Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Restaurante cu meniu fix

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
IDC

IDC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 27.04.2008
In plimbarile mele prin tara si pe afara am vazut si incercat de multe ori restaurante care ofera la pranz meniu fix (2-3 variante) ciorba/supa, felul doi, o apa si-un desert, la un pret modic.
Avantajul e ca mancarea e proaspata, de regula buna, servita rapid, cam in 5 min o ai pe masa si tot pranzul dureaza vreo 20 min de cand ai intrat pana iesi.
Unde stiti locuri de genul asta prin tara? Dar prin Bucuresti, asta m-ar interesa in special?

#2
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Cluj- La Liga- mancare buna si proaspata-18 Ron

Tg Mures- Excalibur-mancare buna, putina si proaspata-8,5 Ron
               Hotel Concordia-mancare buna si proaspata-20 Ron

#3
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
@ noha_1508 sincer, nu stiu ce meniu cu ciorba, felul 2 si desert iti iei din La Liga la 18 RON. Cam atat costa acolo doar o pizza, fara absolut nimic pe langa

#4
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
Mc'Donalds! doar 2 minute pana la servire. ce-i drept, este putin mai greu cu ciorba...

#5
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
bucuresti: don taco (intersectia banu manta cu dr felix). nu mai stiu pretul exact, era in jur de 20 de roni acum un an.

#6
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 charme, on Nov 30 2008, 19:04, said:

bucuresti: don taco (intersectia banu manta cu dr felix). nu mai stiu pretul exact, era in jur de 20 de roni acum un an.
o jumatate de restaurant avea specific mexican,cealalta jumatate avea specific... romanesc!  :D

#7
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 Pazvante, on Nov 30 2008, 20:16, said:

o jumatate de restaurant avea specific mexican,cealalta jumatate avea specific... romanesc!  :D


funny, indeed (cand m-oi prinde si de ce, iti comunic :) ). pana una-alta, ai mai uitat o jumatate - aia internationala  :P

meniul fix insa e doar din preparate romanesti (nu-mi amintesc vreo exceptie)

Edited by charme, 30 November 2008 - 21:41.


#8
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

 floryanm, on Nov 30 2008, 18:06, said:

@ noha_1508 sincer, nu stiu ce meniu cu ciorba, felul 2 si desert iti iei din La Liga la 18 RON. Cam atat costa acolo doar o pizza, fara absolut nimic pe langa
Stiu ca in general au preturi mari, dar incearca intr-o zi si o sa te convingi. Au ciorba/supa, felul 2 cu carne si garnitura(cateodata si salata), paine si inghetata sau prajitura. De ce imi place? Pentru ca este foarte bine gatita(gustoasa) si proaspata de fiecare data.
LE: In fiecare zi au doua variante de meniu.

Edited by noha_1508, 30 November 2008 - 23:58.


#9
IDC

IDC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 27.04.2008
@Pazvante nu intra in discutie fast-food-urile.
Am pus topicul asta pt ca spre exemplu am mancat in Botosani la un restaurant (ma rog o casa cu o crasma in fata) cu 10 lei meniu fix: ciorba de vacuta, niste chiftele uriase cu piure de cartofi (naturali nu din plic) si cu un sos delicios si o clatita! M-am lins pe degete si am fost uluit, mancare super buna, gatita in casa, servire mai ceva ca la mcd, de pret ce sa mai zic.... Apoi am aflat ca acolo sunt zeci de locuri de-astea care la pranz sunt pline.
In Cehia am gasit pensiuni tot cu meniu fix, pt echivalentul a 5 euro ai un pranz complet plus o bere :coolspeak:
Mai gasisem una de-asta la Arad, o crasma ungureasca unde au un gulas demential si un pranz acolo costa putin peste 10 lei.
De genul asta de locuri sunt interesat...

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Timisoara - Stradivarius, piata Unirii - 14 lei meniul, in fiecare zi a saptamanii altul. :)

Felul 1, felul 2, desert si un pahar de vin/bere/apa/suc, din cate tin minte.

Tot Timisoara - Happy, in complex, meniu mai sarac putin, doar felul 1 si 2 la 12 lei sau ceva de genul asta. N-am incercat acolo sa vad cum e. In zona complexului mai sunt Roi si 3F care se cam incadreaza la chestia asta, au mai putine feluri de mancare tot timpul. :lol:

#11
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 charme, on Nov 30 2008, 21:40, said:

funny, indeed (cand m-oi prinde si de ce, iti comunic :) ).
cum sa nu, este foarte normal!  :huh:

 IDC, on Dec 1 2008, 02:15, said:

@Pazvante nu intra in discutie fast-food-urile.
Am pus topicul asta pt ca spre exemplu am mancat in Botosani la un restaurant (ma rog o casa cu o crasma in fata) cu 10 lei meniu fix:
nu uita ca 10 lei in Botosani au cu totul alta valoare fata de 10 lei in Bucuresti! cu banii astia nu treci nici strada...

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Si totusi, diferenta intre restaurant si fast-food nu e asa de clara in unele cazuri. Ciorba la un fast-food il aduce mai aproape de restaurant si sandwichurile la un restaurant fara pretentii il aduce mai aproape de fast-food. :D

Edited by AlexIP, 01 December 2008 - 07:27.


#13
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
city grill mai are o oferta de-asta. ultima data era 175.000, cred.

#14
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

 born2lose, on Dec 1 2008, 23:00, said:

city grill mai are o oferta de-asta. ultima data era 175.000, cred.
parca era mai scump?

#15
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 17.02.2006
Si in hypermarketul Real este meniul zilei la valoarea unui bon de masa (8,31 lei,sau cat mai e acum) . Primesti ciorba si un felul doi. Fara paine :P

#16
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 moschino, on Dec 2 2008, 01:12, said:

parca era mai scump?

24 de lei

#17
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
In Bucale am vazut ca si Picadilly are meniu de prinz: ciorba, felul 2, desert - 28 lei. Lunea e ciorba de vacuta, musaca de cartofi si placinta casei.

#18
IDC

IDC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 27.04.2008

 abancor, on Dec 3 2008, 15:39, said:

In Bucale am vazut ca si Picadilly are meniu de prinz: ciorba, felul 2, desert - 28 lei. Lunea e ciorba de vacuta, musaca de cartofi si placinta casei.

Picadilly e pe langa piata Alba Iulia cumva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate