Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Bon pentru tranzactii esuate

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alentin

alentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.01.2006
Poate ca nu este cel mai potrivit lucru sa deschid acest topic aici. Daca este asa rog moderatorul sa sterga topicul si imi cer scuze.

Fac plata cu cardul la magazin, nu reuseste tranzactia iar bonul emis nu are numar de tranzactie sau alte date. Sun la banca cu pricina si mi se spune sa verific la banca ce mi-a emis cardul daca tranzactia a fost sau nu in regula.


Este vorba de un POS al bancii Credit EuropeBank si de un card emis de Raiffeisen.

Edited by alentin, 11 November 2008 - 18:01.


#2
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
nu stiu exact ce vrei sa aflii...dar eu atunci cand primesc mesaj de tranzactie esuata la POS iau bonul si ma duc cu el la banca mea, de unde am cardul. in cazul meu este vb de ing si au fost mai multe cazuri de tranzactii esuate in care totusi mi se trageau banii de pe card, dar ma duceam cu bonul ala si in cateva zile mi se returna suma de pe bon. niciodata n-am contactat banca ce detinea POS-ul :huh:

#3
alentin

alentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.01.2006

 adrianatoma, on Nov 11 2008, 22:10, said:

nu stiu exact ce vrei sa aflii...dar eu atunci cand primesc mesaj de tranzactie esuata la POS iau bonul si ma duc cu el la banca mea, de unde am cardul. in cazul meu este vb de ing si au fost mai multe cazuri de tranzactii esuate in care totusi mi se trageau banii de pe card, dar ma duceam cu bonul ala si in cateva zile mi se returna suma de pe bon. niciodata n-am contactat banca ce detinea POS-ul :huh:

Poti vedea prima (stanga) si a doua (dreapta) tranzactile. Prima, cea esuata, nu are numar de tranzactie sau alte date. Ti se pare normal?
PIN-ul l-am tastat corect.

Attached Files


Edited by alentin, 11 November 2008 - 22:41.


#4
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
suna la banca emitenta a cardului(in cazul tau Raiffeisen) si ei iti pot verifica tranzactiile, daca s-au efectuat sau nu, daca ai sume blocate sau eu mai stiu ce. poti sa suni 24/7.

#5
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 alentin, on Nov 11 2008, 22:40, said:

Poti vedea prima (stanga) si a doua (dreapta) tranzactile. Prima, cea esuata, nu are numar de tranzactie sau alte date. Ti se pare normal?
PIN-ul l-am tastat corect.


da, nu prea e normal...mergi la banca la care ai cardul si roaga-i sa vada cum s-a inregistrat tranzactia asta la ei. daca ti-au retras banii sau nu. daca s-au retras banii si pt tranzactia esuata atunci trebuie sa faci o cerere ceva la care atasezi bonul si iti returneaza banii. nu are legatura cu pin-ul, poate a fost o eroare de conectare ceva sau o problema de server

bonul ala arata intr-adevar ciudat <_<

#6
alentin

alentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.01.2006
Banca ce a emis cardul m-a lamurit azi. Nu s-au retras bani in cazul primei tranzactii. Banca cu POS-ul nu mi-a putut da un raspuns relevant.
Dupa parerea mea, primul bon nu are nici o valabilitate. Conluzia: POS-urile Credit EuropeBank emit bonuri...

Va multumesc.

Edited by alentin, 12 November 2008 - 16:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate