Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

boxe si amplificatoare de mare putere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pulsedriver_vs

pulsedriver_vs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.11.2008
salut, am  si eu un amplificator sirus pxa 5000 si 4 boxe profesionale bluetech 8ohm doua subwoofere de 700w maxim 1200(scrie pe ele) si doua pe 3 cai low mid hi tot de 700w puterea amplificatorului e cam asa:Putere maxima (W): 3200Putere in punte (W): 1x3200/4ohm Putere amplificator (W): 2x1050/8ohm Putere garantata (W): 2x1800/4ohm.si nu pot sa dau la maxx amplificatorul ca fac praf boxele.ce sa fac mai pun inca doua boxe?

#2
ciuri2786

ciuri2786

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 27.10.2007
Din cate am cautat eu statia ta are urmatoarele caracteristici :Stereo 2 Ohm - 2x2000W ; Stereo 4 Ohm - 2x1400W ; Stereo 8 Ohm - 2x1050W ; 4 Ohm Bridge - 1x3200W ; 8 Ohm Bridge - 1x2400W.

Ar merge sa mai pui 2 boxe identice ca alea ale tele ,ma refer la cele de 3 cai , ar veni exact la puterea maxima a statiei pe 4 Ohm dar eu tot nuti recomand sa le folosesti la maxim daca statia duce cat zice pt ca tot o sa le afecteze dupa folosirea indelungata la maxim :).

Oricum cu boxele alea poti sati deschizi discoateca  :thumbup:

#3
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
loool " boxe profesionale bluetech" clar:chinezarii (nu glumesc)
pune mana pe ceva scule adevarate si apoi mai vorbim

#4
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
Las' ca merg si chinezariile daca vrei doar bass si cinei, sculele adevarate isi merita banii pe medii la muzica mai "complicata" :D

#5
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 CYCLER, on Nov 15 2008, 11:13, said:

Las' ca merg si chinezariile daca vrei doar bass si cinei, sculele adevarate isi merita banii pe medii la muzica mai "complicata" :D
merg ,dar am vazut multe care picau cand iti era lumera mai draga;si astea profi se strica daca boul care le foloseste  habar n-are chestii elementare:da ampliful pana intra in clip(cati dj n-am vazut cu amplificatoare pe rosu...);se apuca sa dea in blana egalizatorul,etc

#6
pulsedriver_vs

pulsedriver_vs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.11.2008
boxele merg bine dar totusi puterea statiei este peste puterea boxelor .ca sa ajung cu statia la "clip"trebuie sa mai pun inca cel putin vreo doua boxe pe langa cele 4 pe care le am

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate