Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Pot primi bani in cont de PayPal daca nu am CARD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
TrippLex

TrippLex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.08.2007

View PostFifa09, on Dec 15 2008, 21:36, said:

Tripplex, asa cum am aratat si in ultimul mesaj, mie de acum imi arata Receiving Limit per year: 2500 EUR As vrea daca se poate sa te uiti peste acel mesaj si sa inerci sa-mi raspunzi te rog mult.

pentru a scapa de limita asta trebuie sa ai un card adaugat/verificat si sa trimiti prin fax sau sa uploadezi documentele pentru verificarea identitatii(copie C.I ,facturi utilitati)

Edited by TrippLex, 15 December 2008 - 22:20.


#20
Fifa09

Fifa09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.09.2008
Ok, am cam aflat ce ma interesa, va multumesc foarte mult. Ca sa nu lungim degeaba, cred ca ar fi bine sa incheiem aici.

Pt ultima oara, sa vad daca am priceput bine:

Deci asa cum am spus, mai repede de 5 luni nu pot sa fac un card, prin urmare nu pot sa inregistrez vreun card la contul de PayPal.

Dar, sunteti de acord ca POT sa PRIMESC pana la 2.500 EURO pe an in acel cont chiar si fara card ? [asta ma intereaseaza cel mai mult, sa stiu daca se poate treaba asta]
(Restul limitelor nu ma afecteaza asta de mult, caci pana sa fac cardu nu scot nimic, nici nu platesc, nici nu trimit bani cuiva)

Dupa care, dupa ce fac cardu, sa il inregistrez acolo in cont, sa trimit ce trebuie trimis prin fax si sa mi-i scot ?

PS: Inca ceva, la Receiving Limit e doar 2500 pe an, dar pe zi sau pe luna nu e nimic. Deci teoretic pot sa ii primesc pe acestia 2500 chiar si intr-o singura zi, am dreptate? ... desi dupaia nu as mai putea primi nimic.

PS 2: In conditiile in care sa zicem ca primesc 3000 de euro pe an, si io tot nu am card, ce se intampla cu restu de 500 EURO ?


--------------------------------Raspundeti-mi va rog la astea 3 intrebari si gata...v-am lasat in pace--------------------------------

#21
Gaby16

Gaby16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.06.2008

View PostTrippLex, on Dec 15 2008, 18:03, said:

Da, poti primi bani fara card , dar o sa fii limitat, tot ce vei primi peste limita nu vei putea folosi decat daca devii verified
iar limita e destul de mica
eu initial(cont premier apoi business) am avut limita de 100$(fara card) , apoi  500$/zi - 2500$/an (cu card verificat)
apoi nelimitat dupa ID verification cu documente trimise prin fax
acum nu stiu exact care sunt limitele (pentru ROMANIA) , fa-ti un cont premier si o sa ai un link cu View Limits
sau Lift Limits
Am si eu o intrebare. As vrea sa dau comanda de produse electronice in valoare de 4000$ dintr-un magazin online din asia care livreaza spre romania. TrippLex dupa cum am inteles de la tine..adik nu pot comanda decat maxim de 500 $?? Ar fi destul de nashpa!! Mersi!!

#22
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008

View Postandreigherghe, on Dec 15 2008, 14:37, said:

Deci, cu cont premier se poate? (am aceeasi problema si am cont premier)


SI CUM FACI  SA AI CONT PREMIER

#23
Bodan11224

Bodan11224

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.01.2010
Sall am si eu o intrebare ce fel de card trebuie?dak am cont in banca si am card la el pot sa devin veryfied cu el? mss

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate