosit banii pe publicitate. Cel mai enervant lucru la el, este lipsa completa a suportului. Poate nu am inteles eu ceva, si vroiam sa ma lamuresc, insa cu cine?

apropo, el spunea ca va da celor care cumpara cursul la relansare, nr. de tel al sau si al asistentei sale, ai primit tu asa ceva? eu unu stiu sigur ca nu.

In fine, eu unu m-am convins cu andrei tudor. Andrei Tudor UN TEPAR.

V-am salutat si spor la parale. :)

Ceau.

#10
bostan0

bostan0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.02.2009
Salut celor tzepuitzi de acest escroc!
Din pacate si eu fac parte din aceasta categorie, patind la fel ca voi:primit plicul,dezamagire totala la desfacere,dupa care o balbaiala de 5 ore care putea fi rezumata linistit in jumatate de ora.Ma rog,trecem peste asta,pentru ca tine de felul omului de a explica ce stie.Dupa toate astea,dezamagirea totala:nici un update si vreo 6 mailuri politicoase la care nu am primit raspuns(5 pe adresa comunicata in cadrul acelui fisier text pe care ma gandesc ca l-ati primit cu totii,si unul pe adresa lui de comenzi).
Intentia mea e sa-l dau pe mana politiei pe acest escroc,pentru ca am senzatia ca nu mai am aer din cauza unora asemeni lui,de care te lovseti la tot pasul.Daca aveti idee ce am putea face...Din pacate nu m-am gandit sa fac o captura la video-urile in care-si arata fata...Erau de mare folos.Poate vreunul dintre voi a fost mai destept cu cateva zile...De azi incep si eu sapaturile cum am putea rezolva problema
P.S.: Eu am primit si o proforma in care erau trecute datele unei firme (Mardal Consulting).Cand am verificat pe net...agentie imobiliara...persoana de contact Tudor Ion(oare sa fie vreo legatura de nume cu Andrei Tudor??)

Edited by bostan0, 09 February 2009 - 10:41.


#11
cezar2007

cezar2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.04.2007
Am descarcate toate paginile legate de lansarea cursului, inclusiv flash-urile de pe pagina de lansare. Am factura proforma, recipisa de la posta, dovada de plata, plicul cu adresa de post restant. Mai trebuie ceva?

Repet: Nu mai cumparati nimic de la Andrei George Tudor!

Am niste zvonuri proaspete despre el dar vreau sa le verific, apoi vi le spun si voua.

Sa auzim de bine si asteptam si alti tepuiti sa ni se alature.

#12
bluish

bluish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2009
De ce sunteti asa de suparati pe Andrei? La urma urmei am platit cu totii un curs si am mai primit si un bonus...niste GB...
Eu am cumparat cursul in decembrie si din pacate n-am reusit sa generez nicio vanzare...si  cu toate astea nu doresc sa-i fac rau...Ce mi-a bagat el mana in buzunar sa cumpar cursul?! Eu sper ca in curand sa apara ceva si pe "pagina secreta".
   Acum un an si ceva am mai cumparat de la el niste produse cu drept de revindere....A promis ca ,celor care doresc ,le va face el site-ul si s-a tinut de cuvant.Nu chiar imediat,este adevarat,dar,dupa o luna-doua mi-a trimis mail sa ma intrebe daca doresc sa-mi faca site-ul...i-am dat datele de domeniu si hosting si in scurt timp m-a anuntat ca este gata...
   Ma gandesc ca acum a fost ocupat cu relansarea si din cauza asta a intarziat....oricum eu am mai invatat cate ceva din cursul asta.....Voi faceti ce vreti...eu v-am spus parerea mea....femeile gandesc intr-un fel,barbatii intr-altul...
Aurora

#13
cezar2007

cezar2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.04.2007
Bine ai venit Aurora.

Poate nu ai citit cu atentie scrisoarea de vanzare cand ai cumparat cursul, dar acele module video ce a promis ca le posteaza pe pagina secreta fac parte din cursul pentru care ai platit.
Partea cu bonusul, chiar daca este suplimentara, nu este facultativa, odata ce este prezentata in oferta.
Nu am inteles ce ai primit tu in total ca fiind parti din curs dar eu unul am primit un disc cu o prezentare video de aprox. 6 ore si o pagina de document tip word cu link-urile catre pagina secreta si bonusul de 12Gb.
Restul de module video pentru care am platit (nu erau ca bonus) nu le-am gasit inca pe pagina secreta.

Cezar

PS. Aurora, nu vreau sa-i fac rau. Vreau sa primesc ceea ce mi-a promis pentru acei bani. Aici ma refer la informatia promisa, nu la rezultatele promise.

Edited by cezar2007, 09 February 2009 - 15:10.


#14
Theonika

Theonika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2009
Buna tuturor,

Fac si eu parte din "cei 200 de fericiti" care au cumparat cursul lui Andrei Tudor la relansare. Vreau sa spun ca eu chiar am asteptat cu nerabdare relansarea pentru ca vazusem videoclipurile alea pe site si parea chiar om serios si chiar ca are habar de ceea ce spune.

Asa ca m-am trezit in acea dimineatza la ora 9, ora oficiala a redeschiderii siteului ca sa prind "loc in fatza" :D.
Am fost dezamagita un pic la inceput, dar apoi am zis ca na..astept pana la 4 sa vad restul materialelor. De pe 4 februarie ii scriu in continuu mailuri, pe ambele adrese de email si nimic, cum deja stiti si voi. :(

Sper sa afle si domnul Tudor de acest forum, macar sa vada si el ca suntem revoltati si dezamagiti. Mie una mi-ar fi jena si chiar frica (sa nu se intoarca impotriva mea) sa INSEL atatia oameni.

Am o popunere pentru cei care se ocupa de marketing online si care stiu cat de cat despre ce e vorba... poate facem "schimb de experienta" sau chiar o colaborare..sa ne alegem si noi cu ceva bun din chestia asta  :P

Theona

#15
bostan0

bostan0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.02.2009

View Postbluish, on Feb 9 2009, 14:47, said:

De ce sunteti asa de suparati pe Andrei? La urma urmei am platit cu totii un curs si am mai primit si un bonus...niste GB...
Eu am cumparat cursul in decembrie si din pacate n-am reusit sa generez nicio vanzare...si  cu toate astea nu doresc sa-i fac rau...Ce mi-a bagat el mana in buzunar sa cumpar cursul?! Eu sper ca in curand sa apara ceva si pe "pagina secreta".
   Acum un an si ceva am mai cumparat de la el niste produse cu drept de revindere....A promis ca ,celor care doresc ,le va face el site-ul si s-a tinut de cuvant.Nu chiar imediat,este adevarat,dar,dupa o luna-doua mi-a trimis mail sa ma intrebe daca doresc sa-mi faca site-ul...i-am dat datele de domeniu si hosting si in scurt timp m-a anuntat ca este gata...
   Ma gandesc ca acum a fost ocupat cu relansarea si din cauza asta a intarziat....oricum eu am mai invatat cate ceva din cursul asta.....Voi faceti ce vreti...eu v-am spus parerea mea....femeile gandesc intr-un fel,barbatii intr-altul...
Aurora

   Draga Aurora
  "femeile gandesc intr-un fel"....nu sunt misogin ,dar probabil ca ai intrat pe topicul gresit,sau nu ai inteles despre ce se vorbeste aici.
Repet:eu am cumparat un curs ,in valoare e 347 lei care,conform scrisorii de vanzare,trebuia sa cuprinda peste 100 de ore inregistrate video,cu metode de generare de trafic paltit si gratuie(peste 20 la numar),bonusul de 12gb si ceva trickuri pe platforma e-bay si amazon + un numar de telefon pt contact personal+posibilitatea realizarii de catre el a unui blog,respectiv site pe care sa-l administreze pe o perioada de 6 luni.
Din toate astea am primit un dvd cu 5 ore de inregistrare si o pagina secreta pe care,probabil, citind printre randuri imi spune ca e un escroc.
Ocupat cu relansarea nu mai e ,pt ca tocmai si-a inchis site-ul.E ocupat cu numararea banilor...
  Daca tu te multumesti cu asa putin,nu-mi cere mie si altora ca mine acelasi lucru-Sic  transit gloria mundi!Tara asta e prea plina de oameni de felul lui ,care nu merita decat sa fie striviti pe cap,ca niste rame

#16
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Nu vreau sa va dezamagesc, dar din cate stiu eu se numeste ca : Ati luat teapa!

O experienta de viata, care va pune in garda pentru viitor. Nu stiu cati bani ati pierdut insa cred ca veti pierde inca pe atat, poate mai mult daca incercati sa va recuperati banii. Nu cred ca era atat de prost incat sa dea o teapa fara a se proteja cat de cat. Acum e optiunea voastra.

#17
roby200x

roby200x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.11.2008
Salutare!!! Am cumparat si cursul acestui*****la prima lansare in decembrie.Am patit si eu acelasi lucru...am comandat,am astepta,am platit 127RON,am urmarit labareala lui de 6 ore (care dupa cum spunea cineva putea fi rezumata lejer in 30 min) siiiiiiiiiiii am asteptat modulele video care au venit din "parti" plus ca i-am trimis si zeci daca nu chiar sute de emailuri...si nici un raspuns.
Daca va exista vreun demers voi fii alaturi.

#18
bostan0

bostan0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.02.2009
Va anunt ca azi am primit un mail de raspuns la amenintarile mele cu "demersuri legale in instanta" ,prin care mi se spune ca a trimis un mail in masa la toti clientii ,in care a explicat clar si pe larg de ce a amanat postarea materialelor video ,mail care probabil la mine nu a ajuns ,din moment ce am avut aceasta atitudine ,si a promis ca de maine(miercuri)vor aparea postarile video pe pagina secreta..."Speranta moare ultima"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate