Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Mai pot face ceva

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Salut am cumparat o masina din germania ea a fost venita in tara cu nr de neamt deci inscrisa in germania (cand am luato nu mia spus lucrul acesta dar m-am interesat) dupa un timp a fost radiata facut brif mare mic factura si luat nr de zoll(mi-a spus ca de abia e intrata in tara)lam crezut pana m-am interesat si am vazut ca era demult in tara cu nr de germania.acum vine partea naspa am facut toate actele sa iau nr rosii , m-am dus la ghiseu si ma intreaba politistul ca a vazut ca au mai fost luate nr rosii odata pe numele la o doamna dar faza e ca au fost luate inainte de radiere.eu nu mai pot lua nr pt ca nu stiu cine e persoana respectiva si politistul mia zis sa ii arat un contract de vanzare cumparare cum ca de la doamna aia a ajuns masina la mine.in brif e trecut un X care i-a vanduto lui Y si Y mi-a vanduto mie.de doamna aceea nu e specificat nicaieri.CUM FAC? sa o inscriu pe bulgaria merge ? ca ma gandesc daca dau de doamna aceea, ce contract fac cu ea.ca si cum ea iar fi dat masina lui X care e trecut in brif si apoi restu pana ajunge la mine le am contractele.NU MAI INTELEG NIMIC :(

Edited by 5inci, 03 December 2008 - 12:33.


#2
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
nu stiu ce tine militianu' ala,tu trebuie sa ai contractele de vanzare cu persoanele din acte.
daca in acte masina este a lui X,si acesta a vandut-o catre Y,iar acesta nu s-a trecut in acte,ci ti-a vandut-o tie,tu trebuie sa ai si contractul de vanzare dintre X si Y,sa arati cum a ajuns masina in posesia ta.

#3
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
pai militianul ala a vazut cand am fost sa iau nr rosii ca au mai fost luate de o persoana ce nu figureaza pe nici un contract nici macar in brif au fost luate inainte de a face brifurile deci lea luat pe actele vechi cand era masina inscrisa pe germania

am fost la politie il aduc pe cel ce mia vandut masina in instanta ,  va fi cercetat de politie pentru ca actul de vanzare dintre cel de pe brif si el este facut doar in prezenta lui fara cel de pe brif apoi va fi bagata si persoana care a facut actul de vanzare cumparare fara persoana din brif si etc.cel de mia vandut masina este un samsar.

#4
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
pai bine,dar cum a luat femeia aia nr rosii daca nu era trecuta nicaieri in acte?
chiar am luat si eu nr rosii,si aveam nevoie de cv pe numele meu.altfel,in ce calitate,daca nu esti proprietar
sa incerci in instanta...nu stiu ca sa spun
daca incerci sa-l inscrii in alt judet,trebuie sa ai tu o ruda ceva care sta in alt judet.
fa alt cv,catre acea persoana,sa vezi,poate merge

#5
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
pana la urma s-a rezolvat

#6
last

last

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.11.2007
Era bine sa ne spui si noua cum ai rezolvat. Poate era folositor altcuiva, ce va fi intr-o situatie similara.

#7
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Continui postul pt "last" pt a nu face si altii greseli. Am crezut ca se poate rezolva pe o cale amiabila dar tot cei care au avut masina au sarit de c*r in sus. cel ce e trecut in brif nu are act de vanzare cumparare cu persoana dinainte tot din romania care a avut nr rosii, am sa depun plangere si am sa continui or sa se traga unul pe altu la fund.Sunt persoane care nici nu au fost cand sau facut actele sau facut fara prezenta lor . o sa merg mai departe si vor ajunge toti sa aibe probleme , pe mine  nu ma mai intereseaza sa o inscriu sa imi iau banii inapoi atat pe masina cat si timpul meu si cati bani am bagat in ea si daune morale.luni ma duc la politie apoi la parchet voi angaja un avocat am sa va anunt ce se va intampla.Aveti grija toti cu samsarii ca poate ajungeti ca mine cel mai bine cand cumperi masina chiar daca are nr de tzol valabile sa te duci cu propietarul sa ii pui nr rosii.

Edited by 5inci, 06 December 2008 - 13:32.


#8
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Daca ma duc la ghiseu pt nr rosii si o sa imii zica ca apare acolo ca a mai luat cineva , pot sa ii spun ca doamna de apare acolo a vandut masina in germania si a luato cel de pe brif ?ca am si factura ca si cum cel de pe brif a luato din parc. In brif scrie nr propietarilor anteriori 5 deci cei ce au fost pana acum ma gandesc ca au fost anulati sau cum ?Ca cine a luat nr rosii a luat inainte de a se face briful asta de il am eu si de am contract de la cel de pe brif pana la mine.Mie cand mia zis politistul acela ca imi lipseste un contract eu cred ca nu sa uitat la data sa vada cand a fost facut briful si cand au fost luate nr rosii.Daca a inteles careva sa imi zica si mie daca e corect cum am zis eu

Edited by 5inci, 13 December 2008 - 10:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate