Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Siemens M75, business pentru oameni activi.

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Siemens a dezvaluit identitatea prototipului "Sirius", fiind vorba despre un out-door veritabil, denumit M75.

Modelul va fi prezentat la CeBIT anul acesta, compania promitiand o lansare rapida a acestui model.

Iată și care specificațiile noului model:

• Integrated 1.3-megapixel camera
• Video recording & playback
• RS-MMC slot
• Bluetooth, GPRS Class 10, Push-to-Talk
• 262k colours, TFT, 1.8 inches
• 11 MB memory + MMC
• MP3 & AAC player/ringtones
• IrDA / Bluetooth / USB
• 3D Games (Bluetooth Multiplayer Support)
• Preinstalled games: Stack Attack, Bomberman, Marble Crossing
• Weather Forecast
• Music-Player-Skins
• Photo-Editor
• Music Download-Client
• Instant Messenger

Dupa cum se observa, M75 a preluat toate dotarile lui S65, la care i s-au mai adaugat si altele. Deci, avem de-a face cu un out-door cu dotari bussines si aspect pe masura.

"Sună" bine.  Păcat de forma neatractivă și dimensiunile probabil foarte mari.

Attached Files


Edited by Zvastrici, 09 February 2006 - 02:04.


#2
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Imi plac designurile de la Siemens. Iar meniul este, intr-adevar, excelent, dar M75 asta mi se pare absolut oribil. Face de rusine M55-ul si M65.

#3
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
Nu-mi place telefonul deloc.  :puke:  Dupa press release-ul de la Siemens si Club-Siemens.net designul asta urat  :puke:  vine din faptul ca, telefonul este Shock Protected. Deci trebuie un telefon robust. Se zvonesta ca telefonul e chiar water resistant si nu numai splash-proof. Culoarea presentata este una dintre cele 3 culori cu care va fi disponibil telefonul. Si este denumit (how original) Army Green. Despre celelalte culori vor fi presentate la CeBit.

Alte informatii despre telefoanele care vor fi presentate la CeBit anul aceasta:
- Siemens va lansa un telefon 3G, succesor pentru U15, si sper ca va fi facut de Siemens si nu de Motorola.  :lol:
- Se asteapta un succesor pt. SX1! Se zvoneste ca SX2 va fi lansat la CeBit.   :w00t: Pentru asta nu pot sa dau confirmari pentru ca este numai un zvon. Dar sa speram.
CeBit va incepe pe 10 Martie. Cine merge???  :w00t:

#4
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
S-or prostit astia de la Siemens rau de tot! Cum naiba au putut face un telefon asa gigantic, desi se poate ca telefonul sa fie de fapt mai mic, dar patratos. Daca ar fi water-resistant ar fi ceva fain.
Ar fi fain sa aiba MP3&AAC Player, camera de 1.3 MP, Bluetooth si Radio.

#5
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
și acum câteva poze noi nouțe.

Attached File  m75_03.jpg   43.29K   131 downloadsAttached File  m75_04.jpg   49.49K   156 downloadsAttached File  m75_02.jpg   40.48K   181 downloadshment]Attached File  m75_05.jpg   39.74K   123 downloadsAttached File  m75_06.jpg   48.27K   146 downloads[attachment=2431
:attachment]

Attached Files



#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Damn! Ai de capu meu! :o Am văzut un review pe un site (allsiemens.com) la telefonul ăsta, mai bine zis la rezistența lui! Ce i-au făcut ăștia săracului telefon, nici nu îți vine să crezi! Chiar mă doare să văd telefoane mobile tratate astfel. :confuzzled: Îl aruncă de pământ, îl îngroapă în nisip și în calcă în picioare, îl calcă cu mașina (!!!!), îl aruncă de la etajul 25 (!!!!). :crybaby:

[ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505190035m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505190031m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505190029m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505190033m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505190012m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://allsiemens.com/reviews/image/m75die/0505210001m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta este articolul tradus în engleză atât cât să se înțeleagă cât de cât despre ce e vorba.

http://www.online-tr...2&psubmit2.y=15

Edited by Codename, 23 May 2005 - 02:12.


#7
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
:w00t: Test de test!  :lol: Un Nokia (5210, 5100, 5140) cum ar fi rezistat la un asemenea masacru?

#8
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Incredibil! Se vede ca este de departe cel mai rezistent telefon Siemens M75. Sper ca va avea vanzari bune. Un test de dotari al telefonului a gasit careva?

#9
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

ThEDaMn3d, on May 23 2005, 20:25, said:

Incredibil! Se vede ca este de departe cel mai rezistent telefon Siemens M75. Sper ca va avea vanzari bune. Un test de dotari al telefonului a gasit careva?

Are rezistență, într-adevăr! și poți fi bucuros că e rezistent și la apă. :)

Însă vânzări? :rolleyes: Don't think so. Hai să fim serioși. O să pun imediat niște poze comparative să vedeți cât de mare este telefonul. Bubele nu se opresc aici. În loc să mărească rezoluția la ecran, ei micșorează dimensiunea fizică a acestuia și păstrează rezoluția deja depășită a lui S65, M65 etc (132x176). Apoi are MP3 player ÎNSÃ nu poți pune playerul să meargă în background. și nici calitatea ecranului nu mi se pare mai bună decât la generația 65.

Imediat pun pozele făcute cu M75.

#10
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
O comparaţie între K500i (stânga) şi CX65 (dreapta).

[ http://img215.echo.cx/img215/1130/sek500066qi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apoi M65 (stânga) şi CX65 (dreapta).

[ http://img215.echo.cx/img215/4642/pic29is.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum M75 (stânga) şi M65 (dreapta).

[ http://img15.echo.cx/img15/4817/a050517adasiemensm75rec16n0db.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

M65 era deja mare (vedeţi clar în poze). M75 este şi mai mare (chiar dacă nu cu mult).

Observaţi acum diferenţa la dimensiunea ecranului.
[ http://img196.echo.cx/img196/4053/a050517adasiemensm75rec14n7ws.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Zvastrici, 09 February 2006 - 03:31.


#11
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ok. Continuăm cu pozele făcute cu ajutorul camerei foto de 1,3 MegaPixeli.

Attached File  m75_ext_0.jpg   123.9K   146 downloadsAttached File  m75_ext_2.jpg   195.54K   143 downloadsAttached File  m75_ext_3.jpg   172.34K   111 downloadshment]Attached File  m75_int_4.jpg   115.03K   105 downloadsAttached File  m75_ext_8.jpg   181.72K   113 downloads[attachment=3376
:attachment]Attached File  m75_int_0.jpg   117.19K   87 downloadsAttached File  m75_int_3.jpg   57.38K   76 downloads

Attached Files


Edited by Codename, 23 May 2005 - 21:11.


#12
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Eu m-am jucat putin la EuroGSM azi cu el si mi se pare un telefon OK. Nu-i foarte mare (bine... nici mic nu e) si nici foarte greu. Imaginile pe ecran se vad chiar foarte bine. Loudspeakerul are un volum foarte mare si o calitate buna. In casti nu am avut posibilitate sa testez sunetul. :(

Se misca, in contrast cu CX65 si S65, foarte bine prin meniu. Meniul "Camera" este ca la CX65 + ca poti sa-i setezi moduri de culoare (Normal, Sepia sau Black&White). Din pacate video-ul este limitat la 1:50, dar cred ca se rezolva printr-un patch.

Java-ul se misca mai bine decat la CX65, cam in 10-15 secunde mi-a incarcat un joc.

Softul este matur, nu s-a blocat deloc si a mers foarte bine, cat timp am umblat prin el. Functia HotSwap functioneaza foarte bine.

Am facut si 2 poze cu el pe cardul meu de la 6630. Le pun mai tarziu.

#13
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Iar m-am intors la brunete. Incepand de ieri, M75 sade ca distantier sub masina de spalat.

#14
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Deja au trecut citeva luni de la aparitia acestui mobil in magazine si vinzarile merg atit de bine, incit 1 din 20 de magazine comercializeaza acest model, iar cele care il au in stoc, se pling de vinzari slabe atunci cind vine vorba de "frumosul" out-door M75. Totusi, se mai gasesc idioti care sa-l cumpere, si, sper eu, sa fie din ce in ce mai putini pentru ca eu sa fiu unul dintre cei putinii barbati care sa se bucure de aceasta masinarie...

Design, marime, greutate, all this shit.

Pe linga concluziile finale cu privire la achizitionarea sa, m-am bucurat si ma bucur in continuare in ceea ce priveste aspectul non-comercial al acestui telefon, care imi va da ocazia de a avea un aparat rar, si deci, de a sari femeile pe mine pentru barbatia de care dau dovada prin exclusivitate si design impunator...

Aspectul acestui GSM este total iesit din comun. Este o chestiune care tine de ochii fiecaruia, insa un lucru este cert, arata mult mai bine decat predecesorul M65, care are (avea) un design exagerat de "extrem life style". M75-ul este mai fashion, nu sta rau pe birou la un briefing. Personal, designul il gasesc excelent, dar, atentie, numai atunci cand il tii in mina poti judeca si concluziona asa cum trebuie.

Siemens a lansat acest telefon in 2 variante de culori: verde si negru. Cel verde este chiar respingator, culoarea aceasta este aleasa de un army lover sau ceva pentru ca numai unui cadru militar i-ar sta bine in mina kakiul asta... In schimb cel negru arata chiar bine. N-as fi procurat versiunea kaki sub nici o forma.

Este drept, este un telefon sanatos daca ne uitam in jur, dar il putem ierta, pentru ca este menit sa fie rezistent. Daca mai punem la calcul si faptul ca eu nu-s categoria musca si nici scund, multumesc Siemens.
La greutate surpriza este mare, este chiar usor avind in vedere partile de cauciuc care imbraca carcasa pe partile laterale. Also, sta foarte bine in mina, cauciucul adera excelent. Totusi, sunt probleme la scoaterea sa dintr-un buzunar strimt, pentru ca suprafetele de cauciuc adera bine cam pe orice, inclusiv textile..

Se poate observa ca partea superioara nu este protejata de cauciuc ceea ce reprezinta punctul slab al durabilitatii ca mobil out-door. Trebuie sa specificam faptul ca in prezent, M75 detine pozitia numarul 1 la capitolul out-door, avind in plus fata de concurenti rezistenta marita impotriva lichidelor, respectiv imunitatea la jeturi directe. Aceste calitati nu au cintarit in privinta deciziei mele de a achizitiona acest aparat si, evident, nu am sa il supun unor astfel de traume.

In partea inferioara, unde exista mufa incarcatorului si slotul MMC-ului, Siemens a proiectat un capac cauciucat pe interior si plastifiat pe exterior, exact ca cel care acopera obiectivul foto. Sunt foarte utile si ar trebui sa fie prezente la orice mobil.

La finalul analizarii acestui capitol, trebuie adaugat faptul ca cuvintele "telefon robust" pot fi inlocuite cu un cuvant, o litera si doua cifre: "Siemens M75".

Edit: atasare imagine.


Zvastrici.



Continuarea: data viitoare.

Attached Files


Edited by Zvastrici, 30 November 2005 - 09:41.


#15
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Keypad and shit.

Cunoscatorii si pasionatii telefoniei mobile stiu ca modelele out-door au, pe cita rezistenta la cazaturi, pe atita imprecizie si compromisuri la utilizare. Dumnezeu da, da, da, dar mai si ia. Nu poti avea mobilul perfect oricit ai incerca, exact cum este si cu femeile.

Tastatura frontala este din plastic. In partea laterala avem doua butoane imbracate in cauciuc care se lasa greu apasate. Din fericire, nu au de ce sa fie folosite prea des... "push to talk" si "camera". Primul cade din start iar al doilea il mai am la apasarea joystick-ului in partea stinga. Functia lor nu poate fi schimbata.

Joystick-ul este destul de ingropat, fiind la nivelul butoanelor superioare. Precizia acestuia este foarte buna dar problema este la apasarea sa, lasindu-se greu apasat. Capatul lui este captusit cu un material din cauciuc lucios care adera bine si usureaza la utilizare. Trebuie specificat faptul ca M75 nu este un mobil tocmai potrivit pentru butonari intense si foarte indelungate, deoarece joystick-ul si tastele trebuie apasate mai puternic decit la alte aparate.

Butonul de internet este, in sfirsit, mai discret pozitionat astfel incit foarte rar se poate intimpla sa il apasam accidental, chestiune care se intimpla adesea la alte modele Siemens.

Tastele numerice sint friendly chiar daca par inghesuite. Scrierea unui text este mult mai comoda decit scrierea aceluiasi text cu un Sony Ericsson K700 spre exemplu.

Dupa cum se poate observa in imagine, interfata de folosire a aparatului este puternic luminata, uniformitatea luminii fiind acceptabila.

Overall, in ciuda aparentelor si imaginilor care creaza o impresie gresita, folosirea lui M75 este foarte usoara si precisa insa nu comoda, mai ales cind se intra in prelungiri.

Va scriu un secret: din toate mobilele pe care le-am avut, satisfactia nu a fost nici pe departe comparativ cu cea pe care am avut-o si pe care o am procurind acest gadget. V-am spus, magnet la femei!

Next episode: display-ul!

Attached Files



#16
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
The Display.

Siemens a primit miliarde de critici in privinta ecranelor modelelor color. Incepind de la primul Siemens color, S55, pina la ultima aparitie, S75. Trist este ca display-urile prezentau defecte la majoritatea capitolelor: rezolutie, luminozitate\contrast scazut(a), culori sarace si desene spartane ale iconitelor din meniul principal. Astazi, Siemens a rezolvat majoritatea slabiciunilor enumerate, mai putin unul: rezolutia.

Pixelat sub forma a 132x176, si 256k de culori, display-ul lui M75 afiseaza frumos informatii and shit. In sfirsit avem un contrast sanatos si o luminozitate adevarata! Dupa cum se poate observa, informatiile si submeniurile sunt afisate pe 7 rinduri, ceea ce nu intilnim nici macar la mobile concurente cu rezolutii mult mai mari.  

[ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/menu_main.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/setup_ringtones.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/addressbook_groups.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/setup_ringtones_more.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/extras_images.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/screenshots/games_stackattack_splash.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un alt mare avantaj al acestui display este ca informatiile pot fi vizualizate foarte bine si pe lumina de zi, ceea ce este foarte important pentru un model out-door.

Pentru un mobil lansat in anul 2005, rezolutia lui M75 nu este un motiv de lauda avind in vedere faptul ca majoritatea producatorilor au adoptat de multicel 176x220 in segmenul clasei superioare\business.

Over all, cu ecranul lui M75, display-ul nu mai este veriga slaba a mobilelor Siemens.


Acumulatorul.

Capacitatea sursei de energie a lui M75 este de 750mah. Durata de incarcare de la gol la plin este undeva pe la 2 ore si 30 de minute. Timpul pe care il are la dispozitie utilizatorul pina la urmatoarea incarcare variaza in functie de timpul de convorbire si in special de gadget-urile folosite si de cit de mult si de des sunt folosite. Spre exemplu, la mine: aparatul conectat la Connex, Bucuresti, cu 10-20 de minute de convorbiri pe zi, plus 5-10 minute de utilizare a altor functii pe zi, acumulatorul duce 3 zile. In alte cazuri in care nu prea il folosesc, il incarc odata la 4 zile, in conditiile in care intensitatea luminii este setata pe 50% si screen saver-ul pe "energy saving".
Producatorul, conform traditiei, ne acorda posibilitatea de a seta intensitatea luminii ledurilor, ceea ce ne permite un standby mai bun cu circa 20-30% in cazul in care le potrivim pe 10%. Dar frumusetea display-ului ar fi de neobservat cu aceasta setare, ceea ce este pacat...

Atentie! Joaca prin meniuri, jocuri, smsriasii & co, vor conecta aparatul la priza cel putin zilnic! In schimb, daca se ignora nenumaratele functii si se va folosi precum un 3310, standby-ul creste neasteptat! Siemens a implementat foarte bine softul in acest sens, dar orice gen de folosire a oricarei functii accelereaza ritmul de descarcare mai mult decit la alte mobile, si acestasta latura reprezinta principala slabiciune a acestui device in ceea ce inseamna autonomie acumulator.

Personal, M75-ul meu sta la priza de obicei odata la doua-trei nopti, deci conform nevoilor mele de comunicare si utilizare, nu am probleme cu autonomia acumulatorului. Dar daca as fi fost in continua miscare si l-as fi folosit in regim business, fara indoiala i l-as fi dat lui iubi ca si asa decind il am parca vrea mai mult, si mai mult!

Concluzie: un mobil out-door trebuie sa fie echipat cu cel mai puternic acumulator ever, mobilele out-door trebuie sa fie campionii standby-ului si al timpilor lungi de la o incarcare la alta in regim de folosire business. Siemens M75 dovedeste o latura sensibila in acest sens, aspect care reprezinta marea slabiciune a acestui model, inadmisibil pentru un out-door, fapt pentru care primeste de la mine un 6 cu indulgenta, din maxim 10 posibile.
Dar ce mai conteaza cind magnetul la femei functioneaza din plin, mai ales acum de sarbatori, cind timpul mi-l petrec inside, deci cu inside-ul-door M75, femeile ti se vor alatura garantat! Sa nu va luati M75! "Lasati femeile sa vina la mine!".

Motivul editarii: update info autonomie acumulator.

Edited by Zvastrici, 09 February 2006 - 18:20.


#17
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Mp3 playerul.

Impatimitii si totodata cunoscatorii marcii Siemens cunosc faptul ca seria 75 a adus imbunatatiri nesemnificative comparativ cu seria 65, contradictoriu avind in vedere upgradeul de la seria 55 la seria 65. "Marea" schimbare a fost mp3 playerul. At last, Siemens a introdus aceasta functie, ceea ce trebuia facut de la bun inceput la S65.

Pentru ca este un Siemens si pentru ca merita investitii suplimentare, i-am dat in folosinta un mmc de 256mb si un cablu de date pentru a fi la zi cu updateul. Alegerea corecta a tipului de cablu a fost facuta cu ajutorul lui Speedo care a fost de ajutor si caruia ii voi pasa probabil o femeie din cele pe care le am decind detin acest M75. Este important de stiut ca pentru a putea face update de soft este nevoie numai de cablu original Siemens, si anume modelul serial DCA 500 si modelul usb DCA 510, atit!

Din momentul in care i-am introdus mmc-ul nou, am inceput sa folosesc mp3 playerul. Concluzia finala: dezamagit. Marile minusuri: nu poate fi rulat in background, se opreste automat dupa un apel efectuat, fisierele nu pot fi "derulate".

Calitatea sunetului din casti este foarte buna insa decibelii sunt mici, ceea ce este pacat, tare pacat avind in vedere acel sunet atit de clar... Ca grad de comparatie, pentru o idee mai clara, puterea volumului din casti ajunge la acelasi nivel precum cea de la Nokia 6230.

Partea cea mai proasta in legatura cu acest gadget, este legata de situatia in care asculti muzica si iti intra un apel. Dupa ce se incheie apelul, mp3 playerul se opreste pur si simplu. Nu continua sa ruleze fisierele dupa incheierea apelului, nici macar nu se comuta in mod automat pe pauza, ceea ce este frustrant atunci cind rulam fisiere mari. Sper totusi ca la urmatoarele versiuni de soft sa se imbunatateasca acest aspect.

Dotarile acestui aparat, softul flexibil care iti permite multiple optiuni, click and go, chestii ultrainteligente si extrem de ingenioase, toate aceste aspecte reprezinta una dintre calitatile mobilelor Siemens, dar mp3 playerul este spartan. First, nu poate fi rulat in background, respectiv nu poti face altceva cu aparatul in timp ce asculti muzica, optiunile sunt putine, respectiv: playlist, repeat, shuffle, left channel, right channel. Este drept, majoritatea mobilelor din ziua de astazi nu ofera mai multe optiuni in acest sens, dar acesta este Siemens, pretentiile sunt la alt nivel.

[ http://www.club-siemens.net/reviews/mobiles/m75/mp3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cine asculta cu orele mp3-uri la M75 sa aiba incarcatorul aproape, aceasta functie fiind un consumator insemnat, plus faptul ca screensaverul nu intra in functiune atunci cind ascultam muzica.

Overall, acest mobil este plin de calitati, minusurile-i sunt putine, o alta calitate fiind redarea fisierelor audio in difuzorul integrat. Este power, suna precum arata, atrage priviri, oameni-s mirati, CE suna atit de tare? Ca grad de comparatie, muzica suna in difuzorul intregrat mai tare decit Nokia 6230 cu aproximativ 20-30% si usor mai calitativ.


Va urma.

#18
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Ma surprinde totusi ca siemens, care au fost pionieri la capitolul mp3 player, din spusele lui zvastrici, nu au progresat aproape de loc la acest capitol. Functia de autoresume mi se pare de bun simt la un telefon cu de mp3 player.
Sunt curios daca rezistenta 'incredibila' (din prezentare cel putin) este pe bune, sau il copiaza pe mai vechiul me45 care la o cazatura de <1m dadea sim error!

PS Designul are o mare bila alba de la mine

Edited by sepguy, 09 February 2006 - 02:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate