Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Starbucks: mizerie

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
Am fost ieri dimineata la Starbucks in mall Plaza si am fost neplacut surprins de mizeria peste care am dat acolo. Gunoi pe jos, mese nedebarasate si nesterse. Pana si tejgheaua avea pete si mizerie pe ea. Si toate astea la prima ora cand abia deschisesera si aveau doar cativa clienti.

Stie cineva un mail de contact am celor de aici (n-am gasit nimic pe net)? A doua oara fac si poze si trimit feedback direct in America.

#2
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Eu nu cred, am voie? :notangel:

#3
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
sezi bland, in Londra era la fel!

#4
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

 Pazvante, on Nov 16 2008, 19:58, said:

sezi bland, in Londra era la fel!
C'mon, e Starbucks, nu Gregory's, am minime pretentii. Chiar daca si unii si altii sunt greci. Sau poate tocmai de-aia...

#5
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003

 Pazvante, on Nov 16 2008, 19:58, said:

sezi bland, in Londra era la fel!

La care din ele? Ca doar eu stiu vreo 10 bucati si niciodata nu am gasit mizerie pe jos.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
MARINOPOULOS ROMANIA SA

BETHAVAS GEORGIOS
[email protected]

#7
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 nrares, on Nov 16 2008, 21:37, said:

La care din ele? Ca doar eu stiu vreo 10 bucati si niciodata nu am gasit mizerie pe jos.
aia de langa bursa-lu'-peste (imi scapa numele). erau numai italience la servire...
jeg!

#8
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

 kayman, on Nov 16 2008, 21:35, said:

C'mon, e Starbucks, nu Gregory's, am minime pretentii. Chiar daca si unii si altii sunt greci. Sau poate tocmai de-aia...

looool. si care'i faza ca'i starbuci? te pomenesti ca o fi si asta un soi de castelu lu mama lu regina lu anglia si acolo pana si hartia de la buda tre sa fie de matase...

#9
Laur3ntyu

Laur3ntyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.04.2007
e si normal sa fi gasit mizerie,odata ce abia au deschis dupa o alta zi de stres si oboseala,poate ei fac curatenie a doua zi dimineata,ca zic eu seara dupa program la cat de obositi sunt nu cred ca le mai arde de curatenie,probabil asa e si conditia,sa faca curatenie dimineata,iar ca sa mergi la prima ora peste tot in general,aproape la fiecare restaurant se spala,aranjeaza matura.

#10
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

 Laur3ntyu, on Nov 17 2008, 21:05, said:

e si normal

O fi normal pentru tine, dar nu cu o astfel de acceptare a unei normalitati distorsionate vom reusi sa schimbam ceva in tara asta. Dupa logica ta, ar fi fost probabil OK sa-mi pregateasca cafeaua in canile nespalate din ziua anterioara, nu?

#11
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

 kayman, on Nov 17 2008, 21:17, said:

O fi normal pentru tine, dar nu cu o astfel de acceptare a unei normalitati distorsionate vom reusi sa schimbam ceva in tara asta. Dupa logica ta, ar fi fost probabil OK sa-mi pregateasca cafeaua in canile nespalate din ziua anterioara, nu?

eu zic ca e anormal sa accepti sa bei intr'un astfel de loc. masochism curat. daca stii ca pute, de ce mergi? ca sa'ti cultivi frustrarea?
da'i in ma'sa cu posirca lor...

#12
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

 joannes, on Nov 18 2008, 05:08, said:

eu zic ca e anormal sa accepti sa bei intr'un astfel de loc. masochism curat. daca stii ca pute, de ce mergi? ca sa'ti cultivi frustrarea?
da'i in ma'sa cu posirca lor...
Ai dreptate, pana la urma asta e cel mai bun mod de a-i ajuta sa schimbe ceva.

#13
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

 kayman, on Nov 18 2008, 07:18, said:

Ai dreptate, pana la urma asta e cel mai bun mod de a-i ajuta sa schimbe ceva.


bingo.
meri la ei sa faci ultima cumparatura. au neste mug'uri metalice de buna calitate, f bune la filet si dop.
iti ei unul, faci acasa o cafelutza buna (iti recomand sortimente de espresso italian, chiar daca o faci filtru) pui in mug si feel free.
daca in ro nu au adus mug'uri improvizezi tu cu un termos mai indemantic.

#14
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Aceeasi impresie de mizerie si la Starbucks-ul din Berna: mese incarcate de resturi pe care nu le debarasa nimeni, coada, fete acre si preturi piperate.

#15
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 cocolino26, on Nov 18 2008, 11:30, said:

Aceeasi impresie de mizerie si la Starbucks-ul din Berna: mese incarcate de resturi pe care nu le debarasa nimeni, coada, fete acre si preturi piperate.
in Berna si Mc'D era jegos...

#16
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
tre sa recunosc, la mine starbuciu e bec, poti sa si lingi de pe jos, da eu evit sa beau la ei din principiu.
de sunt pe aiurea, starbuciu nu e neaparat ultima solutie in materie de cafea, dar caut in primul rand sa vaz ceva restaurante middle-east. sunt mai multe sanse sa bei acolo o cafea adevarata la un pret infim, servita cu tot dichisul si nu aruncat un pahar de carton in care ti'o pishat din dozator neste cafea, ceva sucraloza cu arome si dabal-dabal...
oricum, sunt si optiuni mult mai proaste decat starbaciu.

#17
arween

arween

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 19.08.2007
si starbucks-ul din berlin e jegos (cel de langa dom). acolo am vazut cea mai murdara si rupciugoasa canapea posibila intr-o cafenea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate