Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Urgent intrebare !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pyttbull2009

pyttbull2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2008
Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. Am luat o masina, un BMW din 84, masina arata destul de bine, totul in regula , in stare de functionare. Am adus-o acasa ( buzau) totul ok. Masina a fost adusa din afara si inscrisa prima data in tara pe fundatie(bihor) in anul 1998.Dupa 5 ani de zile ,respectiv 2003 masina a fost trecuta legal de pe fundatie pe numele unei persoane fizice din aceeasi localitate cu fundatia si cu acelasi numar de inmatriculare. In schimb, pe cartea de identitate la rubrica 2 in dreptul numarului de inmatriculare( care a ramas acelasi ) scrie cu pixul NEREINMATRICULABIL . Mentionez ca in certificatul de inmatriculare apar consemnate ITP - 2004,2006,2008 valabil pana in 2010. Cu deosebit respect poate cineva sa-mi spuna cineva daca voi avea probleme la rar si politie cand o voi inmatricula pe numele meu ? Am facut contract vanzare-cumparare, pe certificatul de inmatriculare scrie data instrainarii si semnata de persoana fizica respectiva. Are asigurare RCA. astept un raspuns urgent . Va multumesc !

#2
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Nu o poti inmatricula pe numele tau!

#3
last

last

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.11.2007
O poti inmatricula pe numele tau, fara probleme.

#4
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Persoana fizica respectiva a scos-o de la financiar?
Cine e trecut proprietar in talon?

#5
pyttbull2009

pyttbull2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2008
persoana fizica este trecuta ca al 2lea proprietar ( primul proprietar fiind fundatia ) ; Este scoasa de la fisc de catre persoana fizica care nu are datorii fiscale.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate