Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Western Digital TV HD Media Player

- - - - -
  • Please log in to reply
1450 replies to this topic

#19
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006
Fara sa le fac reclama celor de la pcfun: am dat si eu mesaj pe site sa-i intreb de stoc. mi-au zis sa dau comanda ferma. am dat marti, joi il aveam. chiar ca a fost noroc. probabil ca se importa putine sau se fabrica sub nivelul cererii, nu stiu (in decembrie erau pe out of stock si prin SUA)

la mediadot vad ca a sarit pretul la 485ron aproape ceea ce e cam mult zic eu.. :(

va tin pumnii oricum sa 'prindeti' si voi unul si sa marim 'comunitatea' :D

PS: am testat si cu subtitles embedded in MKV si merge ok (cu exceptia faptului ca nu stie de diacritice si formatare bold, italic)

 Utilizator, on Jan 26 2009, 08:33, said:

De foarte multe ori am cerut o informație legată de calitatea comparativă a imaginii la filme DivX(XviD) între DVD cu MTK și Media Center. La fel și subtitrarea (mărime, culori<font,fond,contur>, rotunjimea conturului, distanță între litere etc.). Katanel poate faci o comparație între WD TV HD și DVD MTK și ne dai câteva detalii.


WD TV vs Eboda 777 usb (l-am avut) vs Philips 5990 (inca-l am):

a) Legat de subtitrari:
- pe partea de Divx pierde sigur WD TV deoarece nu are suport pt atitea formate, pozitionarea subtitrarii jos-sus (fata de cele 2 playere MTK cu firmware modificat) si lipsa suport Eastern Europe - sper insa sa se remedieze cu un viitor upgrade de firmware WD; fontul actual de WD are insa setari de marime (40 este cea mai mare) si este alb fara nici un fel de contur sau background - in unele situatii e mai putin lizibil dar e acceptabil momentan
- pe partea de DVD/fisier ISO e OK cum sunt redate fonturile la WD

b ) Legat de calitatea imaginii
- nu pot compara decat cu Phiips 5990 care are iesire HDMI si decat pe filme format SD (720 x 576 maxim) evident
- tot ce am observat pina acum la WD este ca: sharpul, contrastul si balansul de negru sunt OK; am sa revin cu detalii dupa ce compar acelasi film pe ambele playere - eventual cu niste printscreenuri, ceva

Edited by Mtz, 26 January 2009 - 14:55.


#20
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
daca era asa cum zici ar fi trebuit sa-l am deja livrat ...nu e chiar asa (sau cel putin asa cred eu)...
ei mi-au zis ca saptamana asta vine. iti si zic asa ca sa plasezi comanda si apoi te amagesc cum s-a intamplat cu mediadot si marketonline...

#21
cristia74

cristia74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.05.2008
Iata ce zice importatorul:




Da. se schimba gama de produse.


ELKOTech Romania SA
95, Siret Street, Bucharest
tel: +40(21) 224.60.94/95/96
fax: +40(21) 224.60.97
mobil: +40(728) 068.917
http: www.elko.ro www.elkogroup.com
________________________________________

Sent: Thursday, January 22, 2009 10:50 AM
To:
Subject: RE: player HD Western Digital

Sa inteleg ca aceste modele nu se vor mai produce, fiind inlocuite de altele noi?

Multumesc.

From:
Sent: 22 ianuarie 2009 10:41
Subject: RE: player HD Western Digital

Buna ziua,

Din pacate nu avem in stoc si nu putem sa va promitem un termen de livrare pentru playere HD WD.
In luna Februarie cei de la WD vor schimba gama de produse si din acest motiv modelele existente nu sunt disponibile iar cele noi inca nu au aparut.

Cu deosebit respect,


ELKOTech Romania SA
95, Siret Street, Bucharest
tel: +40(21) 224.60.94/95/96
fax: +40(21) 224.60.97
mobil: +40(728) 068.917
http: www.elko.ro www.elkogroup.com
________________________________________
Sent: Thursday, January 22, 2009 10:16 AM
To: [email protected]
Subject: FW: player HD Western Digital

Astept inca raspuns.

Multumesc

From:
Sent: 21 ianuarie 2009 10:49
To: '[email protected]'
Subject: player HD Western Digital

Buna ziua,

Va rog frumos sa-mi spuneti daca exista pe stoc player-ul de la WD si daca nu , cand credeti ca il veti primi.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

#22
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Comanda facuta la PC fun azi. Raspunsul ...


Regretam inconvenientul creat prin indisponibilitatea produsului (-lor) comandate. Dorim sa va asiguram ca facem toate eforturile pentru extinderea numarului de produse aflate in stocul PCfun.
Comanda PCF-60100 a trecut in status ANULATA.
Dorim sa va multumim pentru interesul acordat magazinului nostru si va asteptam sa reveniti

#23
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
E ciudat cum un produs la care exista cerere sa fie asa greu disponibil...

#24
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Pe siteul mediadot a aparut azi in stoc si mai ieftin cu ~ 100 lei !!!


http://www.mediadot....hd-media-player

Nu mai inteleg nimic ...

#25
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 paulgsm, on Jan 27 2009, 12:21, said:

Pe siteul mediadot a aparut azi in stoc si mai ieftin cu ~ 100 lei !!!


http://www.mediadot....hd-media-player

Nu mai inteleg nimic ...

pai si ce mai asteptati? :D:D go for it...

PS: o iesi wd tv 2 si nu stim noi?

#26
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
e totul varza... azi am primit acelasi raspuns de la pcfun ca va fi disponibil incepand cu data de 2feb dupa ce sapt. trecuta imi ziceau ca saptamana asta il am. daca il aveau la mediadot ma sunau probabil. e o tactica de atragere a clientilor (de a pune comenzi). probabil cine incepe sa livreze primul o sa ia si o parte buna din piata la momentul asta (care este si destul de important in actuala riza). nu prea are cum sa fie suma aia din cauza cotatiei euro.

Edited by klaus123, 27 January 2009 - 13:08.


#27
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
Katanel
din cate vad el vine si cu un port-Hdd ce il poti cupla pe usb-ul wd-ului

de curiozitate si daca ai posibilitatea sa incerci un NAS eclosure in care sa pui HDD-ul, sa il cuplezi la usb-ul wd-ului
iar prin portul de retea a NAS-ului faci transferul de fisiere
daca merge ar fi super - s-ar rezolva cat de cat si partea de networking :D
nu mai decuplezi hdd-ul (sa te duci eventual in alta camera) de cate ori vrei sa copii pe el ceva
bine-nteles nu se rezolva si cea de stream over net ... dar macar e un pas inainte

#28
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 aoprea, on Jan 27 2009, 13:19, said:

Katanel
din cate vad el vine si cu un port-Hdd ce il poti cupla pe usb-ul wd-ului

de curiozitate si daca ai posibilitatea sa incerci un NAS eclosure in care sa pui HDD-ul, sa il cuplezi la usb-ul wd-ului
iar prin portul de retea a NAS-ului faci transferul de fisiere
daca merge ar fi super - s-ar rezolva cat de cat si partea de networking :D
nu mai decuplezi hdd-ul (sa te duci eventual in alta camera) de cate ori vrei sa copii pe el ceva
bine-nteles nu se rezolva si cea de stream over net ... dar macar e un pas inainte

din pacate n-am un NAS enclosure pt hdd dar e interesanta ideea
(http://www.pcgarage....5-inch-dns-323/ sau asta http://www.pcgarage....n-nst-375lx-bk/ )

teoretic ar trebui sa-l vada, stiu ca cineva spunea pe formul AVS ca merge..

singura problema ar fi ca rata de transfer in retea ar fi undeva de maxim 20MB/s cf cu http://wiki.dns323.i...tion:benchmarks

Edited by katanel, 27 January 2009 - 13:56.


#29
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
o alta varianta ar fi cu un USB switch-er  (splitter) si cu o simpla apasare pe buton sa comuti hdd-ul de la wdtv la pc si invers

#30
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Salut
Azi la m luat de la mediadot dar cu 491 lei............... muhahahah
deh romanica
am pus firmware 1.0.1 nu 2 si merge beton
am sa revin cu detalii

#31
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 Mondeo, on Jan 27 2009, 18:34, said:

Salut
Azi la m luat de la mediadot dar cu 491 lei............... muhahahah
deh romanica
am pus firmware 1.0.1 nu 2 si merge beton
am sa revin cu detalii

nu era 380 parca la mediadot?

oricum, sa-l stapinesti sanatos si asteptam impresii!

PS: sunt curios daca cu firmware 1.01 incarca si subtitrarile .sub?

Edited by katanel, 27 January 2009 - 22:28.


#32
marius_rg

marius_rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.12.2006
Eu am comanda la Mediadot de aproape 3 saptamani in care mi-au demonstrat saptmanal cat de neseriosi sunt. Mereu tot eu ajung sa-i sun, asta cand ei au promis ca ma vor contacta...si, dupa ce-i sun, dau in stanga si in dreapta ca nu au destule info si ca o sa ma sune mai tarziu nu stiu ce coleg. Mumu telefon. Asa s-a intamplat de mai bine de 3 ori. Mi se pare o firma ordinara care nu are nici un habar sa-si faca clienti si...nici macar sa-i mentina pe cei avuti.
Am apelat la ei si in trecut si tot asa mi-au facut...se pare ca nu s-a schimbat nimic in bine la ei. NESERIOSI !!!!!!!!

Daca as avea ocazia sa gasesc produsul in alta parte, de acolo l-as lua, numai asa...ca nu merita!!!

Numai bine.

#33
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006

 marius_rg, on Jan 28 2009, 08:53, said:

Eu am comanda la Mediadot de aproape 3 saptamani in care mi-au demonstrat saptmanal cat de neseriosi sunt. Mereu tot eu ajung sa-i sun, asta cand ei au promis ca ma vor contacta...si, dupa ce-i sun, dau in stanga si in dreapta ca nu au destule info si ca o sa ma sune mai tarziu nu stiu ce coleg. Mumu telefon. Asa s-a intamplat de mai bine de 3 ori. Mi se pare o firma ordinara care nu are nici un habar sa-si faca clienti si...nici macar sa-i mentina pe cei avuti.
Am apelat la ei si in trecut si tot asa mi-au facut...se pare ca nu s-a schimbat nimic in bine la ei. NESERIOSI !!!!!!!!

Daca as avea ocazia sa gasesc produsul in alta parte, de acolo l-as lua, numai asa...ca nu merita!!!

Numai bine.

OPC!

#34
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 06.12.2006
Lasand la o parte toate problemele legate de comenzile on-line am si eu o intrebare pentru cititorii acestui topic.
Un consilier de vanzari de la un magazin on-line mi-a spus ca Western Digital schimba produsul (o versiune noua) pentru ca cel aflat la vanzare este un model vechi. Lansat toamna trecuta si este deja vechi? Sau n-am inteles eu bine?
Daca aveti mai multe informatii astept comentariile voastre.
Multumesc!

#35
klaus123

klaus123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.10.2004
Sincer nu stiu prin ce miracol ai pus mana pe produs (poate ai pile) caci si eu sunt in aceeasi situatie ca marius (3 saptamani de asteptare, promisiuni, telefoane de la ei si de la mine...degeaba) ... anyway, se cheama ca esti un norocos desi si pretul e cam mare.
Legat de produs eu stiu ca acesta s-a lansat in noiembrie intr-o "liniste" destul de mare...deci practic nici nu a apucat sa faca un an...nu as putea zice ca e un produs vechi atata vreme cat e la aceleasi standarde cu competitorii... Poate acum vor sa il imbunatateasca cu LAN si alte chestii pe bani mai multi... dupa ce au atras atentia pietei asupra produsului. Nu m-ar mira. Poate ies in pierdere cu produsul asa cum este el acum (pret vs. costuri). Ramane de vazut.

#36
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Lol. Eu am patit ieri aceeasi chestie la Mediadot:

''dupa ce-i sun, dau in stanga si in dreapta ca nu au destule info si ca o sa ma sune mai tarziu nu stiu ce coleg''.

Normal ca nu m-a sunat nimeni si nici vreun raspuns la email nu am primit.

Iar cele 2 telefoane de pe site suna merea ocupat si cand suna nu raspunde nimeni. Intr-un tarziu raspunde cineva si zice ca au centrala stricata !!!!

Azi iar au crescut pretul la 462,14 lei si Disponibilitate: comanda.

Astia fac in fiecare zi update la acest produs. Sunt incredibili!

Cred ca nu vor sa vanda !!! Adica noi, vrem sa le dam bani si ei NU vor sa-i ia. Sa scoata produsul de pe site daca nu-l au in stoc.

Sincer mi-e sila sa ne tot ploconim pt un produs pana la urma (nu e nici rinichi sau vreun organ vital pt existenta noastra) dar, din pacate, nu prea ai de unde sa-l cumperi.

Iar chestia ca se lanseaza un produs nou.... hmm... greu de creazut ca va fi inlocuit. Are vreo 2 luni de cand e pe piata. Probabil vor lansa un al doilea HD Media player mai complex (interfata de retea, spatiu pt HDD intern, etc.). Nu cred ca schimbi un produs la 2 luni ....

Pana la urma cred ca o sa trecem pe Popcorn Hour. Degeaba e WD-ul la juma' de pret daca NU exista. Fac si eu un magazin online maine si pun WD-ul la 199 ron cu transport gratuit; dar ... normal ... nu e pe stoc. Cat de greu poate fi ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate