Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Se poate acelasi numar pe 2 SIM-uri?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, nu e treaba aia când poti utiliza 2 linii, si parametrezi asta din telefon, daca vrei sa utilizezi linia 1 sau linia 2 ? :huh:

#20
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

Cosconor, on Sep 20 2005, 17:18, said:

Da, nu e treaba aia când poti utiliza 2 linii, si parametrezi asta din telefon, daca vrei sa utilizezi linia 1 sau linia 2 ? :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



Ba da aia e dar la noi nu e disponibila. Chiar daca unele simuri arata 2 linii (asta era mai demult) operatorii nu ofera serviciul... Cum de peste Prut, tot in familia Orange se poate si la noi nu?

#21
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

raducristin, on Sep 20 2005, 23:47, said:

Cum de peste Prut, tot in familia Orange se poate si la noi nu?

<{POST_SNAPBACK}>

Acum depinde de operator. Chiar daca Voxtel ofera asa ceva, "mama" Orange Franta de exemplu nu ofera aceasta optiune (nu e disponibila la nici un operator francez).

#22
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
in romania inca  e disp.
la orange... la abonament

#23
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Se poate acelasi numar pe 2 SIM-uri?
dap se poate .. da din cele 2 simuri numai unul este activ si merge :)

#24
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostEPoX, on Feb 19 2006, 09:05, said:

Se poate acelasi numar pe 2 SIM-uri?
dap se poate .. da din cele 2 simuri numai unul este activ si merge :)
Exact ! :D Nu stiu de unde a scos-o KoKet ca se poate sa ai 2 numere pe acelasi SIM la Orange RO. <_<

#25
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Deci, cum fac sa am acelasi numar pe 2 SIM-uri? Nu conteaza ca e activ doar unul deodata.

#26
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postsorente, on Feb 19 2006, 17:05, said:

Deci, cum fac sa am acelasi numar pe 2 SIM-uri? Nu conteaza ca e activ doar unul deodata.
Parerea mea este ca esti in aceiasi situatie in care ai vrea 2 nr pe acelasi sim. Daca esti un client f important se poate, daca nu, vei afla ca acest serviciu nu este oferit de Orange Romania.

#27
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postsorente, on Feb 19 2006, 16:05, said:

Deci, cum fac sa am acelasi numar pe 2 SIM-uri? Nu conteaza ca e activ doar unul deodata.
Aici vorbesti de altceva. sa ai acelasi numar pe 2 SIM-uri este o optiune mai raspândita, însa nu cred ca în RO exista. Suni la operator, seste tarifat destul de mult, de genul 11€ lunar la Orange F.

Aici se vorbea de altceva, de posibilitatea de a avea 2 numere pe acelasi SIM, o optiune mult mai rra implementata, cea cu Line 1 si Line 2.

#28
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View PostCosconor, on Feb 19 2006, 20:32, said:

Aici se vorbea de altceva, de posibilitatea de a avea 2 numere pe acelasi SIM, o optiune mult mai rra implementata, cea cu Line 1 si Line 2.
Dar telefoane care sa accepte 2 SIM-uri exista? Sau la Connex exista optiunea de a avea 2 numere pe acelasi SIM? Si de ce aceasta optiune nu este oferita? Din motive comerciale sau imposibilitate tehnica?

#29
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postsoft0811, on Feb 19 2006, 20:47, said:

Dar telefoane care sa accepte 2 SIM-uri exista?
Da, dar sunt rare (Benefon parca facea). Mult mai raspandite sunt adaptatoarele dual-SIM (sau chiar tri-SIM) ; vezi ca este un topic destul de recent in sectiunea Terminale GSM despre acest subiect.

View Postsoft0811, on Feb 19 2006, 20:47, said:

Sau la Connex exista optiunea de a avea 2 numere pe acelasi SIM ?
Din cate stiunu exista la nici un o erator din RO.

View Postsoft0811, on Feb 19 2006, 20:47, said:

Si de ce aceasta optiune nu este oferita? Din motive comerciale sau imposibilitate tehnica?
Cine stie... Poate ca nu are destula cerere.

#30
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
buna, vreau si eu sa clonez un sim - abonament la Orange - si nu pt a putea folosi in acelasi timp simul ci alternativ cu sotul.
cine ma poate ajuta?

#31
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005

View Postarlina, on Apr 10 2006, 20:47, said:

buna, vreau si eu sa clonez un sim - abonament la Orange - si nu pt a putea folosi in acelasi timp simul ci alternativ cu sotul.
cine ma poate ajuta?

nu este posibil. punct

#32
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
NU se vrea sa fie posibil <_<

#33
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Postsorente, on Apr 12 2006, 00:09, said:

NU se vrea sa fie posibil <_<

corect :angry:

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
legislatia, nu permite- vezi anrc. asa mi-a spus un prieten, cartelele se pot clona. chiar edita, fie ele smart sau nu. inca nu sunt 2 linii active pe acelasi sim.

#35
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Nu te prinde nimeni (nu are cum) dacă numai unul va fi în telefon. Cut the crap..

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa 9 ani redeschid subiectul in speranta ca au aparut noutati si exista aceasta posibilitate. Deci, se poate acelasi numar pe doua simuri, indiferent ca nu ar functiona concomitent? Tehnic cred ca ar fi posibil, in moment ce iti schimbi mini-simul intr-unul micro, iar cele doua cartele functioneaza cateva ore concomitent pana la dezactivarea primului, desi banuiesc ca acel cod IMSI al cartelei este asociat numarului, dar de ce nu ar fi posibil ca doua coduri (cartele sim) sa fie asociate unui singur numar? M-ar interesa acest lucru in ideea in care vreau sa folosesc o cartela pt date/net in tableta si una in telefon pt convorbiri, SMS, repet, chiar daca nu concomitent, in ideea de a evita schimbarea simului din telefon in tableta.

Edited by MembruAnonim, 16 February 2015 - 18:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate