Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

carte chestionare noi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maximilianxp

maximilianxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.03.2008
vreau sa cumpar cartea cu legislatia rutiera si intrebarile cele noi(inclusiv mecanica) pentru sustinerea examenului auto..am vazut pe la chioschiuri foarte multe carti facute numai sa-ti ia banii..oricum nu m-am uitat peste toate...am zis sa iau legatura cu voi...ce-mi recomandati?  ms mult!

#2
maktweet

maktweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 03.07.2008
Cartea mov de la National, cu CD, din asta iti vor pica intrebari la examen.
Iar pentru explicatii mai amanuntite, poti sa studiezi si cartea aia mica, albastra, de Dan Teodorescu.
Mai poti sa faci si chestionarele de Ilioara, te vor ajuta sa inveti, dar nu-ti vor pica la examen....
Bafta!

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postmaktweet, on Nov 12 2008, 11:06, said:

Cartea mov de la National, cu CD, din asta iti vor pica intrebari la examen.
Numai din asta iti vor pica intrebari , identice , cu aceleasi variante.

#4
Sir`NyCkY

Sir`NyCkY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.04.2007
Voi de unde stiti ca numai din cartea de la National pica intrebari?  :rolleyes: Si dak tot stiti e aceeasi formulare... sunt identice?
Si o intrebare pentru cei care au facut chestionare de pe incepator.ro, daca sunt pe aici: V-au picat intrebari din chestionarele alea la examen? Vreau cateva detalii ca se apropie ziua examenului :D
Poate am dat'o putin in off-topic dar am considerat ca nu e necesar sa mai deschid un nou topic pentru o intrebare...

#5
maximilianxp

maximilianxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.03.2008

View PostSir`NyCkY, on Nov 13 2008, 20:45, said:

Voi de unde stiti ca numai din cartea de la National pica intrebari?  :rolleyes: Si dak tot stiti e aceeasi formulare... sunt identice?
Si o intrebare pentru cei care au facut chestionare de pe incepator.ro, daca sunt pe aici: V-au picat intrebari din chestionarele alea la examen? Vreau cateva detalii ca se apropie ziua examenului :D
Poate am dat'o putin in off-topic dar am considerat ca nu e necesar sa mai deschid un nou topic pentru o intrebare...


am descoperit multe intrebari de pe incepator.ro gresite ....MULTA BAFTA!

#6
maktweet

maktweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 03.07.2008
Eu stiu de la copiloata mea...
A dat sala pe 30 octombrie, a luat cu 25, a gresit o singura intrebare, ceva gen "cand se dispune imobilizarea vehiculului?"...
Deci: cel putin 95% din intrebari au fost din cartea mov de la National, cea cu CD.
Unele identice, altele modificate foarte putin.
Atentie! Sunt cateva raspunsuri gresite si in cartea respectiva.... le-a descoperit copiloata, ca nu-i scapa nimic, sta cu Regulamentul si cu Ordonanta in fatza de trei luni...
La sala nu e greu sa iei, daca inveti, depinzi doar de tine si de ce ai invatat.
E mai nasol la traseu, ca mai depinzi si de stii tu cine....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate