Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Replica RDS pe business

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
dumi99

dumi99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 205
  • Înscris: 13.11.2008
RDS se concentreaza acum pe clientii mici. Romtelecom a luat cam tot pe corporate. Oricum strategia lor este buna daca ofera si mobil si modem de date.

#20
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postandira, on Nov 14 2008, 13:19, said:

cred ca intai ar trebui sa-si rezolve problemele tehnice in special pt. clientii juridici ca astia nu-si permit sa piarda bani si clienti.

View Postband.it, on Nov 14 2008, 16:28, said:

la cum merge si ce probleme are rds-ul, cred ca in curand toti vor apela la alti provideri.
Voi v-ati intrebat oare de ce exista conexiune de back-up indiferent de ISP-ul principal la orice companie care "nu-si permit sa piarda bani si clienti"? Nimeni nu e perfect, chiar si RTC l-am vazut cazut la un hipermarket (nu mergeau platile cu cardul)

Dar in fine, vad ca v-a provocat o imensa placere :)

Edited by Blackhawk, 14 November 2008 - 16:47.


#21
zumxum

zumxum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2007
si sa vedem cat le va lua verificarea situatiei. probabil pana cand se uita incidentul  :lol:  
sau, cine stie! dupa cate am vazut sunt buni sa-si acopere greselile: de cele mai multe ori gasesc alti vinovati. ei nici usturoi n-au mancat nici gura nu le miroase (sa vorbim frumos)  :lol:

#22
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005
conform informatiilor din anunt:

"... Potrivit reglementarilor BVB, brokerii sunt obligati sa aiba o solutie de back-up, respectiv un al doilea furnizor de internet, pentru a evita sistarea transferurilor in cazul aparitiei unor probleme tehnice. ..."

oare au avut conexiune de backup? orice furnizor de servicii iti ofera serviciile pe care le ceri?

daca aveau ca backup si un al furnizor de internet, probabilitatea este foarte mica ca raspinditi in tara toate firmele sa fi avut aceeasi problema si cu linia principala de la un provider si backup-ul de la alt provider;

#23
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Un articol de genul poate apărea la orice provider. Oricum, faptul că a picat 2 ore la un an "arată" un uptime de 99,98%, dacă am calculat eu bine.

#24
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005

View Postjafpefata, on Nov 14 2008, 23:07, said:

Un articol de genul poate apărea la orice provider. Oricum, faptul că a picat 2 ore la un an "arată" un uptime de 99,98%, dacă am calculat eu bine.


ar fi foarte bine sa aiba acest uptime dar cred ca este doar ceea ce se vede; posibil ca sa mai fi existat, punctual, si alte caderi;

#25
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postnita.dan, on Nov 15 2008, 01:33, said:

ar fi foarte bine sa aiba acest uptime dar cred ca este doar ceea ce se vede; posibil ca sa mai fi existat, punctual, si alte caderi;
Poti sa crezi si asta, chiar o fi asa, dar nici aia de la BVB nu sunt prosti ;) :)

Oricum ar trb sa aiba upload la fel de bun ca la mine acasa, un FL amarat, tot e bine :P

Edited by Blackhawk, 15 November 2008 - 08:47.


#26
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Au mărit și la mine la 20 mbit. Merge de rupe, nu face față mini sd-ul.

#27
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Am observat și eu că viteza parcă e mai mare în Europa ca în .ro dar poate ține doar de server și încărcare.

#28
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002

View Postjafpefata, on Nov 15 2008, 13:26, said:

Au mărit și la mine la 20 mbit. Merge de rupe, nu face față mini sd-ul.

Ce abonament aveai inainte si cat costa?

#29
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Cel de 10 mbit, 35 €.
Ce să zic, mulțumit, dat fiind că o ofertă mai bună nu am găsit și am 2 linii fixe în banii ăștia, mobile..

#30
matrix000

matrix000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.07.2008

View Postjafpefata, on Nov 15 2008, 13:26, said:

Au mărit și la mine la 20 mbit. Merge de rupe, nu face față mini sd-ul.


Ce viteza ai pe upload? :)

#31
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Tot 20. E simetric.

#32
matrix000

matrix000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.07.2008

View Postjafpefata, on Nov 22 2008, 14:25, said:

Tot 20. E simetric.

Multumesc pentru informatie. Sunt si eu tot pe FO, dar cred ca o sa-mi fac un "upgrade" la un abonament business.  :)

#33
cris`

cris`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2002
In Brasov e disponibila oferta? Eu detin abonament business si momentan nu a crescut viteza...

#34
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008

View Postjafpefata, on Nov 22 2008, 14:25, said:

Tot 20. E simetric.
eu upload am 20 si dl de 15 :P (extern)
in bucuresti am up de 70 mbps.

bine , folosesc router wireless si raman cam peste tot(extern intern) cu 15 dl si 20 up.

#35
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Stie cineva exact ce contin noile abonamente: se zice ca sunt de 15, 22 si 30 euro si ofera clienților până la 4 linii telefonice fixe plus 4 telefoane mobile. La abonamentul de 15 euro cate linii ofera ? dar la cel de 22 ? etc.


Merci

#36
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postpaulgsm, on Nov 25 2008, 11:10, said:

Stie cineva exact ce contin noile abonamente: se zice ca sunt de 15, 22 si 30 euro si ofera clienților până la 4 linii telefonice fixe plus 4 telefoane mobile. La abonamentul de 15 euro cate linii ofera ? dar la cel de 22 ? etc.
Suna la Informatii comerciale clienti noi 031.400.4600 si ne spui ce ai aflat :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate