Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

LIGHT CHANNEL--UN NOU CANAL TV ROMANESC IN TESTE

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Am primit recent un info de la un prieten de pe net care are posibilitatea de a receptiona banda C ca s-a lansat un nou canal tv Romanesc despre care nu s-a auzit nimic la noi si anume Light Channel


Intelsat 901  @ 18° vest
3793 L 2828 1/2
SID 3 / PMT 258 / V 514 / A 770 / PCR 514

WEB: http://lightchannelt...O/romana-18.htm

  Interesanta alegere ca au optat pt banda C , ceva inedit in randul canalelor romanesti.Momentan este in teste!

Rog pe RZ si King Of Sat sa confirme receptia acestui canal tv de nisa

Attached Files



#2
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
alt canal religios! avem totusi 4 televiziuni religioase, dar nu strica si a 5-a.

Edited by donmarinica, 05 December 2008 - 22:45.


#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Se receptioneaza insa semnalul este destul de slab si nu este vazut decat dupa scanarea manuala a pidurilor... clar nu este destinat posesorilor individuali de antene mici

Attached Files


Edited by rz, 06 December 2008 - 22:33.


#4
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
RZ ma bucur ca ai reusit sa receptionezi Light Channel si am o intrebare: l-ai prins cu antena de 2,2 sau cu aia mai mica?!

Sper ca la anul sa ma apuc si eu de banda c si tot ce tine de ea! Motivul principal e ca semnalul de pe anumiti sateliti din banda c este mai bun aici in nordul tarii .Mi-am dat seama dupa testele facute de un pasionat care sta la cca 10 km mai la nord de mine adica in Ucraina :)

#5
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Se mai știe ceva de canalul acesta? Pe internet am găsit că emite în mai multe limbi (bulgară germană, cehă, italiană), dar in limba română nu mai există. Apare un Light Channel Transilvania, cu emisie in limba maghiară, cu extensie .hu la site.

#6
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 03.01.2019
S-a închis de mult în România.
Oricum era un Speranța TV mai mic... nu aveai ce să vezi pe acel canal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate