Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Permis conducere cat. A

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Actualmente detin permis de conducere pentru categoriile B+E,C+E.Doresc sa obtin si categoria A pentru motociclete si as vrea sa stiu cum se face.Se face o scoala la fel ca si pentru B?Asta unu.Doi,prezinta vreun avantaj celelate categorii?Trei,examenul poate fi sustinut si in alta localitate decat cea de resedinta,cu mentiunea ca am mutatie acolo?Imi amintesc ca prin `95 cand am luat B`ul,era musai sa ai motocicleta ta personala ca sa poti depune dosarul pentru A,banuiesc ca s-a scos tampenia asta,nu..?

#2
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Post.Cris.M., on Nov 7 2008, 05:12, said:

Actualmente detin permis de conducere pentru categoriile B+E,C+E.Doresc sa obtin si categoria A pentru motociclete si as vrea sa stiu cum se face.Se face o scoala la fel ca si pentru B?Asta unu.Doi,prezinta vreun avantaj celelate categorii?Trei,examenul poate fi sustinut si in alta localitate decat cea de resedinta,cu mentiunea ca am mutatie acolo?Imi amintesc ca prin `95 cand am luat B`ul,era musai sa ai motocicleta ta personala ca sa poti depune dosarul pentru A,banuiesc ca s-a scos tampenia asta,nu..?
-se face scoala unde vei conduce mai multe tipuri de motociclete (sport,naked, chopper)
-nu, nu ai avantajele la care te gandesti tu (doar exprienta din trafic si cea a notiunilor teoretice)
-nu,se sustine in localitatea de resedinta.
-este cea mai mare tampenie auzita in ultimul timp! cum sa crezi prostia asta??? trebuia sa faci tu rost de motocicleta pe care sa-ti sustii examenul ( a ta, a scolii, a vecinului)...

#3
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Multumesc de raspuns!Examenul se tine in localitatea de resedinta chiar daca sunt luat in evidenta si in alta localitate?Ma refer la la viza aplicata pe spatele buletinului care are in titlu denumirea de "STABILIT RESEDINTA IN...",hm...deci cam cum ar fi?Cat despre faza cu faptul ca daca nu aveai motocicleta,nu puteai da examen pentru A,nici macar pe un motor de imprumut era la inceputul anilor `90,dar probabil esti mai tanar si din cauza asta nu ai auzit de tampenia asta;intr-adevar..mare prostie! :)

#4
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Post.Cris.M., on Nov 8 2008, 13:06, said:

Multumesc de raspuns!Examenul se tine in localitatea de resedinta chiar daca sunt luat in evidenta si in alta localitate?Ma refer la la viza aplicata pe spatele buletinului care are in titlu denumirea de "STABILIT RESEDINTA IN...",hm...deci cam cum ar fi?Cat despre faza cu faptul ca daca nu aveai motocicleta,nu puteai da examen pentru A,nici macar pe un motor de imprumut era la inceputul anilor `90,dar probabil esti mai tanar si din cauza asta nu ai auzit de tampenia asta;intr-adevar..mare prostie! :)
Pai le incurci. Se sustine in localitatea de resedinta (viza aia de pe spatele buletinului) si nu neaparat in localitatea unde ai domiciliul (adresa inscrisa pe buletin).

#5
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Asa este,le-am incurcat! :) Pai,e beton atunci.Cre`ca de luni m-apuc de treaba...Fac macar o vizita pe la o scoala de soferi si pe la politie sa vad ce minunatii cer pentru asta.

   Eu am mai avut candva A-ul,la exact 18 ani si dupa numai trei luni a fost anulat.Banuiesc ca asta nu ma va afecta acum,la mai bine de 13 ani dupa intamplare.Intre timp am luat si alte categorii si n-a fost bai.Era pe vremea cand militienii erau inca  cei mai cei si m-au ras dupa doua doua suspendari consecutive;ambele datorate radarelor.Unul in afara localitatii si a fost bagat ca si cum as fi fost in sat si al doilea,la nici doua luni pe un pod care avea o limitare de viteza incredibila (nu mi-o amintesc),dar suficienta incat sa-mi suspende iar permisul pentr 70 si ceva la ora,inutil sa mentionez..tot inafara localitatii,dar deh..cu limitare.. :D

    Acum,are idee cineva daca examenele se sustin tot ca inainte?Adica sala,poligon (8-uri,jaloane,mers 50 m cu mana stanga stanga parca ridicata ca si cum as semnaliza cu mana...) si oras?

    E cineva care a facut asta de curand ca sa-mi spuna cate ceva mai in detaliu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate