Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Transfer numere telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007
Daca exista o astfel de posibilitate va rog sa imi exemplificati.
  Va multumesc

#2
ShdRvn

ShdRvn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.06.2008
asta e o intrebare retorica? evident ca se poate, metoda difera in functie de telefon sau telefoane. daca ai zice si ce telefoane sunt vizate, ar fi mai usor.

#3
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Despre portabilitate aici : http://forum.softped...showtopic=19266  . Topicul se poate inchide.

#4
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 urbanreality, on Nov 24 2008, 17:16, said:

Despre portabilitate aici : http://forum.softped...showtopic=19266  . Topicul se poate inchide.
tu citesti inainte de a posta?casca ochiu la intrebare si apoi vino cu balarii

#5
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007

 ShdRvn, on Nov 24 2008, 15:33, said:

asta e o intrebare retorica? evident ca se poate, metoda difera in functie de telefon sau telefoane. daca ai zice si ce telefoane sunt vizate, ar fi mai usor.

de exemplu de pe un samsung pe un sony ericsson

#6
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003
cred ca ai putea copia toate numerele pe cartela,muti cartela in celalalt telefon si apoi le copiezi in memoria telefonului.asa ai putea rezolva fara pc.
cu pc cred ca merge numai daca ai acele programe ce pcsuite de la sony ericsson iar fisierul cu numerele sa fie compatibil cu celalalt program

#7
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007

 iozefini, on Nov 24 2008, 17:24, said:

cred ca ai putea copia toate numerele pe cartela,muti cartela in celalalt telefon si apoi le copiezi in memoria telefonului.asa ai putea rezolva fara pc.
cu pc cred ca merge numai daca ai acele programe ce pcsuite de la sony ericsson iar fisierul cu numerele sa fie compatibil cu celalalt program

da, cu simul cred ca e o idee buna, chiar daca asta asta inseamna sa fac operatia de 3 ori avand cam 600 nr.

#8
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007
da se poate
cu samsung pc studio salvezi numerele de pe samsung in calculator si apoi le exporti in outlook sau in outlook express
cu my phone explorer (cred ca merge si cu pc suite) le importi din outlook si apoi le copii in telefonul sony ericsson (la telefoanele SE s-ar putea sa mearga direct sincronizarea cu outlook)
asa am facut eu....de pe un samsung D900 le-am copiat pe un SE K800

#9
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007

 daria02, on Nov 24 2008, 17:51, said:

da se poate
cu samsung pc studio salvezi numerele de pe samsung in calculator si apoi le exporti in outlook sau in outlook express
cu my phone explorer (cred ca merge si cu pc suite) le importi din outlook si apoi le copii in telefonul sony ericsson (la telefoanele SE s-ar putea sa mearga direct sincronizarea cu outlook)
asa am facut eu....de pe un samsung D900 le-am copiat pe un SE K800


Mersi, raman la varianta cu sim, am mai cautat si se pare ca pt mine e solutia optima daca nu chiar singura.

#10
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 florinlib, on Nov 24 2008, 18:27, said:

Mersi, raman la varianta cu sim, am mai cautat si se pare ca pt mine e solutia optima daca nu chiar singura.
ce a zis daria02 este mai viabil decat ce am zis eu.

#11
Diomondus

Diomondus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.12.2005

 florinlib, on Nov 24 2008, 18:27, said:

Mersi, raman la varianta cu sim, am mai cautat si se pare ca pt mine e solutia optima daca nu chiar singura.

Varianta e destul de sigura numai ca SIM-ul permite doar cate un numar de telefon la fiecare contact.
Asa incat daca tu esti un tip organizat si ai un telefon mai istet care-ti permite sa introduci mai multe detalii la o persoana, transferand pe SIM, telefonul iti va face mai multe intrari pentru acea persoana. Cate o intrare pentru fiecare numar de telefon.
Iar daca ai pastrat si adrese de email, cred ca le vei pierde pentru ca SIM-ul nu stie de asa ceva.
Sper sa nu ma insel. Nu cred ca au evoluat SIM-urile prea mult in ultimii ani. (Eu de foarte multi ani nu-mi mai tin contactele pe SIM.)

Concluzia: e totusi mai bine sa folosesti PC-ul.
Vei mai obtine si un alt avantaji daca introduci in ecuatie si PC-ul: vei avea un back-up la toate contactele si in cazul in care pierzi telefonul, nu vei pierde contactele.

Pentru mai multe detalii cred ca e indicat sa ne spui despre ce modele este vorba mai exact.
(Cand spui Samsung si Sony Ericsson este prea general. Astea doua marci produc telefoane foarte variate. Multe dintre ele au OS: Symbian, Windows mobile, etc.)

Edited by Diomondus, 03 December 2008 - 16:39.


#12
frangeti

frangeti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.11.2012
Pe aceeasi tema de transfer numere telefon. Cum le transfer de pe un lg optimus me (stocate pe sim) pe un laptop cu win 7?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate