Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iNES-148 de canale în format H.D. - 72 de canale în format S.D.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2404 replies to this topic

#2179
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Oricum te uiți nu meritã 15 euro pentru un singur dispozitiv.

#2180
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Cand nu avem alternativa ne intrebam de ce nu avem.
Cand avem alternativa ne intrebam de ce e asa scump.

Hai sa fim seriosi. E ff bine ca avem optiunea de alegere.

Asteptam lansarea si posibilitatea de a achizitiona abonamentele.

Il voi lua pe cel de 12 eur tva inclus pentru o luna si daca imi place continui.

#2181
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
gata nene, aveti alternativa  Posted Image
bine la pachetul full cu 3 tv -uri si adult pack , 22 Eur +TVA , e ceva nu?
dar la schimb primesti 71 de HD (sper ca le-am numarat bine..) + 2 posturi 4k + ce-o mai fi pe viitor Posted Image
acuma banda de internet sa aveti , cat era vorba numai de ines si internetul lor - nu era problema , pe alti provideri , nu sunt asa de sigur...
asteptam sa vedem primul abonat, masuratori bitrate , Mbps , MB (ptr @ Baymax Posted Image ) , probleme - de ce nu ? , discutii...etc
sa va vad, macar ne facem mai multi pe acest topic Posted Image
si apropo: banda larga...

#2182
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
@daniel1976: daca tot esti client "fidel" si ai si asistent personal, parca, nu poti sa pui o vorba sa mai mareasca grila? :) In momentul de fata iNES Live nu se poate numi o alternativa pentru Digi cablu. Numarul de canale HD este foarte apropiat (69 / 71), iar pe iNES Live lipsesc foarte multe canale de baza (TVR, Antene, canale de stiri, Orange Sport).

#2183
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
nu nene, eu sunt actionar , nu client fidel Posted Image
ce iti lipseste acolo? trustul cangrena si rahattv la categoria stiri?
daca mai ziceai ca lipseste National Geographic sau Mtv-urile, te mai intelegeam , altfel zic pas..
oricum sunt sigur ca , grila se va extinde in timp , depinde si cum le merge, nu ?

#2184
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Antena nu vrea pt ca are Antena Play. Se stie de mult ca fac figuri la tot ce tine platforme online de la operatori.

Problema e ca inca nu ne putem abona, merge doar daca ai voucher ca ai cumparat Samsung Smart Monitor.

Inca nu i au dat drumul deci degeaba..

Eu vreau acum sa ma abonez dar inca nu se poate. Pe mine m au convins canalele Discovery Hd, canalele filmbox tematice si Stingrayuri. Restul e bonus.

Edited by ronuquet, 05 July 2022 - 10:44.


#2185
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

 daniel1976, on 05 iulie 2022 - 10:37, said:

nu nene, eu sunt actionar , nu client fidel Posted Image
ce iti lipseste acolo? trustul cangrena si rahattv la categoria stiri?
daca mai ziceai ca lipseste National Geographic sau Mtv-urile, te mai intelegeam , altfel zic pas..
oricum sunt sigur ca , grila se va extinde in timp , depinde si cum le merge, nu ?
Rahattv la categoria stiri? Imi pare rau, dar lipsesc toate rahaturiletv, nu doar unul :))) Digi24, B1, TVR Info, RTV... macar unul dintre ele sa fie (bine, poate nu RTV).

#2186
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Ai BBC World hd si Cnn hd.. :)) si france 24 hd fr si en. Si al jazeera hd.

Edited by ronuquet, 05 July 2022 - 10:47.


#2187
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Inteleg ce zici, dar BBC World nu-mi zice despre ce incendii s-au mai intamplat in Usurenii de Jos sau pe unde s-a mai plimbat Iohannis la ski. Sunt total de acord ca e mult mai bine sa ma uit la stirile internationale decat la astea romanesti, dar totusi, momentan nu m-am mutat din RO. Vreau sa vad si ce mai e pe aici. :P

Si lasand stirile la o parte, revin la ce ziceam mai devreme: TVR lipseste. E cam ciudat sa nu ai canalele de stat, fie ele proaste sau nu. Unele lucruri se vad doar acolo, de ex. Eurovision, anumite sporturi etc.

#2188
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006

 ronuquet, on 05 iulie 2022 - 10:43, said:

Antena nu vrea pt ca are Antena Play. Se stie de mult ca fac figuri la tot ce tine platforme online de la operatori.

Problema e ca inca nu ne putem abona, merge doar daca ai voucher ca ai cumparat Samsung Smart Monitor.

Inca nu i au dat drumul deci degeaba..

Eu vreau acum sa ma abonez dar inca nu se poate. Pe mine m au convins canalele Discovery Hd, canalele filmbox tematice si Stingrayuri. Restul e bonus.

Probabil au o anumita perioada de exclusivitate cu cei de la Samsung..

 novo_, on 05 iulie 2022 - 10:45, said:

Rahattv la categoria stiri? Imi pare rau, dar lipsesc toate rahaturiletv, nu doar unul Posted Image)) Digi24, B1, TVR Info, RTV... macar unul dintre ele sa fie (bine, poate nu RTV).
vezi ca ai Aleph si irealitatea ..in cate 3 exemplare ptr stirile din Ro ..
dar parca vad ca tot cangrena iti miroase bine...Posted Image

PS si mai este ceva> am vazut ca este acces pe Ines Smart ptr toate 3 pachetele , nu stiu ce o insemna asta , nu stiu daca iti acces la toate canalele , pana acum mergea doar cu net iNES , nu stiu cu alt net cum e...
Dar daca merge , acolo sunt toate canalele ..Posted Image

Edited by daniel1976, 05 July 2022 - 12:53.


#2189
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Pai sa-i dea drumu si va fac eu review..

#2190
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Daca tot au facut pachete pentru alea de adulti puteau sa faca si pentru HBO si Cinemax separate si MaxPack, dar cum nici TVR-urile nu le-au introdus sau Prima TV HD impreuna cu primele 2 Prima Sport-uri in HD, B1 HD, DIGI 24 HD, UTV HD, Music Channel, Hit Music si MTV-urile chiar nu ma mai mira nimic.

#2191
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 ronuquet, on 05 iulie 2022 - 10:47, said:

Ai BBC World hd si Cnn hd.. Posted Image) si france 24 hd fr si en. Si al jazeera hd.
Astea sunt Fta pe satelit, foarte slaba grila pentru pretul pe care il cer, asta nu este o alternativa.

#2192
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
nu sunt eu avocatul lor, dar nu aveti dreptate ...
cand altii lansau aplicatii OTT, cate canale HD au avut de la inceput? dar cate 4k?
astia, iNES, au lansat o aplicatie OTT, care din prima zi are un numar de canale HD pe care unii nu-l au nici acum pe cablu, deci despre ce vorbim Posted Image ?
si mai este ceva, oamenii au tendinta sa compare mereu, da este ok, comparati, dar comparati pastrand proportiile...
la cash si bani disponibili, nu poti compara iNES cu Dgi sau cu aia de au programe HD de genu > 2 right + 1 left + 2 ppv + samd Posted Image
sunt sigur , ca si daca bagau cei de la iNES toate programele tv disponibile pe iptv pe OTT si nu bagau sa zicem: rtl nitro, sareau unii pe aici ca le lipseste programul ala..
deci, va abonati, daca doriti, si cand faceti comparatii, pastrati totusi proportiile Posted Image

Edited by daniel1976, 06 July 2022 - 11:30.


#2193
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Pai cand ii dau drumu sa ma pot abona???

#2194
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
din ce am aflat si eu, deocamdata nu se poate decat prin campania cu Samsung...
ce am aflat, si asta pare a fi veste buna: in nici-un caz chestia cu exclusivitatea din campania asta nu va dura pana la sfarsitul anului, asa cum poate se intelege din Regulament..
si inca o chestie pozitiva: se pare ca sunt bombardati cu telefoane, asa cum nu au fost niciodata, sa dea drumul odata la dracie Posted Image fara campanii de care vorbeam Posted Image

#2195
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Ne faci si noua o lista cu canalele care au arhiva si cele care au timeshift?

Asteptam cu nerabdare lansarea... abia astept canalele Discovery, cele tematice filmbox si stingray djazz/iconcerts.

Poate ne mai fac surprize si mai baga si alte bunatati.. Nat geo people... travel xp...

Edited by ronuquet, 06 July 2022 - 16:19.


#2196
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Nu stiu daca pe OTT o sa fie chestii gen arhiva si sau timeshift sau poate o sa fie, de ce nu?
Pe iptv unde ai stb, poti sa legi de acesta un HDD si cred, poti sa inregistrezi cate ceva..
Totodata pe iptv sunt cateva canale care au timeshift cum ar fi: Tvr, Prima, B1, National Geographic parca si nu mai stiu de altele sau nu le-am folosit eu pe toate...
Despre canale noi, mi-a comunicat chiar ieri acount manager-ul, ca toate propunerile mele, le-a inaintat in sedinta pe care o are cu factorii de decizie...
Sa vedem ce va fi..

Edited by daniel1976, 07 July 2022 - 06:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate