Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Religia in scoala

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
lili2007

lili2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 02.08.2007
Oricata bunavointa ai avea cu aceasta materie, nu se mai poate. Manualul de clasa a 7a este foarte greu. Nici eu, om mare fiind nu inteleg toti termenii. Unde mai pui ca mai dai si de un profesor care tine mult la orele lui...........vai de noi.
Sa ai un copil cu media generala care "bate" spre 10 si sa vina unul la religie si sa-i dea numai 6 si 7 si  sa-i strice media e ceva aberant. Nu mai vreau sa aud de aceasta materie in scoala. In loc sa-i apropie pe copii de Dumnezeu, ii indeparteaza si mai mult.
Maine ma duc si fac cerere .Si nu sunt prima.
Spuneti-mi daca stiti cui trebuie sa ma adresez, va rog !

Multumesc,

#2
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Dumnezeu e de vina.

#3
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postlili2007, on Jan 4 2009, 22:12, said:

Oricata bunavointa ai avea cu aceasta materie, nu se mai poate. Manualul de clasa a 7a este foarte greu. Nici eu, om mare fiind nu inteleg toti termenii. Unde mai pui ca mai dai si de un profesor care tine mult la orele lui...........vai de noi.
Sa ai un copil cu media generala care "bate" spre 10 si sa vina unul la religie si sa-i dea numai 6 si 7 si  sa-i strice media e ceva aberant. Nu mai vreau sa aud de aceasta materie in scoala. In loc sa-i apropie pe copii de Dumnezeu, ii indeparteaza si mai mult.
Maine ma duc si fac cerere .Si nu sunt prima.
Spuneti-mi daca stiti cui trebuie sa ma adresez, va rog !

Multumesc,


Ministerului Invatamantului, cloaca de tampiti.
E aberant, la religie nu ar trebui sa se dea note!

Edited by xella, 04 January 2009 - 22:20.


#4
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postxella, on Jan 4 2009, 22:17, said:

Ministerului Invatamantului, cloaca de tampiti.
E aberant, la religie nu ar trebui sa se dea note!

e aberant ca ar trebui sa fie ora de religie... sau ca e "by default"

mie mi s-ar parea normal sa faca cerere parintii care vor sa faca odraslele religie...

#5
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Ai gresit aria.
Scoala mea

#6
thunder91

thunder91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 03.11.2007
Tot ce stiu e ca profesoara de religie are boala pe mine.Deoarece atunci cand incep sa "insult" religia se enerveaza la culme,ii vine sa ma dea afara din clasa :lol: .Eu am punctele mele de vedere in legatura cu religia dar ea nu vrea sa mi le asculte deoarece zice ca ii neg credinta.In fine pana la urma o sa ma inghita asa.Oricum religia trebuia sa fie optionala din cate stiam eu dar ministerului invatamantului e ocupat cu alte treburi mai importante.

#7
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
Eu, ce e drept, nu fac religie la scoala. M-au pus sa fac:"Educatie pentru sanatate".

#8
baraka_

baraka_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 11.09.2007
Lili2007, poti face cerere pentru "scutirea" de religie.
Pe site-ul respectiv exista o sectiune intitulata "stop indoctrinarii religioase in scoli", unde poti afla mai multe; daca nu te ajuta, sunt si linkuri catre forum si pentru contact.

#9
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Ora de religie....ce vremuri...Eu am trecut usor deoarece eram cam singurul care stia ca David a scris psalmi si alte asemenea inutilitati religioase...
Cred ca am fost prezent la o ora in care  se vorbea si despre celelate religii din lume cam astea au fost ideile principale...islamismul(un nene pe nume Mohamed si un orasel numit Mecca),iudaism(Mosie,10 porunci aia care l-au omorat pe Gizaz),catolicismul(purgatoriu)...si cam atat
Profa nu simpatiza religiile orientale si reformatii....

Jos cu Religia.....din scoala :)

Edited by Securistu, 05 January 2009 - 14:14.


#10
Hogfather

Hogfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 02.02.2008
clasa a 7-a inseamna cam 13 ani nu?
Pune-te cu gura pe director si fa-l sa-ti accepte cererea de retragere de la ora de religie.

Si-asa nu invata nimic bun, numai spalare pe creier.

#11
lili2007

lili2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 02.08.2007

View Postbaraka_, on Jan 5 2009, 13:09, said:

Lili2007, poti face cerere pentru "scutirea" de religie.
Pe site-ul respectiv exista o sectiune intitulata "stop indoctrinarii religioase in scoli", unde poti afla mai multe; daca nu te ajuta, sunt si linkuri catre forum si pentru contact.


Multumesc mult,

#12
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
use search

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate