Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 

Rezultate alegeri

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
827 răspunsuri în acest subiect

#775
Run4YourLife

Run4YourLife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 114
  • Înscris: 05.11.2008

 dual, on Dec 2 2008, 09:27, said:

ma lasi cu aceste baliverne.
romani chiar ereau prieteni cu araboi. ca sa te convingi vorbeste cu vreun araboi de a facut faculta in romania.
In schimb, desteptu asta a reusit, daca nu, cu siguranta va reusi, sa atraga ura arabetilor asupra noastra. Dobitoc, si dobitoci cine-l vor mai vota.
Ma nene, ai fost in irak, ti-ai facut treaba precum alte state, acum vâja acasa, nu sta ca bou sa vina arabi si sa-ti arunce cladirile de prin romania in aer. Gata, spectacolul din Irak s-a terminat, ce pi7da mamei lui mai cautam acolo ?
Parca il si vad iara cum o sa planga pe aeroport ca bou langa parinti unui militar mort in irak. Si sa vezi atunci ce-i decoreaza pe parintii mortului cu toate stemele romaniei.
Misto, ce si-a batut joc mosulica de el, ieri cand i-a refuzat medalia. ACEIA SUNT OAMENI DEMNI, nu rahaturile astea de ne conduc.
Oricum arabii nu te suporta pt ca esti crestin. S-au facut niste afaceri bune, dar de aici si pana la prietenie e cale lunga. Faptul ca niste studenti arabi s-au simtit bine in Romania este irelevant, cred ca orice om intreg la minte isi da seama de asta.

#776
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.511
  • Înscris: 03.07.2007

 tomaso, on Dec 2 2008, 09:46, said:

Duale, vezi că intri în sevraj, my friend !  :D
Irakienii ne solicită prezența acolo, iar noi avem tot interesul ( economic, politic, geostrategic ) să îi ajutăm.
Nu suntem o armată de ocupație în Irak, în cazul că nu te-au prins până acum.

ma cum ai rasarit din neant !!! parca esti ca-n star trek. mai ceva ca klingonienii aia de stau ascunsi pe orbita.
cat priveste partea cu "armata de ocupatie" parerea mea este ca ar trebui sa le spui acest lucru celor ce o sa-si numere morti la o eventuala incursiune araba prin romania - de asta gen india, anglia, spania.


 Run4YourLife, on Dec 2 2008, 09:51, said:

Oricum arabii nu te suporta pt ca esti crestin. S-au facut niste afaceri bune, dar de aici si pana la prietenie e cale lunga. Faptul ca niste studenti arabi s-au simtit bine in Romania este irelevant, cred ca orice om intreg la minte isi da seama de asta.

da ma dar n-ar avea nimic cu tine.
au ei pe alti inainte.

#777
lucifer00

lucifer00

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 05.06.2008

 hobbysat, on Dec 1 2008, 21:25, said:

Primul ministru va fi de la PDL. Pariu.
Si PDL va guverna singur, ca ultima solutie.


Se vehiculeaza ca l-ar pune pe Vasile Blaga.

QUOTE (dual @ Dec 2 2008, 09:08)
Fara cuvinte.
Traian Băsescu: Ne menținem activitatea în Irak și Afganistan până în 2011.
Nu am mers sa votez PDL, pentru ca nu vreau ca copii mei sa patesca ce au patit cei de la hotelurile de prin India, ce au patit spaniolii, ce au patit englezi.
Nu am mers sa votez pdl-ul fiindca nu vreau scut antiracheta american, ca in felul acesta sa fiu tinta declarata a rusilor si a altor state.
Tocmai de aceea voi merge la anu sa-i spun pa acestui .......

Bai lasa-ma unde te crezi mai. O fi Romania o amenintare, vai de curul nostru. avem paianjeni la cur de foame si tu ma iei cu tinte armate si teroristi.

Daca tot vin le-as desena o harta cu cateva obiective din Bucuresti poate se mai aeriste un pic.

Eu ti-as sugera sa te rogi sa ne atace ca astfel vom fi si noi bagati in seama si pansati de Americani.

Astea nu sunt motive pentru a da jos cu baselu'

Sunt destule motive pentru care sa dai cu el de pamant da-l in ma-sa de gaozar, dar cele de mai sus mi se par penibile sincer.

Poate gresesc dar nu vad ca amenintam pe careva.

#778
Pierde_verile

Pierde_verile

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.870
  • Înscris: 10.07.2008

 dual, on Dec 2 2008, 09:08, said:

Fara cuvinte.
Traian Băsescu: Ne menținem activitatea în Irak și Afganistan până în 2011.
Noi, romanii, neam de viteji, vom ramane cu armata-n Irak chiar si dupa ce pleaca americanii.
E extraordinar.
Tocmai din cauza acestui om nu am mers sa votez PDL-ul.
Tocmai pentru slugarnicia lui fata de politica celui ce pleaca acum de la casa alba. A celui ce a transformat pamantul intrun infern. Nu am mers sa votez PDL, pentru ca nu vreau ca copii mei sa patesca ce au patit cei de la hotelurile de prin India, ce au patit spaniolii, ce au patit englezi.
Nu am mers sa votez pdl-ul fiindca nu vreau scut antiracheta american, ca in felul acesta sa fiu tinta declarata a rusilor si a altor state.
Tocmai de aceea voi merge la anu sa-i spun pa acestui .......
E un târg asimetric. "Voi americanii să nu uitați de noi în relațiile cu rușii, că uitați și noi, fiind în prima line facem cât putem". Duale, mergem împreună la război să vedem care omoară mai mulți ruși ortodocși?

#779
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.511
  • Înscris: 03.07.2007

 Pierde_verile, on Dec 2 2008, 10:09, said:

E un târg asimetric. "Voi americanii să nu uitați de noi în relațiile cu rușii, că uitați și noi, fiind în prima line facem cât putem". Duale, mergem împreună la război să vedem care omoară mai mulți ruși ortodocși?

sper doar sa-ntelegi un lucru: lumea aceasta nu se-mparte in buni si rai, in proamericani si prorusi.
se chinuie uni sa dea impresia asta, ca sa aiba controlul.

#780
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 802
  • Înscris: 26.11.2008
Se pare ca avem rezultatele finale:

BEC: PSD și PC, pe locul întâi la alegerile parlamentare

Quote

Biroul Electoral Central a anunțat că potrivit datelor centralizate din toate secțiile de votare, PSD+PC se situează pe primul loc, cu 33,09% la Camera Deputaților și 34,16% la Senat.
PD-L a obținut la Camera Deputaților 32,36%, iar la Senat 33,57%.
PNL se situează pe locul al treila cu 18,57% la Camera Deputaților și 18,74% la Senat.
UDMR a obținut 6,17% din voturi la Camera Deputaților și 6,39% la Senat.
Celelalte formațiuni politice s-au situat sub pragul electoral de 5%.


#781
Pierde_verile

Pierde_verile

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.870
  • Înscris: 10.07.2008

 eps, on Dec 2 2008, 10:18, said:

Săî vedem cum e la număr de deputați și la număr de senatori.

#782
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.679
  • Înscris: 09.11.2006

 tomaso, on Dec 2 2008, 09:46, said:

Duale, vezi că intri în sevraj, my friend !  :D

Irakienii ne solicită prezența acolo, iar noi avem tot interesul ( economic, politic, geostrategic ) să îi ajutăm.
Nu suntem o armată de ocupație în Irak, în cazul că nu te-au prins până acum.

Asta e buna de tot.  :D
Irakienii astia ne roaga pe noi si pe americani sa stam acolo si sa le facem ordine in tara si sa le secatuim rezervele de petrol. In spiritul democratiei occidentale. De asta stau toti americanii cu vesta antiglont pe ei si se deplaseaza numai in vehicule blindate, de frica "dragostei" pe care le-o poarta irakienii.  ;)  Vorba pedeleilor: "Ei cu ei, noi cu voi", aka"Daca voi nu ne vreti, noi va vrem" (e vorba numai de petrol).

#783
ilie.

ilie.

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 336
  • Înscris: 05.07.2007
acum am ajuns acasa de la alba-iulia. nu am putut vota si habar n-am ce scoruri sunt.  spunea cineva pe tren ca  psd-ul a dat lovitura. daca e asa, atunci cei de la sate au votat psd-ul lui iliescu (doar le-a dat pamant ; si pensie sustin unii), iar cei de la oras nu s-au dus la vot. noroc cu cei din sate, altfel ajungeau ungurii sa ne conduca.
si inca ceva: pt cei care nu s-au prezentat la vot, desi aveau posibilitatea dar n-au vrut, voi astia "ciocu' mic"-vorba la proasta aia- si va meritati soarta cu varf si indesat.
un individ care nu voteaza in conditiile prezentate mai sus, poate fi etichetat ca lipsit de patriotism ?

#784
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.985
  • Înscris: 04.03.2007

 Domnu_Gadea, on Dec 2 2008, 00:31, said:

Tu confunzi foarte tare stânga cu EXTREMA STÂNGĂ.

Mai informează-te și după aia postează.

stiu bine ce vorbesc, nu te agita.
a lua de la 'bogati' pt a da la 'saraci' se practica in mai toate tarile 'democratice'.  :confuzzled:  ;) vezi danemarca ori, mai domestic, masurile electorale romanesti.

#785
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.336
  • Înscris: 01.12.2005

 ilie., on Dec 2 2008, 11:33, said:

un individ care nu voteaza in conditiile prezentate mai sus, poate fi etichetat ca lipsit de patriotism ?
patriotism = Sentiment de dragoste și devotament fată de patrie și de popor,
Ce treaba are patriotismul cu faptul ca am avut de ales intre 2 fosti securisti si 2 toante si nu m-am dus la vot ?

#786
anton_marcel

anton_marcel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 09.11.2008

 Pierde_verile, on Dec 2 2008, 10:19, said:

Săî vedem cum e la număr de deputați și la număr de senatori.


IDEM.

 lucifer00, on Dec 2 2008, 10:04, said:

Se vehiculeaza ca l-ar pune pe Vasile Blaga.

QUOTE (dual @ Dec 2 2008, 09:08)
Fara cuvinte.
Traian Băsescu: Ne menținem activitatea în Irak și Afganistan până în 2011.
Nu am mers sa votez PDL, pentru ca nu vreau ca copii mei sa patesca ce au patit cei de la hotelurile de prin India, ce au patit spaniolii, ce au patit englezi.
Nu am mers sa votez pdl-ul fiindca nu vreau scut antiracheta american, ca in felul acesta sa fiu tinta declarata a rusilor si a altor state.
Tocmai de aceea voi merge la anu sa-i spun pa acestui .......

Bai lasa-ma unde te crezi mai. O fi Romania o amenintare, vai de curul nostru. avem paianjeni la cur de foame si tu ma iei cu tinte armate si teroristi.

Daca tot vin le-as desena o harta cu cateva obiective din Bucuresti poate se mai aeriste un pic.

Eu ti-as sugera sa te rogi sa ne atace ca astfel vom fi si noi bagati in seama si pansati de Americani.

Astea nu sunt motive pentru a da jos cu baselu'

Sunt destule motive pentru care sa dai cu el de pamant da-l in ma-sa de gaozar, dar cele de mai sus mi se par penibile sincer.

Poate gresesc dar nu vad ca amenintam pe careva.

Nici un partid, nu va guvera singur.

#787
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.985
  • Înscris: 04.03.2007

 ilie., on Dec 2 2008, 11:33, said:

acum am ajuns acasa de la alba-iulia. nu am putut vota si habar n-am ce scoruri sunt.  spunea cineva pe tren ca  psd-ul a dat lovitura. daca e asa, atunci cei de la sate au votat psd-ul lui iliescu (doar le-a dat pamant ; si pensie sustin unii), iar cei de la oras nu s-au dus la vot. noroc cu cei din sate, altfel ajungeau ungurii sa ne conduca.
si inca ceva: pt cei care nu s-au prezentat la vot, desi aveau posibilitatea dar n-au vrut, voi astia "ciocu' mic"-vorba la proasta aia- si va meritati soarta cu varf si indesat.
un individ care nu voteaza in conditiile prezentate mai sus, poate fi etichetat ca lipsit de patriotism ?

altu care n-are ce face.  -_-
el si dragostea de tara. ce va loveste pe voi strechea o data la 4 ani sa va afisati patimas, si  in rest, fiecare pt el.
din astia ca tine sunt cu miile.

#788
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.889
  • Înscris: 08.10.2006
Base o sa le arate pesedeilor ca unu si cu unu nu fac doi in cazul asta! O sa vedeti! Va refuza categoric orice guveranare de stanga si va impune un premier de dreapta, ori pe Stolojan ori pe Mugur Isarescu in cauzl in care parlamentul il va respinge pe cel dintai. O sa le zica: "sorry baieti da' n-avem ce negocia, da' uite va dau si voua 2-3 ministere (cel mai probabil alea care au fost vaduvite de buget cu 2 saptamani in urma): transporturile si invatamantul si gata". Isi cunoaste interesul pentru campania de la prezidentiale de la anul  si stie ca daca nu-i va sprijini pe PD-L acestia ii vor raspunde cu aceeasi moneda in campanie, si atunci isi risca scaunul.
Fiti siguri ca atunci cand a aparut la televizor sa ne reaminteasca ce spune Constitutia el deja luase o hotarare, indiferent de ce partid ar fi iesit in fata la alegeri. E un tip incapatanat, un presedinte-jucator asa cum a promis, si nici de aceasta data nu se va dezminti. Nu va evita sa se razbune pe pesedei pentru ce i-au facut cu suspendarea anul trecut. Poate daca si-ar fi vazut si aia de treaba atunci, ar fi prins astazi postul de prim-ministru, insa asa, cu Basescu nu le mai merge.

Editat de duculeana, 02 decembrie 2008 - 12:04.


#789
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.969
  • Înscris: 09.07.2008

 irinuca8082, on Dec 2 2008, 11:54, said:

stiu bine ce vorbesc, nu te agita.
a lua de la 'bogati' pt a da la 'saraci' se practica in mai toate tarile 'democratice'.  :confuzzled:  ;) vezi danemarca ori, mai domestic, masurile electorale romanesti.


bai, terminati cu exemplele astea, danemarca, suedia,etc

acolo ca sa fumezi platesti de te rupi, taxele chiar ajung la stat, nu la smekerii de la putere.

la noi nici macar  70% din taxele care ar trebui sa se colecteze nu se iau, basca economia subterana care a ajuns la o treime din PIB.

aia nu au sute de mii de pensionati la 45-50 de ani, de "boala", sau alte categorii de paraziti cum sunt la noi, gen minerii si alti sindicalisti

#790
lucifer00

lucifer00

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 05.06.2008

 irinuca8082, on Dec 2 2008, 12:03, said:

altu care n-are ce face.  -_-
el si dragostea de tara. ce va loveste pe voi strechea o data la 4 ani sa va afisati patimas, si  in rest, fiecare pt el.
din astia ca tine sunt cu miile.


Ce treaba are patriotismul cu datoria de cetatean???

Si nu va mai aud de patriotism. Cum naiba se intampla ca numai pe 1 Dec sunteti patrioti in rest va bagati picioarele in ea de tara. Sincer aveti toata motivele, dar sa nu va mai aud ca sunteti patrioti. Pana la urma interesul fiecaruia e sa ii fie lui bine, restu da-i gura ma-si cu tara lor cu tot.

#791
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
Deci sa inteleg ca in urmatorii 4 ani vor fi la conducere 3 partide de comunisti si unul de unguri.
Ca si pana acum adica.
Mirific.

#792
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.455
  • Înscris: 22.06.2007

 lucifer00, on Dec 2 2008, 13:18, said:

Ce treaba are patriotismul cu datoria de cetatean???
datoria de cetatean e sa contribui cu 3 miliarde de euro pe an (doar dobanzi!) la datoria externa a romaniei + sa mai dai 500 lei din buzunar pe an sa sponsorizezi ue ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate