Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

KMPlayer

- - - - -
  • Please log in to reply
574 replies to this topic

#37
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Folosesc KMPlayer de mult timp (aproape un an), si sunt foarte multumit de el.

Cu ocazia acestui topic am aflat si eu de versiunea noua deoarece pe site-ul oficial este destul de greu sa aflii de versiunile noi (sau poate nu stiu eu unde sa caut, desi pe pagina numita Download mie mi se pare logic sa fie scrisa ultima versiune... :huh: )

Anyway, imi place cum arata, insa are destul de multe buguri, in sensul ca de multe ori m-am trezit cu optiuni dezactivate/schimbate. Trecand peste acest inconvenient (pana la urma, s-a cam linistit cu "resetatul" setarilor), o problema destul de mare e la codecurile interne, care au mari probleme la filmele Xvid (se inchide brusc, fara erori, la momente aleatorii). Asta n-am reusit s-o rezolv decat prin setarea KMP sa foloseasca codecul extern Xvid in loc de cel intern, si de atunci a mers bine (insa mai are nevoie de testing, pentru ca stiu ca versiunile vechi crapau cu codecul extern :P ).

Per total eu i-as da o nota undeva intre 8 si 9, tocmai din cauza instabilitatii. Ca feature-uri/look, ii dau un 10.:)

#38
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Nu inteleg de ce unii se chinuie sa faca reclma gratuita la un produs care nici macare nu este produsul muncii lor... GOM player se descurca cu brio si are toate calitatie pe care le-ati enumerat la acest player. In fine, totul este subiectiv si tocmai de aceea mi se pare aberant sa spui ca un lucru e cel mai bun din lume doar pntru ca iti place asa de mult. No offence :)

#39
mihaicro

mihaicro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.04.2008
E simplu. Pentru că atunci cînd ai descoperit un lucru care îți place (soft, carte, haină, etc.) le spui și celorlalți, e un lucru care ține de generozitatea umană și de dorința de a împărți cu alții informațiile tale. Se mai exagerează uneori cu această publicitate, însă în cazul KMPlayer este adevărată, e unul din cele mai bune programe de redat fișiere multimedia. Pentru inițiatorul discuției este chiar cel mai bun astfel de program, e părerea lui și și-a argumentat-o.

#40
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006

View Postrazor74, on Nov 8 2008, 11:00, said:

Nu inteleg de ce unii se chinuie sa faca reclma gratuita la un produs care nici macare nu este produsul muncii lor... GOM player se descurca cu brio si are toate calitatie pe care le-ati enumerat la acest player. In fine, totul este subiectiv si tocmai de aceea mi se pare aberant sa spui ca un lucru e cel mai bun din lume doar pntru ca iti place asa de mult. No offence :)
Titlul de "cel mai bun" este intr-adevar subiectiv, si probabil nu-si are locul pe forum.
Insa ca tu sa vii pe un topic in care se vorbeste despre ceva anume, si sa spui "nu mai faceti reclama, ca mai sunt si altele" e lipsa de imaginatie. Daca iti place GOM Player, fa si tu un topic asemanator acestuia.

Ca fapt divers, am incercat GOM Player, chiar inainte de a incerca KMP. Si nu mi-a placut nici la interfata, nici la functionalitate. Dupa parerea mea, KMP este net superior GOM (ma rog, cel putin fata de versiunea de GOM pe care am incercat-o, acum cateva luni bune...poate lucrurile s-au schimbat intre timp).

#41
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Si eu folosesc KM Player si nu m-a dezamagit.
Este foarte configurabil si are toate codec-urile necesare (cu exceptia Quicktime sau real player format unde suportul este doar partial).

#42
Vilceanu

Vilceanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.01.2007
e bun si nu prea....unele filme se vad aiurea in comparatie cu alte playere

#43
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006

View Postpykko, on Nov 9 2008, 13:49, said:

Si eu folosesc KM Player si nu m-a dezamagit.
Este foarte configurabil si are toate codec-urile necesare (cu exceptia Quicktime sau real player format unde suportul este doar partial).


totusi a deschids careva vrun dvd cu el...eu nu am reusit cred k asta e singura problema dar unde nu poate kmplayer stie vlc :D

#44
mihaicro

mihaicro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.04.2008
Bineînțeles că se pot deschide DVD-uri, le redă foarte bine.

Clic-dreapta pe fereastra principală>Deschide>Deschide DVD-ul

Clic-dreapta pe fereastra principală>Open>Open DVD

#45
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmihaicro, on Nov 10 2008, 15:03, said:

Bineînțeles că se pot deschide DVD-uri, le redă foarte bine.

Clic-dreapta pe fereastra principală>Deschide>Deschide DVD-ul

Clic-dreapta pe fereastra principală>Open>Open DVD


Nu era vb ca nu stiu sa deschid un dvd. Doar ca are probleme la redarea lor. Ai inteles u gresit.

Attached Files

  • Attached File  dddd.JPG   213.55K   87 downloads

Edited by w1s3, 10 November 2008 - 17:22.


#46
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

View PostVilceanu, on Nov 10 2008, 13:23, said:

e bun si nu prea....unele filme se vad aiurea in comparatie cu alte playere
se vad aiurea ca filmul e prost facut ca-i Cam etc.

View Postw1s3, on Nov 10 2008, 17:21, said:

Nu era vb ca nu stiu sa deschid un dvd. Doar ca are probleme la redarea lor. Ai inteles u gresit.
Se vede ca nu stii sa deschizi ca l-ai deschis direct din .iso ...

Monteaza intai imaginea cu daemon tols sau power iso va afisa meniurile, subtitrarea si filmul mai clar si mai ordonat ...

Nu le mai deschide direct din .iso sa le vezi, ca se vad aiurea uneori <_< si subtitrarea nu poti sa o schimbi deloc ... pentru ca nu-i montata imaginea .iso cu film ca la carte.

Edited by iulian_g, 10 November 2008 - 17:47.


#47
mihaicro

mihaicro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.04.2008
Într-adevăr fișierele ISO nu se deschid direct, ele sînt de fapt niște arhive făcute pentru a fi arse pe CD/DVD. Însă ele pot fi montate cu DaemonTools Lite , care adaugă la sistem o unitate DVD virtuală ce vede fișierul ISO ca pe un disc, fie se obține acces la fișierele din ISO prin dezarhivare cu IZArc sau WinRAR.

Edited by mihaicro, 10 November 2008 - 18:46.


#48
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006
ok. asa merge cu daemon oricum mi se pare un minus aceasta problema.

#49
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postw1s3, on Nov 10 2008, 22:07, said:

ok. asa merge cu daemon oricum mi se pare un minus aceasta problema.
Vrei sa deschizi direct din .iso un video si ti se pare aiurea ca nu merge?
Iso nu sunt facute pentru asa ceva... sunt niste imagini care se dezarhiveaza sau se pun pe cd\dvd.

#50
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Si mie mi se pare aiurea ca nu pot asculta casete audio (dintr-alea cu banda magnetica, pentru cine nu mai stie ca-s casetele :D ) la playerul din calculator. Dar ce sa-i faci... ne obisnuim si noi sa folosim lucruri compatibile intre ele, ca sa mearga. ISO n-a fost facut pentru filme. E logic sa nu le poti "viziona" :lol:

#51
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postw1s3, on Nov 10 2008, 22:07, said:

ok. asa merge cu daemon oricum mi se pare un minus aceasta problema.
nu este deloc un minus, nu o sa gesesti nici un player care sa iti deschida continutul dintr-o imagine direct

#52
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

View Posttracius01, on Nov 10 2008, 22:28, said:

nu este deloc un minus, nu o sa gesesti nici un player care sa iti deschida continutul dintr-o imagine direct
Probabil ca sigur e primu film in format dvd a lui pe care il vede pe calculator si nu stia cum sa-l faca sa il vizioneze ... :)) <_<

Edited by iulian_g, 10 November 2008 - 23:47.


#53
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Salutare,

Din toate paginile de aici n-am vazut sa scrie cineva ca acest player care face subiectul acestui topic poate rula filmele pe un monitor secundar. Eu am incercat cu un km player ceva mai vechi. Pe monitor se vede ok dar cand fac drag&drop la fereastra filmului pe monitorul secundar (HD samsung 32" conectat prin HDMI) nu se vede decat conturul ferestrei iar in interior e doar o imagine statica neagra. LE- cand am incercat ultima data era vorba de un film in format mkv.

La ultima versiune tot la fel face? Inca n-am facut download la ultima versiune, dar poate aveti voi raspunsul sa stiu daca merita sa il descarc.

Edited by blacatusu, 11 November 2008 - 00:05.


#54
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Tie greu sa-l descarci si sa-l instalezi ? parca ar avea 5 GB ... <_<

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate