Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

In ce categorie IT ...

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Salut,

Deoarce in php & stuff .. nu ma pricep , m-am gandit sa intru pe "piata" cu un web-site in html , deci actualizari la 2 zile (in cazul meu) . Insa "excelez" la partea grafica  :lol: . Ce sfaturi imi dati ? In gaming nu am nici o sansa , stiri IT nici atata ....

Trebuie sa ma axez pe ceva cum ar fi de exemplu din categoria masini eu vorbesc despre cele 4x4... intelegi ideea .  :P

Multumesc .

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
din ce motiv vrei să faci site-ul?

#3
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Posti0nutzb, on Dec 12 2008, 22:38, said:

din ce motiv vrei să faci site-ul?
Ma pasioneaza internetul ! Am si destul timp liber . Am un domeniu bunicel . Plus ca site'ul vizual va arata bine (zic eu)...... Am zis actualizare la doua zile pentru ca in alea 2 zile eu lucrez la el

Edited by aWp_viTal, 12 December 2008 - 22:47.


#4
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
fa-ti un website calumea php se poate invata repede daca vrei:) si tot zici ca ai timp liber !;) cauta in nea gugal php ebook sau html ebook

Edited by Dj Kamikaze, 12 December 2008 - 22:53.


#5
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Daca vrei sa faci treaba , te indrum sa folosesti un cms, fie el joomla, wordpress sau drupal, php-fusion....etc...Personal as zice ca Wp e cel mai bun, datorita simplitatii si performantelor seo.

#6
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postlord_ice, on Dec 13 2008, 00:06, said:

Daca vrei sa faci treaba , te indrum sa folosesti un cms, fie el joomla, wordpress sau drupal, php-fusion....etc...Personal as zice ca Wp e cel mai bun, datorita simplitatii si performantelor seo.
De acord cu tine , DAR ... in WP este mai greu cu Template'ul , nu il pot aseza cum vreu eu,edita etc .... dar incerc cu un template frumos , sa vad ce iese .... NOW  ^_^

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

De acord cu tine , DAR ... in WP este mai greu cu Template'ul , nu il pot aseza cum vreu eu,edita etc .... dar incerc cu un template frumos , sa vad ce iese .... NOW happy.gif
Aha... siiiiguuuur....

Mic sfat: văzându-ți vârsta și... preocupările, cred că ar fi bine să renunți.

#8
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Posti0nutzb, on Dec 13 2008, 00:27, said:

Aha... siiiiguuuur....

Mic sfat: văzându-ți vârsta și... preocupările, cred că ar fi bine să renunți.
Da-mi un motiv .  :naughty:

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Da-mi un motiv .
Păi.. principalul motiv este că... tu nu ai un motiv pentru care vrei să faci un site :)
Vrei să faci un site? Ok, fă-l. Nu te apuca să întrebi „ce site să fac?”.
Când faci un site de unul singur, cel mai bun domeniu ce poți să-l ataci este unul care îl cunoști/place foarte bine. Din numele tău pot spune că îți place counter strike iar dintr-un post de-al tău pot spune că-ți plac senzațiile tari (cursele de mașini). Cum primul este arhifumat (totuși, are 11 ani jocul!!!) iar pentru al doilea nu ai vârsta necesară, ce-ți mai rămâne? :)

#10
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Uf doamne..ce ma enerveaza persoanele astea care nu ofera nici o sansa tinerilor care doresc sa invete...pff.Dragule de invatat inveti oriunde si la orice varsta ,vointa sa ai ca restul se obtine foarte usor.De parca tu te-ai nascut invatat :rolleyes:

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Uf doamne..ce ma enerveaza persoanele astea care nu ofera nici o sansa tinerilor care doresc sa invete...pff.Dragule de invatat inveti oriunde si la orice varsta ,vointa sa ai ca restul se obtine foarte usor.De parca tu te-ai nascut invatat
Mda, descurajez tinerii. Acest viitor strălucit al unei țări întunecate.
Și toate de frică să nu îmi fure pâinea (câștigată cu multă trudă și sudoare) de la gură.



//damn, ce artiscit mă exprim :w00t:

#12
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
:lol:  :D

#13
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View PostEphemera, on Dec 13 2008, 00:35, said:

Uf doamne..ce ma enerveaza persoanele astea care nu ofera nici o sansa tinerilor care doresc sa invete...pff.Dragule de invatat inveti oriunde si la orice varsta ,vointa sa ai ca restul se obtine foarte usor.De parca tu te-ai nascut invatat :rolleyes:

:lol: Crede-ma ca e la fel de enervant sa ne "delectezi" cu o serie de truisme. ionutzb are perfecta dreptate , cand vrei sa faci un site si intrebi pe altii despre ce sa fie atunci sfatul logic e sa renunti.

#14
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
ok ok nu zic nu,aveti dreptate cand va referiti la faptul ca acest tanar nu stie exact ce anume vrea...dar fiti mai blanzi oameni buni..nu repeziti omul asa, e mititel ufff si are nevoie de indrumare :OK:

#15
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Nu mai ghicit ...

1- Nu mai joc Counter Strike de ceva timp ... a trecut vremea lui ... pe atunci mi-am facut si contu pe SP , de aici si awp_vital.... cred ca toti baieti au jucat CS o vreme .
2- Ma pasioneaza IT'ul , in general jocurile si grafica,editare foto/video....
3- Am intrebat ... poate poate , un sfat nu strica , mai ales de la cineva de varsta ta (respect)
4- Da , faci ceea ce iti place ceea ce cunosti mai bine .... dar astea's luate de mult timp , nici nu aveam internet pe vremea aia .

Va tin la curent , i0nutzb sper sa iti schimbi parerea

Va rog , reveniti la subiect !

------
Ce parere aveti , daca ma "arunc" in :

1- ale jocurilor ? Pe aria , Patch,Driver,si alte prosti pentru jocurile MARI // Hmmm cam greu , si nu prea atractiv
2- Free Software ... in general cele utile , interesante .... // Sunt alti mai mari .... dar nu toti stiu engleza si renunta a intra pe marile website'uri....
3- Ma gandeam , ca tot sunt foarte multi cu probleme de performanta in jocuri ... sa caut eu pe extern , intern .... mici trucuri pentru un FPS in plus ... ASTA VIDEO , un tutorial video ... // Asta chiar nu exista ... ar merge bine treaba zic eu ... DOAR ca am de instalat/dezinstalat jocuri multe .... plus ca nu prea gasesc material .....

Cel mai bine este sa fac ceva cu tutoriale video pentru nu stiu ce.... pentru ca asta atrage mult mult mai mult decat un tutorial scris ...

Edited by aWp_viTal, 13 December 2008 - 00:48.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
uite, ai putea face un site care să te învețe câți „i” să pui într-un cuvânt :)

#17
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Posti0nutzb, on Dec 13 2008, 01:58, said:

uite, ai putea face un site care să te învețe câți „i” să pui într-un cuvânt :)
... este cam tarziu :blink: , dar ma rog ..... exact asta era motivul pentru care nu ai inteles tu postul meu ....

Va rog , reveniti la subiect !

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci (Că tot am văzut că îți place să folosești ?deci? când nu e nevoie)... Deja ți-am răspuns și eu și 7 la întrebare:

Dacă nu știi ce vrei să faci, renunță înainte de a te apuca. Dacă îți plac mașinile, nu înseamnă că te apuci să și construiești mașini, nu?
Pe lângă asta, modul în care vrei să faci site-ul este cel puțin hilar... Un site HTML în 2009? C'mon... Dacă peste o lună vrei să schimbi designul ce faci? Editezi 543987453 fișiere? Sau dacă vrei să schimbi un link în footer?

Ești bun la design? Arată! Cu siguranță vei găsi ceva de muncă (doar dacă ești bun!).

Nu a deviat nimeni de la subiect, ți-am zis o părere realistă și cineva s-a găsit chiar să mă aprobe. Ce ar trebui să-ți sugereze asta?

edit:

Quote

Nu mai ghicit ...
Uhm... dude... Pe lângă site-ul cu ?i?, fă unul și cu cratime!

Quote

dar ma rog ..... exact asta era motivul pentru care nu ai inteles tu postul meu ....
ăsta e motivul pentru care tu nu vei avea niciodată un site (bun) :)

Edited by i0nutzb, 13 December 2008 - 03:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate