Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Masina din Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Buna Seara!

In sfarsit ne-am decis la o masina, respectiv un Ford Puma din 1999, cu 80.000 km, air-bag-uri, A/C, servo, scaune sport, jante, cauciucuri noi, sistem audio, verde metalizat, istoric service, cu 2500 de euro (evident in Germania). Ma intereseaza daca acea companie mi-o poate aduce in RO, si eventual cat m-ar costa.

Multumesc anticipat! :)

#2
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Si inca ceva, m-as putea incadra in 3500 de euro?

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Presupunand ca masina aia e ok, si e la pretul ala, si ti-o rezerva oamenii pana ajungi acolo La 3500 o scoti daca merge cineva din familie dupa ea, adica fara sa mai platesti onorariul unui baiet, samsar, etc. Cheltuielile s-ar ridica pe la un minim 700E (dus-intors), 300 raman pentru neprevazut sau daca neprevazutul nu se intampla sunt bonus.

Mai ramane taxele conexe inmatricularii si plata celui care o aduce, daca o aduce un cineva.

#4
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Am gasit acele persoane care se ofera sa aduca masini din DE, sau sa te duci chiar tu cu el. Sunt ok?

#5
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Sunt si oameni foarte corecti, si escroci, si cam toate categoriile intermediare intre extremele astea. Problema e ca majoritatea celor care se combina sa aduca masini ieftine ori sunt la inceput, ori fac asta doar ocazional ori cauta sa mai scoata si altfel profit.
Cel mai bine ar fi daca ti-ar putea recomanda cineva o persoana la care deja s-a apelat, si iti poate zice ce si cum a fost.

#6
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Deocamdata nu stiu cum sa iau legatura cu acea companie, sa o rezerve momentan.

Tata are un coleg la serviciu care se ocupa cu asa ceva. Sa vedem daca vrea sa se duca cu el sa aduca masina.

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Gasesti un vorbitor de germana si-i dai telefonul in mana? Incearca sa nu accepti sa trimiti nici un euro in avans, majoritatea accepta 48h verbal, sau cu un fax cu o copie dupa un act.
Problema e ca din nou, cei care vand masini mai ieftine nu refuza primul client care le apare in curte cu banii si poti face drumul degeaba.

Am tot vrut sa zic, nu e o masina cam sport pentru bunica? Cel putin de la suspensii are sa se resimta.

#8
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
:roflmao:

Na. I s-a pus pata. :roflmao:

#9
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Urc-o in alt model sport. Stiu si oameni mult mai tineri care nu prea halesc suspensii sport si jante cu garda mica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate