Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Tastatura iluminata

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
nalexericw810

nalexericw810

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 31.03.2007
Si eu g15 versiunea anterioara, insa pot sa spun ca nu sunt foarte multumit de alegerea facuta...Tastele negre se murdaresc foarte repede, nu e una dintre cele mai comfortabile tastaturi, e...imensa si la scurta vreme dupa ce am cumparat-o, a inceput sa scartaie tasta space. NU cred ca este o tastatura care sa merita cei 300 de lei sau cat o mai fi acum. :)

#20
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007

Quote

NU cred ca este o tastatura care sa merita cei 300 de lei sau cat o mai fi acum.
Nu mai e acum. Nu se mai produce.
Batalia se reduce la: Saitek Eclipse II, Saitek Cyborg si Logitech G15 rev II. Deocamdata, Cyborg pare a fi cea mai echilibrata, insa nu stiu in ce masura se potriveste unei persoane care nu se joaca niciodata. :)

#21
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postady_9, on Jan 3 2009, 22:00, said:

Batalia se reduce la: Saitek Eclipse II, Saitek Cyborg si Logitech G15 rev II.

Logitech Illuminated Keyboard ?  :rolleyes:

#22
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Nu este decat la cateva dintre magazinele online din Bucuresti. Pare a fi intr-adevar o tastatura excelenta.

#23
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Daca voi puteti sa suportati o pleasca de plastic cu iluminare PORTOCALIE si care are un design de parca e un muc de extraterestru (adica G15 rev II), cumparati-o. Eu dupa ce am avut versiunea 1 (adica G11 cu LCD), nu as primi-o nici macar cadou, pe gratis, cum am mai spus. In plus, cine are nevoie de LCD-ul ala care nici macar nu mai e rabatabil ca la prima versiune ? Eu as merge fara sa ezit pe G11. Restul tastaturilor iluminate de pe piata mi se par de copii, parca sunt beculete de pom butoanele.

#24
nalexericw810

nalexericw810

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 31.03.2007
Logitech Illuminated Keyboard mi se pare de departe cea mai buna alegere, asta daca o gasesti pe undeva. :)
off: SINEKT, cum ai reusit sa scapi de ea? Mai este inca cineva care ar cumpara-o? Si eu i-am pus gand rau! :D

Edited by nalexericw810, 04 January 2009 - 11:28.


#25
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
offtopic again
decat sa dai atatia bani pe o tastatura... mai folositor, mai practic/rapid e sa inveti sa folosesti tastatura fara sa te uiti la ea!! :P
[/offtopic]

#26
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postnalexericw810, on Jan 4 2009, 11:28, said:

Logitech Illuminated Keyboard mi se pare de departe cea mai buna alegere,

Ce mai buna e Logitech dinovo Edge , pacat ca nu au si o versiune iluminata  :rolleyes:

#27
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Am mentionat in primul post ca nu ma uit la tastatura decat atunci cand folosesc diacritice sau lucrez cu cifre.

Logitech G11 e prea mare, deci iese din calcul.

#28
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Bec de ala cu tub flexibil care se alimenteaza pe USB nu-i bun? Eu am cumparat unul de ala si-s foarte multumit.Si am si vechea mea tastatura...

#29
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Nu am unde sa alimentez un astfel de tub flexibil.

#30
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postady_9, on Jan 4 2009, 15:46, said:

Nu am unde sa alimentez un astfel de tub flexibil.
La mine merge la portul USB al tastaturii...

#31
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Eu nu am un astfel de port la tastatura actuala, la fel cum nu dispun nici de un hub USB. Pe deasupra, oricum planuiam sa imi schimb tastatura, doar ca initial ma gandeam la un Microsoft Comfort Curve...abia apoi am hotarat sa iau una iluminata, pentru si mai mult confort.

#32
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postnalexericw810, on Jan 4 2009, 11:28, said:

off: SINEKT, cum ai reusit sa scapi de ea? :D

Am desfacut-o sa o curat si s-au intrerupt traseele de grafit de pe folie.

Nero-d: acum fiecare cu posibilitatile lui. Dar G11 este chiar prea ieftina pentru ceea ce ofera. Numai pentru macrouri as da si 10 milioane pe ea, de fapt oricat, sa fie si 1000 de euro tot ar fi singura pe care as alege-o.

Quote

Logitech G11 e prea mare, deci iese din calcul.
Nu ai idee ce greseala mare faci. Chiar nu ai loc unde sa o pui ?

Quote

Nu am unde sa alimentez un astfel de tub flexibil.

Esti sigur ? Majoritatea pc-urilor au la dispozitie minim 6-8 porturi USB. Oricum asta e o gluma ieftina si de prost gust cu tuburile astea, fata de G11 :P

#33
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Adevarul e ca am un prelungitor USB, deci posibilitatea exista, insa ideea e cea care imi displace.
O sa atasez o poza cu biroul meu, ca sa iti dai seama de ce G11 nu incape:
[ http://img229.imageshack.us/img229/8005/img8879lo5.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img231.imageshack.us/img231/5968/img8880cy2.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Intr-adevar, avand in vedere preturile altor tastaturi dedicate jocurilor, G11 este un chilipir.
Sinekt, ai pus vreodata mana pe una? Cum ti se pare din punct de vedere al confortului?

PS:  Abia acum am vazut semnatura ta. Scuze pentru imageshack, acela mi-a fost la indemana.

Edited by ady_9, 04 January 2009 - 16:49.


#34
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
daca vrei sa incerci un g11 cred ca o gasesti la media galaxy si vezi direct cum sta treaba. dar pentru ea cred ca trebuie sa-ti schimbi biroul ca e mare...
iar din cate vad din poze cred ca si g15 rev2 pica, cel putin o sa te incomodeze mult la mouse. lungimea ei e 49.5cm, asa ca masoara la tine sa vezi daca ai loc...

#35
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Are aceeasi lungime cu Saitek Eclipse II.
Desi Saitek Eclipse ofera cam tot ce mi-ar trebui la jumatate din pretul G15-lui, nu imi place faptul ca iluminarea nu este uniforma si nu stiu daca se ridica la nivelul G15-lui din punct de vedere al confortului.

#36
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
dar masuta aia pe care sta tastatura si mouse-ul are lungimea potrivita pentru g15+ mouse? ca eu o vad cam mica si geniusul ala cred ca e mai mica decat g15. gandeste-te ca ai nevoie si de ceva spatiu pentru mouse cand il misti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate