Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Western Digital TV HD Media Player

- - - - -
  • Please log in to reply
1450 replies to this topic

#91
robert.s

robert.s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 05.07.2005
Ce nu am inteles eu inca , daca acest player poate reda de pe USB stick sau merge doar de pe HDD - USB ?

Multumesc !

#92
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
merge de pe usb stick la fel de bine ca de pe hard extern. probat

#93
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 01.02.2007
Am si eu o rugaminte pt cei care deja poseda acest player HD. As dori daca se poate sa puna o captura foto de pe lcd cu tot ecranul si una cu zoom pe titrare.
Multumesc.
Dacian.

#94
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 dacibesti, on Feb 6 2009, 12:24, said:

Am si eu o rugaminte pt cei care deja poseda acest player HD. As dori daca se poate sa puna o captura foto de pe lcd cu tot ecranul si una cu zoom pe titrare.
Multumesc.
Dacian.

pina face cineva asta..uite aici

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5w3i-fYISXQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jN1oOFpzEkw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#95
radul

radul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 18.09.2003

 klaus123, on Feb 6 2009, 12:04, said:

merge de pe usb stick la fel de bine ca de pe hard extern. probat


De functionat, functioneaza perfect, l-am testat cu mai multe stick-uri Sandisk sau Corsair , la toate aceeasi problema, stickul nu are loc intre intre mufa de alimentare si cea HDMI. Merge forțand un pic sau aș recomanda un cablu USB prelungitor.

Edited by radul, 07 February 2009 - 14:42.


#96
mirciunelius

mirciunelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 29.03.2006

 radul, on Feb 7 2009, 15:41, said:

De functionat, functioneaza perfect, l-am testat cu mai multe stick-uri Sandisk sau Corsair , la toate aceeasi problema, stickul nu are loc intre intre mufa de alimentare si cea HDMI. Merge forțand un pic sau aș recomanda un cablu USB prelungitor.
Daca este vorba despre WD as vrea sa mentionez ca are 2 intrari usb, una fiind pozitionata lateral; acolo se poate introduce lejer orice fel de stick, indiferent de grosimea si dimensiunea lui.

Edited by mirciunelius, 07 February 2009 - 16:19.


#97
radul

radul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 18.09.2003
Dap, me stupid, n-o observasem! Multumesc! :)

#98
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
vroiam sa adaug acelasi lucru :-))
deci folositi cu incredere intrarea uSB laterala.

#99
CZUCAS

CZUCAS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.07.2008
L-am luat de la prostore comandat in 04.02.2009 primit in 05.02.Arad super multumit de el sper ca se vor rezolva prin firmware bug-urile existente dar chiar si fara rezolvarea lor e o solutie mai buna decit conectarea la pc a tv
O intrebare-la video settings care e setarea ideala? initial a fost pe auto dupa care l-am pus pe 1080p 60hz pe un sony bravia kdl-26v4500 si mi s-a parut ca sint culorile mai vii, inclusiv meniul este mai fin reprezentat, iar filmele div x se vad parca mai bine

Edited by CZUCAS, 08 February 2009 - 11:44.


#100
CZUCAS

CZUCAS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.07.2008

 katanel, on Jan 30 2009, 17:06, said:

foloseste MediaInfo (gasesti pe net) ca sa citesti informatiile din mkv

eu am avut pb cu subtitrarile incluse in mkv la 2 din 5 filme; se afisau prea repedea... solutia ar fi sa folosesti MkvExtract si apoi un SRT extern
Salve
am o intrebare :dupa ce extrag din *.*.mkv subtitrare in romana cu extensia *.*.mkv cu ce o convertesc in *.*.srt?
merci

#101
mirciunelius

mirciunelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 29.03.2006

 CZUCAS, on Feb 8 2009, 12:27, said:

L-am luat de la prostore comandat in 04.02.2009 primit in 05.02.Arad super multumit de el sper ca se vor rezolva prin firmware bug-urile existente dar chiar si fara rezolvarea lor e o solutie mai buna decit conectarea la pc a tv
O intrebare-la video settings care e setarea ideala? initial a fost pe auto dupa care l-am pus pe 1080p 60hz pe un sony bravia kdl-26v4500 si mi s-a parut ca sint culorile mai vii, inclusiv meniul este mai fin reprezentat, iar filmele div x se vad parca mai bine
Parearea mea este sa ramai pe 60hz daca nu iti face figuri displayul si imaginea este mai clara; asa il am setat si eu - un samsung serie F.

#102
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

 CZUCAS, on Feb 8 2009, 12:53, said:

Salve
am o intrebare :dupa ce extrag din *.*.mkv subtitrare in romana cu extensia *.*.mkv cu ce o convertesc in *.*.srt?
merci
subtitle workshop

#103
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,308
  • Înscris: 06.12.2006
Cand am spus ca felul in care raspunde telecomanda imi aduce aminte de E-Boda 555x nu m-am inselat.
O rezolvare a problemei, aici:
WD TV HD Media Player Hack

Cat despre firmware-ul neoficial puteti gasi informatii la:
Firmware WD TV HD Media Player

Celor de la WD le ia cam mult pana la urmatorul update. Probleme?

Edited by dba, 09 February 2009 - 14:20.


#104
midelic

midelic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 09.06.2003

 cerreal, on Feb 8 2009, 13:54, said:

subtitle workshop


Poate nu inteleg eu bine .....dar cu ultimul firmware la WDTV pot sa vad subtitrarile din .mkv cu "option" din telecomanda si apoi click pe iconul de subtitrare(al doilea de sus).........voila subtitrare din .mkv.

Edited by midelic, 09 February 2009 - 17:42.


#105
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 midelic, on Feb 9 2009, 17:41, said:

Poate nu inteleg eu bine .....dar cu ultimul firmware la WDTV pot sa vad subtitrarile din .mkv cu "option" din telecomanda si apoi click pe iconul de subtitrare(al doilea de sus).........voila subtitrare din .mkv.

1.01.01 a rezolvat asta. deci penultimul firmware...

#106
CZUCAS

CZUCAS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.07.2008

 katanel, on Feb 9 2009, 20:12, said:

1.01.01 a rezolvat asta. deci penultimul firmware...

De acord, dar la anumite filme subtitrarea apare doar citeva miimi de secunda doar atit ca sa-ti dai seama ca exista.

#107
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005

 dacibesti, on Feb 6 2009, 12:24, said:

As dori daca se poate sa puna o captura foto de pe lcd cu tot ecranul si una cu zoom pe titrare.
Poza ta mă îngrozește. Chiar nu doriți să cultivați viața?

Subtitrarea, dacă este cu caractere codate UTF-8,  afișează un spațiu în loc de ș,ț iar dacă este ANSI afișează o...
Cu ă,â,î se descurcă. Mărimea este aceeași în opinia mea. Pe LCD plasmă e OK. Nu același lucru se întâmplă pe TV SD(CRT).
Atașez în ordine mkv, divx, detaliu (contur,culoare).

Attached Files



#108
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,507
  • Înscris: 15.11.2005

 Utilizator, on Feb 10 2009, 11:42, said:

Poza ta mă îngrozește. Chiar nu doriți să cultivați viața?

Subtitrarea, dacă este cu caractere codate UTF-8,  afișează un spațiu în loc de ș,ț iar dacă este ANSI afișează o...
Cu ă,â,î se descurcă. Mărimea este aceeași în opinia mea. Pe LCD plasmă e OK. Nu același lucru se întâmplă pe TV SD(CRT).
Atașez în ordine mkv, divx, detaliu (contur,culoare).


Pana la urma se poate aranja cu  autocorect subtitrarea in asa fel sa scoatem doar ș si ț din text, si se va viziona in limite decente, asta pana la un nou firmware....

Edited by Mondeo, 10 February 2009 - 12:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate