Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Rezultate alegeri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
827 replies to this topic

#73
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
si cand va spuneam de pensionari, sareati toti ca muscati de dos.  :closedeyes:
sa le mai suflati in fund si de acum inainte.

#74
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
vom realiza dupa alegeri ce inseamna grozavia asta. Cu psd-ul incercand sa faca guvernul.. 2 ani de melanj pnl-psd sunt nimic fata de 4 ani in care psd-ul va fi tartorul ...

#75
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View Postsorin520, on Nov 30 2008, 16:50, said:

Pariu ...ca Stolo o sa fie prim?

Poate, dar nu ar fi o idee stralucita.

Eu as da guvernul pe mana PSD - pentru ca, ajutati si de aceasta criza, sa-si rupa definitiv si iremediabil gatul.

Asa ar fi ideal.

Dar practic, te gandesti ca daca psd dispare, Fanariotul, de exemplu, ramane. Si dupa aceea iti va fi din nou greu  sa-l dibuiesti. Cine stie pe unde se mai ascunde si roade din interior o formatiune care, poate, are cele mai bune intentii.

Si sunt multi din astia care stiu sa faca praf orice. Asa ca, mai bine raman concentrati, si au si un nume - PSD.

#76
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Posthobbysat, on Nov 30 2008, 16:57, said:

Poate, dar nu ar fi o idee stralucita.

Eu as da guvernul pe mana PSD - pentru ca, ajutati si de aceasta criza, sa-si rupa definitiv si iremediabil gatul.

Asa ar fi ideal.

Dar practic, te gandesti ca daca psd dispare, Fanariotul, de exemplu, ramane. Si dupa aceea iti va fi din nou greu  sa-l dibuiesti. Cine stie pe unde se mai ascunde si roade din interior o formatiune care, poate, are cele mai bune intentii.

Si sunt multi din astia care stiu sa faca praf orice. Asa ca, mai bine raman concentrati, si au si un nume - PSD.



Ca individ care traieste pe picioarele lui,sunt de acord cu tine
Tot nu aveam motiv sa cer azil politic

#77
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008
Corect! Daca avem guvern psd... cresc sansele lui Basel sa fie ales presedinte si anul viitor.

Sa joace in opozitie, sa de dea victima, sa mai traga o bazaiala, etc

#78
alopia

alopia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 07.10.2007

View Posthobbysat, on Nov 30 2008, 16:57, said:

Dar practic, te gandesti ca daca psd dispare, Fanariotul, de exemplu, ramane. Si dupa aceea iti va fi din nou greu  sa-l dibuiesti. Cine stie pe unde se mai ascunde si roade din interior o formatiune care, poate, are cele mai bune intentii.

Exact. Si daca mai adaug cite nume de indivizi mi-au trecut pe la ureche care au sustinut financiar cite 2 sau 3 partide concomitent (again) PSD/PD/PNL e de ajuns ca sa-mi dau seama ca indiferent cine iese sforile tot aia le trag. Mila mie insa de aia care chiar mai cred in bazaconiile cu curatenia.

Sau se practica lupta economica transpusa pe plan politic. X care are firma cu Y care are firma se bat la greu pe o localitate. E ca la loto unul mizeaza pe partidul Q altul pe partidul Z. Rezultatul e ca indiferent care iese localitatea aia o sa aiba un vampir care a bagat bani la greu si o sa trebuiasca sa-i scoata dupa alegeri. Dar astia mi se par mai normali, diabolici sunt aia care cotizeaza la 2 partide in paralel...  :lol:

Edited by alopia, 30 November 2008 - 17:10.


#79
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
pnl si-o merita in stil mare. ce siguri erau pe ei ca or sa sada in victoria si in viitorii 4 ani; si ce griji isi faceau ca majorarea salariilor din invatamant nu e sustenabila. au pierdut 400 de mii de voturi, venite de la 400 de mii de intelectuali.
insa au 4 ani de vacanta la dispozitie, sa poata rumega linistiti.

Edited by irinuca8082, 30 November 2008 - 17:08.


#80
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aici ai dreptate. foarte multi din invatamant au zis ca nu mai voteaza pnl pentru magaria asta. :(

#81
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005

View Postirinuca8082, on Nov 30 2008, 17:07, said:

pnl si-o merita in stil mare. ce siguri erau pe ei ca or sa sada in victoria si in viitorii 4 ani; si ce griji isi faceau ca majorarea salariilor din invatamant nu e sustenabila. au pierdut 400 de mii de voturi, venite de la 400 de mii de intelectuali.
insa au 4 ani de vacanta la dispozitie, sa poata rumega linistiti.


Sa intelec din rezultate ca toti acesti 400.000 de "intelectuali" s-au dus la psd?

Edited by mihaibo, 30 November 2008 - 17:15.


#82
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postmihaibo, on Nov 30 2008, 17:13, said:

Sa intelec din rezultate ca toti acesti 400.000 s-au dus la psd?

nope. cel mai probabil, nu au mai iesit la vot sau se carabanesc de pe aceste meleaguri.  au fost dezamagiti de-o tara care (unica, de astfel), investeste mai mult in pensionari, closti, pomeni.

#83
alopia

alopia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 07.10.2007

View Postmihaibo, on Nov 30 2008, 17:14, said:

Sa intelec din rezultate ca toti acesti 400.000 de "intelectuali" s-au dus la psd?


mihaibo eu cred ca s-au intors la psd multi dezamagiti de show-ul cu coruptia. Acum vreo 4 ani de exemplu eu unul puneam botul si mi se accelera pulsul la gindul ca PD-ul o sa schimbe Romania. Am fost dispus chiar sa uit de slabiciunile lor, de lipsa unei doctrine politice clare etc. Asta pina am inceput sa vad fosti PSD-isti patati emigrati la PD sau noi mafioti cladindu-si afacerile pe contracte de interes public date de PD.

Eu zic ca problema e ca multi nu mai cred in basmele cu eradicarea coruptiei, PD-ul fiind al nustiu citelea partid care a esuat lamentabil in aceasta treaba iar tot sprijinul popular al PDL-ului vine din aceast slogan: "Eradicarea coruptiei"!

Edited by alopia, 30 November 2008 - 17:22.


#84
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Posthobbysat, on Nov 30 2008, 16:57, said:

Eu as da guvernul pe mana PSD - pentru ca, ajutati si de aceasta criza, sa-si rupa definitiv si iremediabil gatul.

Asa ar fi ideal.

Dar practic, te gandesti ca daca psd dispare, Fanariotul, de exemplu, ramane. Si dupa aceea iti va fi din nou greu  sa-l dibuiesti. Cine stie pe unde se mai ascunde si roade din interior o formatiune care, poate, are cele mai bune intentii.
Asta cu PSD-ul care isi rupe gatul definitiv parca am tot auzit-o din 2005 incoace; s-a luptat Baselu cu PSD-ul atat de bine incat mai are putin si merge sa dea cu subsemnatul.  :D

"O formatiune care are cele mai bune intentii" este o tampenie scoase din basme.  :lol:

Numai hominizii de peluza se ascund dupa vorbe mari si isi freaca manutele fericiti cand mai dau un tun, o bordura, o energie ieftina, sau cand isi schimba Nutzi poseta model 2007, cu una new entry.  :D

Dealtfel, astia care stati cu coruptia in gura uitati ca nu statul se corupe pe elinsusi, ci investitorii privati corup statul. :rolleyes:

Dupa care investitorii suparati ca n-au putut sa fure ei, fac o plangere penala impotriva primilor, si io-te coruptia lui Baselu. :P

#85
mihaibo

mihaibo

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,203
  • Înscris: 12.07.2005

View Postalopia, on Nov 30 2008, 17:19, said:

mihaibo eu cred ca s-au intors la psd multi dezamagiti de show-ul cu coruptia. Acum vreo 4 ani de exemplu eu unul puneam botul si mi se accelera pulsul la gindul ca PD-ul o sa schimbe romania. Asta pina am inceput sa vad fosti PSD-isti patati emigrati la PD sau noi mafioti cladindu-si afacerile pe contracte de interes public date de PD.

Eu zic ca problema e ca nimeni nu mai crede in basmele cu eradicarea coruptiei, PD-ul fiind al nustiu citelea partid care a esuat lamentabil in aceasta treaba!


Crezi ca pd-l a avut o intentie cat de mica sa starpeasca coruptia?

#86
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008

View Postfanariotul, on Nov 30 2008, 17:20, said:

Asta cu PSD-ul care isi rupe gatul definitiv parca am tot auzit-o din 2005 incoace; s-a luptat Baselu cu PSD-ul atat de bine incat mai are putin si merge sa dea cu subsemnatul.  :D

"O formatiune care are cele mai bune intentii" este o tampenie scoase din basme.  :lol:

Numai hominizii de peluza se ascund dupa vorbe mari si isi freaca manutele fericiti cand mai dau un tun, o bordura, o energie ieftina, sau cand isi schimba Nutzi poseta model 2007, cu una new entry.  :D

Dealtfel, astia care stati cu coruptia in gura uitati ca nu statul se corupe pe elinsusi, ci investitorii privati corup statul. :rolleyes:

Dupa care investitorii suparati ca n-au putut sa fure ei, fac o plangere penala impotriva primilor, si io-te coruptia lui Baselu. :P

Un pesedist în natură: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tob99tdvAfE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tu erai?

View Postmihaibo, on Nov 30 2008, 17:14, said:

Sa intelec din rezultate ca toti acesti 400.000 de "intelectuali" s-au dus la psd?
Nu. La PSD sunt alți intelectuali:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HE3Y9OKor70?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#87
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Posttwitterfire, on Nov 30 2008, 17:27, said:

Clona mica, de ce te bagi in seama cu mine ?  :)

#88
alopia

alopia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 07.10.2007

View Postmihaibo, on Nov 30 2008, 17:21, said:

Crezi ca pd-l a avut o intentie cat de mica sa starpeasca coruptia?

Cred ca au fost citiva bine intentionati, cu elan si energie care chiar au crezut si visat intr-o a nustiu cita utopica schimbare. Chiar in familie am avut citeva exemple de acolo am multe informatii care-i bine sa ramina nescrise. Acum acesti oameni care au pierdut iluzia schimbarii si bunele intentii - ori au pierdut valorile pe drum si sunt mafioti in toata regula - ori isi ling ranile si se jura ca nu mai intra in politica cit o trai.

Pe de alta parte - de unde si sila mea fata de traseistii politici - se intimpla cred eu un fenomen interesant in partidele vechi gen PSD - PNL - minoritati si chiar si resturile PNT (in timisoara) unde au rezistat ani de zile oamenii capabili care n-au abandonat barca si convingerile, n-au aparut prin scandaluri publice sau presa si incep sa devina profesionisti. Sunt putini e adevarat dar aceste nuclee nemigrationiste ale partidelor mari si fara dosare pe la parchet vor deveni poate intr-o zi o clasa politica cu niste principii mai normale...

Din pacate la noi orice partid nou ajuns la putere este o noua ocazie de noi imbogatiti, furturi etc un fel de oportunitate. Cred ca in ultimii 4 ani El Dorado-ul in politica romaneasca a fost reprezentat de PDL din pacate.  :crying:

Edited by alopia, 30 November 2008 - 17:51.


#89
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007
mda, mi-l si imaginez pe prostanac prim-ministru. si cum o sa faca el 10000000km de autostrada :death:

#90
twitterfire

twitterfire

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 612
  • Înscris: 21.10.2008
Uite și mărețul imn electoral al PSD:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jzMM2DqZp7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce panarame. :D Ce distruși. :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate