Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Problema Programul RABLA

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bazooky4me

bazooky4me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 30.09.2006
Ca tot romanul am avut si eu o Dacie veche pe care am dat-o la programul RABLA pentru a imi cumpara o alta masina(un Fiat Grande Punto). Bun, toate bune si frumoase am facut tot ce trebuie, a venit momentul platii am platit-o fain frumos. Mi s-a zis ca mai dureaza doua zile pana o pot ridica pentru ca trebuie sa trimita la "cei de sus" la Bucuresti dovada platii si faptul ca mi-am facut asigurarea la masina pentru ca ei sa isi dea acordul sa imi elibereze numerele rosii. Azi vine ziua cea mare, ma duc sa ridic masina stau frumos acolo si astept sa vorbesc cu tipa cu care am facut toate demersurile. Buna ziua buna ziua bla bla si deodata stupoare..a aparut o problema, minora speram eu dar se pare ca nu e chiar asa. Nu ii dau voi "cei de sus" sa imi dea masina din cauza urmatoarei probleme: pe talonul masinii adresa mea era scris "Dumitru CHiriac" (talonul daciei fiind facut acum multa vreme normal), iar pe buletinul meu care este mai nou domiciliul e scris "Dumitru Kiriac". Deci nu mai e "Chiriac" ci "Kiriac" si uite asa din aceasta cauza stau fara masina chiar daca ea este achitata pe motiv ca adresa din talon nu corespunde cu cea din buletin. Ceea ce nu inteleg eu este de ce s-au trezit acuma pe ultima suta de metrii oare nu puteau sa ma anunte inainte sa o achit? Mi se pare cam ciudat... Le-am si spus ca dau declaratie pe propria raspundere ca domiciliul este ACELASI insa nimic si nimic. Nu stiu ce as putea face... ca sa merg la primarie sa imi echivaleze toata treaba sa se "dovedeasca" ca strada este una si aceeasi mai dureaza inca o gramada de vreme iar masina mea sta la ei la sediu pe tot acest timp. Sper ca ei sa se imbuneze sa imi dea masina care totusi deja imi aparatine ca la o adica e achitata, si sa continui demeresurile pentru za cu strada dupa ce am primit masina.

Astept pareri despre ce credeti ca se poate face...si sa imi spuneti daca am gresit eu undeva...si daca cumva chiar au dreptu din aceasta cauza sa nu imi dea masina? Eu personal sunt cam depasit de situatie

Edited by bazooky4me, 19 November 2008 - 19:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate